با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چگونه مرور کتاب بنویسیم؛ مرورنویسی برای مشاوره‌ی خوانندگان

دانلود و خرید کتاب چگونه مرور کتاب بنویسیم؛ مرورنویسی برای مشاوره‌ی خوانندگان

۳٫۵ از ۲۴ نظر
۳٫۵ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چگونه مرور کتاب بنویسیم؛ مرورنویسی برای مشاوره‌ی خوانندگان  نوشته  برد هوپر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چگونه مرور کتاب بنویسیم؛ مرورنویسی برای مشاوره‌ی خوانندگان

«مرورنویسی» برای کتاب‌ها کاری است که به کمک ناشران، کتابداران و فعالان در امر کتاب و کتابخوانی در فضاهای مجازی و رسانه های گوناگون می‌آید تا کتاب‌های خود را به خوبی به مخاطب معرفی کنند و بتوانند آنها را به مشتری‌ها و مخاطبان حقیقی برسانند.شاید تصور کنید برای نوشتن مرور کتاب به مدرک زبان و ادبیات یا روزنامه‌نگاری و چیزهایی شبیه آن نیاز دارید اما این‌طور نیست. همه چیز در تجربه خلاصه می‌شود. برای مرورنویس شدن باید تجربه بدست آورید با تمرین و تکرار و مطالعه.هدف برد هوپر، سرویراستار و مرورنویس نشریه بوک‌لیست در «چگونه مرور کتاب بنویسیم» این است که با زبان و بیانی ساده و به صورت مرحله به مرحله به خواننده بیاموزد چگونه مرور دیگران از کتاب‌ها را بخواند و به چه نکاتی در مرورنویسی‌ها توجه کند تا مولفه‌های اصلی یک مرور خوب و تفاوتش با نقد کتاب را یادبگیرد و در نهایت بتواند مرور خودش را بنویسد.در این کتاب فصلی هم به نوشتن مرور برای کتاب‌های گویا اختصاص دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
maryhzd
۱۳۹۸/۱۱/۰۱

این کتاب برای من خیلی مفید بود، واقعا جای این جور کتابهای مهارت افزا کمه . مطالعه این کتاب می تونه به کتابخون های جدی تر کمک کنه که بتوانند مرورها و نظرات خود را در ساختارهای عمومی تری بنویسند

- بیشتر
Daneshe.Ketab.Khandan
۱۳۹۹/۰۱/۲۸

کتابی خوب درباره ی نوشتن مرور و نقد کتاب هایی که می خوانیم . نویسنده یک کتابدار و نویسنده ی مرور کتاب در نشریات است . شاید این کتاب بیشتر از هر کس دیگری , برای همین دو قشر نوشته

- بیشتر
مـَه‌سـا
۱۳۹۹/۰۷/۲۸

برد هوپر متولد سال 1966 در ابتدا ویراستار سابق کتاب بزرگسالان در بوک‌لیست بود و در حال حاضر مرور نویسی موفق است در بخش کتاب های بزرگسالان. او به خوبی تمام دانسته‌هایش را در مورد نوشتن یک مرور خوب و مرورنویسِ خوب

- بیشتر
Hadi Najaf
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

معمولا عناوین کتاب‌های ترجمان، جذاب‌اند. اما محتوای درون آن، به همان اندازه جذاب نیست. اگر می‌خواهید امروزی مرور بنویسید، طوری که خواننده جذب نوشته شما شود، این کتاب حرفی برای گفتن ندارد.

Ramtin
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

کتاب چگونه مرور بنویسیم نکاتی رو درباره نوشتن ریویو یا همون مرور درباره کتاب بیان میکنه و از تفاوت مرور با نقد میگه و مرورنویسان موفق و معروف و نحوه نگارش هر مرور نویس و تفاوت هاشون رو باهم بیان

- بیشتر
love.is.books
۱۳۹۹/۰۶/۲۶

به نظرم هرکی دوس داره مرور کتاب بنویسه و بلاگر کتاب باشه حتما باید یه نگاهی به این کتاب بندازه. توصیه ها و نکته های خوبی رو بیان میکنه.

