با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سیصد و شصت و پنج روز در صحبت حافظ

دانلود و خرید کتاب سیصد و شصت و پنج روز در صحبت حافظ

جوانان و فرهنگ جوانی؛ جلد ششم

۴٫۰ از ۲۴ نظر
۴٫۰ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سیصد و شصت و پنج روز در صحبت حافظ  نوشته  حسین الهی قمشه‌ای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سیصد و شصت و پنج روز در صحبت حافظ

۳۶۵ روز در صحبت حافظ نوشته حسین محی‌الدین الهی قمشه‌ای کتاب ششم از مجموعه کتاب‌های جوانان و فرهنگ جهانی است. این مجموعه با هدف شناساندن فرهنگ و ادبیات به جوانان تدوین شده است.
چهار دفتر قبلی مجموعه با عناوین ۳۶۵ روز با سعدی، ۳۶۵ روز با ادبیات انگلیسی، ۳۶۵ روز با مولانا و ۳۶۵ روز با قرآن منتشر شده است. 

خلاصه کتاب ۳۶۵ روز در صحبت حافظ

الهی قمشه‌ای در این اثر ضمن پرداختن به سبک شاعری مضامین و مفاهیم عرفانی شعر حافظ همچون عشق و عقل و جنون و گناه و..... ورابطه حافظ با قرآن، ۳۶۵ غزل او رابر ای ۳۶۵ روز سال در این دفتر اورده است تا هر روز خود را با یکی از آنها زیباتر کنید.

کتاب ۳۶۵ روز در صحبت حافظ برای چه کسانی مناسب است

این اثر برای همه آنها که به شعر و ادبیات به ویژه غزلخوانی علاقه دارند، جذاب است. 

جملاتی از کتاب ۳۶۵ روز در صحبت حافظ

حافظ خودبینی را که مذهب هفتاد و دو ملت است عین کفر دانسته و آن را در چهره‌های گوناگون معرفی کرده است. یکی از رمزهای خودپرستی "دلق" و "خرقه" و "سبحه" و "سجاده" است که اغلب دام صید عامیان و حجاب حرص و آز مدّعیان معرفت بوده است:
به زیر دلقِ ملمّع کمندها دارند
درازدستی این کوته‌آستینان بین

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۳)
فاطمه
۱۳۹۸/۰۷/۲۳

فوق العاده است. من هر هفته میخونم. نسخه چاپی رو هم دارم ولی نسخه دیجیتال خوبیش اینه که همه جا در دسترسه. به همه پیشنهاد میکنم

amel
۱۳۹۹/۰۳/۳۱

کتابی ارزشمند در شرح ابیات حافظ با مثال های عالی از اشعار دیگر شاعران. خواندن این کتاب بر عاشقان حافظ و شعر و ادب فارسی شدیدا توصیه می شود.

mohsen
۱۳۹۹/۰۸/۲۶

تفسیر جذاب و خاصی از بعضی آیه های قرانه سفارش میکنم به دوستان که هر قسمت رو مجزا بخونید. اگه پشت سر هم مثل بقیه کتابها بخونید احساس تکرار مطالب بهتون دست میده.

Yasmingh
۱۴۰۰/۰۴/۱۸

برخلاف دوستان که اکثراً راضی بودن از این کتاب، برای من اصلا مفید نبود. من صوت های حافظ شناسی خانم دکتر سوگل مشایخی رو شنیدم و برای هر بیت خیلی نکته ها میگن. اما اینجا خیلی سرسری و به اجمال

- بیشتر
Ali.kh
۱۳۹۹/۱۱/۲۹

با تشکر از استاد گرانقدر عزیزم، آقای دکتر قمشه‌ای به خاطر جمع آوری و کلک این اثر ارزشمند؛ گاه نیاز است که از نثر روان فارسی و ملموس هم برای تفسیر اشعار و فهم بیشتر استفاده شود تا خواننده خسته نشود

- بیشتر
2700978
۱۳۹۹/۱۲/۲۰

ازکوزه همان برون تراودکه در اوست کتابهاکلمات سخنان وتفکرات دکترونوابغی از این مصداق.اونقدربا ارزش هستند که واقعا نمیشه ارزشی تعیین کرد.من توصیه میکنم حتما اگر به کمال وآرامش حاصل از شناخت احتیاج دارید حتما حتما مطالعه کنیم مادرزندگی هزینه های زیادی

- بیشتر
کاربر ۱۴۷۴۹۶۶
۱۳۹۹/۰۹/۲۰

در صحبت سعدی کی می آد؟

پریماه🌙
۱۳۹۹/۰۸/۱۴

سلام دوستان آیا کسی کتاب سیصد و شصت و پنج روز صحبت از سعدی رو مطالعه کرده؟ یا راجع بهش اطلاعاتی داره؟

حسین
۱۳۹۹/۰۱/۱۶

کتابی به این خوبی را در قالب اجق وجق گذاشته‌اند. نمی دانم ایپاپ از کجا متولد شد. تازه چند نفر هم از این قالب مزخرف خوششان می‌آید.

آسیابان
۱۳۹۸/۱۱/۲۱

قیمت این مجموعه از کتابای نشر سخن از بقیه کتابها خیلی بالاتره،کاش کمی متعادلتر بشه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۳
تعداد صفحات۹۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۳