با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فلسفه در چند دقیقه؛ توضیح ۲۰۰ مفهوم کلیدی به زبان ساده

دانلود و خرید کتاب فلسفه در چند دقیقه؛ توضیح ۲۰۰ مفهوم کلیدی به زبان ساده

۴٫۱ از ۱۴ نظر
۴٫۱ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فلسفه در چند دقیقه؛ توضیح ۲۰۰ مفهوم کلیدی به زبان ساده  نوشته  ماکوس ویکس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فلسفه در چند دقیقه؛ توضیح ۲۰۰ مفهوم کلیدی به زبان ساده

مارکوس ویکس در فلسفه در چند دقیقه ۲۰۰ مفهوم کلیدی فلسفه را به زبان ساده توضیح داده است. هدف او در این کتاب توانمندسازی انسان برای داشتن تفکر منطقی است.

فلسفه، در نهایی‌ترین شکل خود، ابزاری برای تفکر است. تفکر دربارهٔ اینکه چرا هر چیزی آن‌گونه که هست می‌باشد، چگونه می‌توانیم به بهترین شکل ممکن زندگی کنیم، چگونه می‌توانیم دربارهٔ آنچه می‌دانیم مطمئن شویم و علت و معنای وجودی ما چیست؟

خلاصه کتاب فلسفه در چند دقیقه

در کتاب فلسفه در چند دقیقه شما با تاریخچه‌ای از فلاسفه، تفکر فلسفی و فلسفه یونانی و شرقی و مسیحی و اسلامی روبه‌رو هستید. نویسنده قدم به قدم شما را از جهان باستان و مهد فلسفه می‌گذراند تا به دنیای مدرن و فلسفه در قرون حاضر برسید و در نهایت با فلسفه کاربردی آشنا شوید. فلسفه‌ای که به سوی اخلاقی و سیاسی شدن پیش می‌رود و کاربردهای زیادی نه تنها در این دو حوزه بلکه در حوزه‌های دیگری مثل اقتصاد و تجارت و علم و پزشکی و.... پیدا می‌کند.

جملاتی از کتاب فلسفه در چند دقیقه

فلسفهٔ اسلامی، تا حد زیادی از مکتب یونانی، به همراه فلاسفه‌ای نظیر ابن‌سینا و ابن‌رشد که نظرات خود را به ایده‌های افلاطون و ارسطو اضافه می‌کردند، نشئت گرفته بود. بسیاری از این فلاسفه در دانشگاه‌ها و کتابخانه‌های شهرهای اصلی اسلام، به خصوص «بیت الحکمه» یا «منزل عقل» در بغداد، جایی‌که متون باستانی حفظ و ترجمه می‌شدند، به پژوهش می‌پرداختند. این امر برخلاف سوادآموزی در مسیحیت بود که آن را فلسفهٔ مشرکانه می‌دانست. با این‌حال، در قرن یازدهم، کشورگشایی‌ها از طرف اورشلیم، سیسیل و بخشی از اسپانیای اسلامی، تماس بین این دو فرهنگ را افزایش داد. محققان اروپایی به متون باستانی و تفسیرات اسلامی آنها دسترسی پیدا کردند و آنها را به لاتین ترجمه نمودند.

فهرست کتاب فلسفه در چند دقیقه

مقدمه

فصل اول: شاخه‌های فلسفه؛

فصل دوم: فلسفه یونانی؛

فصل سوم: فلسفهٔ شرقی؛

فصل چهارم: مسیحیت و فلسفه؛

فصل پنجم: فلسفه و اسلام؛

فصل ششم: رنسانس، استدلال و انقلاب؛

فصل هفتم: تجربه‌گرایی؛

فصل هشتم: آرمان‌گرایی آلمانی؛

فصل نهم: اگزیستانسیالیسم (مکتب اصالت وجود/وجودگرایی)؛

فصل دهم: فلسفه در ایالات‌متحده؛

فصل یازدهم: منطق مدرن؛

فصل دوازدهم: فلسفه و علم در قرن بیستم؛

فصل سیزدهم: فلسفهٔ سیاسی قرن بیستم؛

فصل چهاردهم: فلسفهٔ کاربردی.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
آتیلا
۱۳۹۹/۰۲/۳۰

به‌صورت کاملاً ساده، روان و کوتاه اندیشه‌های فلسفی رو بیان کرده و توضیحاتی هم از فلاسفهٔ شرقی همچون بودا، تائو، کنفوسیوس و... هم ارائه کرده است. کلیاتی از اندیشه‌های فلسفی که برای هرکسی که به فلسفه علاقه داره سودمند خواهد بود.

Mamadovsky
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

یک کتاب خیلی خوب که شما رو با کلیات فلسفه آشنا میکنه. برای اونایی خوبه که نمیخوان زیاد عمیق بشن در فلسفه و عین حال دوست دارن اطلاعات عمومی فلسفی خودشون رو تقویت کنن. به صفحات زیادش هم اعتنا نکنید.

- بیشتر
آوای سبز
۱۳۹۹/۰۵/۰۵

فلسفه در چند دقیقه مجموعه ای کافی و مناسب برای تمام دوستداران فلسفه است. در پایان خواندن هر موضوع, خواننده اندکی به فکر فرو میره و به قول نویسنده، به اعماق غار افکارِ دست نخورده اش راه پیدا میکنه. ممکنهدر

- بیشتر
arash ngar
۱۳۹۹/۰۶/۱۱

اگه خواستین با مفاهیم فلسفی آشنا شید کتاب خوبیه و به طور خلاصه و ساده و مفید توضیح داده 👌

Travis
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

کتابی که با زبانی ساده و به دور از درازگویی، مفاهیم مهم فلسفی دو هزار سال گذشته را شرح می‌دهد.

کاربر ۱۲۰۰۴۱۵
۱۴۰۰/۰۳/۱۲

کتابیست که به صورت بسیار مختصر و مفید، تاریخ فلسفه و رویکردهای مختلف در عالم فلسفه رو با زبان ساده و جذاب بیان کرده. کتاب خیلی خوبیه برای آشنایی کلی با فلسفه و مکتبهای مختلف اون

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۲۴-۷۴۶-۲
تعداد صفحات۲۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۲۴-۷۴۶-۲