آرمین
۱۳۹۹/۰۷/۱۲

کتابی درباره مرورنویسی و تفاوتش با نقد است. کتاب با آوردن نمونه می‌خواهد نوشتن را یاد بدهد و قالب دقیقی برای مرور معرفی نمی‌کند. خواندن مرور و مقایسهْ بدون داشتن یک قالب مشخص درک و تشخیص را سخت می‌کند.

آذر قره باغی
۱۴۰۰/۰۱/۱۳

هدفم از خواندن کتاب یاد گرفتن نوشتن مرور خوب در مورد کتاب هایی که میخوانم بود که تا حدودی نیز به آن رسیدم اما بخش هابی از آن برایم جذابیتی نداشت. در اصل کتاب برای افرادی که مرور نویسی را به

- بیشتر
کاربر ۱۴۱۸۹۶۵
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

کمک کننده و مفید در نوشتن خلاصه ای از کتابهایی که میخوانیم.

_mahdi.shh_
۱۳۹۹/۰۶/۱۸

هر کی این کتابو خوند یه خلاصه ازش بنویسه ببینم خوبه یا نه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۵)
«هر آزمایشگاه خوبی تعدادی لولهٔ آزمایش شکسته دارد و هر اوجی فرودی. شما از اوج‌ها لذت ببرید».
مـَه‌سـا
هر مرور کتاب چه کوتاه باشد و چه بلند، ۱۷۵ واژه یا ۵۰۰ واژه، باید دو نکتهٔ مهم را به خوانندهٔ خود بگوید: ۱) کتاب در مورد چیست؟ ۲) تا چه حد خوب است؟ این قانونی ثابت و همیشگی برای مرور کتاب است.
s.latifi
مرور با نقد تفاوت دارد. با وجود درک عامه مبنی‌بر اینکه این دو اصطلاح به یک معنا و این دو کار یک چیز هستند، اما در واقع این‌طور نیست: مرور یک چیز است و نقد چیزی دیگر.
hedgehog
برای تبدیل شدن به یک مرورنویس خوب، آدمِ کتاب باید یاد بگیرد چگونه با نگرشی انتقادی (و نه صرفاً برای لذت) به خواندن کتاب‌ها یا گوش دادن به کتاب گویاها بپردازد.
s.latifi
به‌عنوان قانونی کلی، کتاب‌هایی را که زیاد خوب از آب درنمی‌آیند نباید مرور کرد؛ درعوض برای کتابی مرور بنویسید که از آن خوشتان آمده و دوست دارید دیگران هم آن را بخوانند تا شاید خوششان بیاید.
s.latifi
پس یک مرور خوبْ سرزنده است و بیانی مطمئن دارد، بیانی که نشان می‌دهد مرورنویس بر مطالب کتاب یا کتاب گویا تسلط کافی دارد
s.latifi
تفاوت اساسی میان مرور و نقد همین است: مرور کلی‌تر و فراگیرتر است و به اندازهٔ نقد دربارهٔ مسئلهٔ مشخصی نیست. مرور نوعی برانداز کردن است، یعنی به‌اشتراک‌گذاری برداشت‌های اولیه و ارزیابی تمام وجوه با تعادلی نسبی. اما نقدْ کانونی مشخص دارد، تمرکز بر روی یک و فقط یک ویژگی، خصوصیت، مشخصه، یا گرایشی است که مثلاً در روایت کتاب یا فیلم یا کتاب گویایی پدیدار می‌شود و یا در طول آن مشاهده می‌گردد.
hedgehog
مسئله‌ای که او در پیش دارد این است: آیا به کتاب‌فروشی برود و کتاب را بخرد؟ یا به کتابخانهٔ عمومی مراجعه کند و نسخه‌ای را به‌صورت کوتاه‌مدت امانت بگیرد؟
آسمان
شعارمان را در مورد تبدیل شدن به یک مرورنویس خوب به یاد دارید؟ تجربه، تجربه، تجربه.
s.latifi
باشگاه‌های کتاب همچنان محبوب هستند و اکثر آن‌ها در خانه‌های شخصی (یا کتابخانه‌های عمومی) تشکیل می‌شوند، جایی که دوستان و آشنایان گرد هم می‌آیند تا در مورد کتابی توافقیْ بحث و یا حتی مشاجره کنند
آسمان

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۱۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۱۲