با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تغییر مذهب در ایران؛ دین و حکومت امپراتوری صفوی

دانلود و خرید کتاب تغییر مذهب در ایران؛ دین و حکومت امپراتوری صفوی

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تغییر مذهب در ایران؛ دین و حکومت امپراتوری صفوی  نوشته  ریولا جوردی ابی صعب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تغییر مذهب در ایران؛ دین و حکومت امپراتوری صفوی

«تغییر مذهب در ایران، دین و حکومت امپراتوری صفویه» نوشته ریولا جوردی ابی صعب است. دوران صفویه از نظر بیشتر پژوهشگران اهمیت زیادی در تاریخ ایران اسلامی دارد. زیرا ایران پس از قرن‌ها آشفتگی سیاسی و اداری، صاحب حکومتی یکپارچه شد که با رسمی شدن مذهب شیعه، هویت سیاسی و مذهبی واحد و ویژه‌ای را برای ایرانیان به همراه داشت. شاه اسماعیل پس از اعلام تشیع اثنی‌عشری به‌عنوان مذهب رسمی کشور، برای اجرایی کردن فرمان‌های حکومتی بر اساس بنیان‌های فکری شیعی، به دعوت علمای شیعه لبنان و سوریه پرداخت. این اقدام، جریان‌های فکری و سیاسی بلندمدتی را در ایران ایجاد کرد که ذهن کنجکاو و پرسشگر هر مورخی را به خود مشغول می‌کند.ریولا جوردی در این کتاب بر اساس آثار شرعی و اعتقاد نظری، چکیدۀ زندگینامه، تاریخ منقول، وقایع‌نگاری‌های صفوی، سفرنامه‌ها و آثار مکتوب عرب عثمانی ترتیب اجتماعی زیست این علمای شیعی دوره صفویه و رقابت‌ها اتحادها و همدلی‌هایشان را با اشخاص برجسته ایرانی و سران سپاه یا قزلباش‌ها بررسی و آن را برجسته کرده است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
شرایط زندگی به حدی رو به وخامت گزارد که نه‌تنها فقرا بلکه ثروتمندان نیز علیه دولت صفوی اعتراض کردند. ثروتمندان تنها به مقدار اندک در آن بخش‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری‌های عمومی مشارکت می‌کردند که حکام حکومتی آن را مجاز می‌دانست و خواص تجار در پی لجام‌گسیختگی مؤسسات خصوصی و انحصاری بودند. تنگدستی‌های شدید اقتصادی، راه بر بیماری گشود. در سال ۱۰۹۸ هـ ق برابر با ۱۶۸۶ م، بیماری مسری و طاعون در مازندران و استرآباد شیوع یافت. بسیاری از روستاهای اطراف اصفهان به بیماری سل مبتلا می‌گردند که سبب هلاکت بسیاری از مردم می‌شوند. کاهش سرمایه‌گذاری و صیانت از ملک، محصول کشاورزی را تحت تأثیر قرار داد.
محمد طاهر پسران افشاریان

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۲۷-۰۸-۶
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۲۷-۰۸-۶