با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ده روز با داعش اثر علی عبداللهی

دانلود و خرید کتاب ده روز با داعش

از درون دولت اسلامی

۴٫۳ از ۱۸۲ نظر
۴٫۳ از ۱۸۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ده روز با داعش  نوشته  علی عبداللهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب ده روز با داعش

«ده روز با داعش از درون دولت اسلامی» کتابی مستند به قلم یورگن تودنهوفر( - ۱۹۴۰)، روزنامه‌نگار آلمانی است.

یورگن تودنهوفر، نویسنده و نماینده پیشین اتحادیه دموکرات مسیحی در پارلمان فدرال آلمان، تنها کسی است که تاکنون موفق شده با موافقت رهبران گروه تروریستی موسوم به «دولت اسلامی» (داعش) از شهرهای موصل در عراق و رقه در سوریه بازدید کند.

« ده روز با داعش از درون دولت اسلامی»، شرح سفر جسورانه‌ یورگن تودنهوفر ، روزنامه‌نگار آلمانی به همراه پسرش و یکی دیگر از دوستان وی به قلمرو داعش است.

وی در فصل‌های ده‌گانه‌ کتاب، مقدمات و ماجراهای پیش از سفر، شرح عینی ده روز اقامت و نیز پایان سفرشان را به دقت، بازگو می‌کند. نویسنده نه فقط در میان مردم و خوانندگان آگاهش در جهان غرب، روزنامه‌نگاری سرشناس، حقیقت‌گو و منصف شناخته می‌شود بلکه در دنیای اسلام هم تصویری مقبول و محترم دارد. زیرا گزارش‌های او تا به امروز منصفانه و خالی از غرض‌های شخصی و استعمارگرانه بوده است.

در کتاب حاضر، او نخست به ریشه‌های داعش و شکل‌گیری آن می‌پردازد و به ‌خاطر انتقادهای تند و تیزش از سیاست‌مداران غرب به‌ویژه جرج بوش و برشمردن برخی عوامل و آوردن امور واقعی دقیق، در باب اشتباه‌های غربی‌ها در عراق و افغانستان در شکل‌گیری داعش و طالبان و القاعده و نیز اشاره به پیشینه برخی اقدامات جنگ افروزانه در دنیای مسیحی، مقوله‌ای به نام تروریسم اسلامی را مطلقاً مردود و اعمال داعشی‌ها را کاملاً غیراسلامی می‌داند.

این کتاب در مدت کوتاهی در آلمان چندین بار به چاپ رسید و مردم از آن استقبال کردند و سپس به بسیاری از زبان‌ها ترجمه شد، ولی در رسانه‌های غربی تا می‌توانستند به آن تاختند یا در مورد آن سکوت اختیار کردند.

تودنهوفر به گواه این کتاب شناخت دقیقی از منطقه و نیز درک قابل‌توجهی از دین اسلام دارد، چنان که در جای‌جای کتاب به آیات قرآن استناد می‌کند و به کمک آن‌ها با داعشی‌ها به بحث و جدل خطرناک می‌پردازد.

این کتاب نثری روان و ژورنالیستی دارد، ولی عینیت‌گرایی و ثبت دقیق رویدادها، به‌حدی شگفت‌انگیز است که خواننده را میخکوب و گاه نفس‌ را در سینه‌اش حبس می‌کند، چنان که خواننده به راحتی می‌تواند در روند رویدادها مشارکت کند.

تودنهوفر، قلمی توانا و اطلاعاتی وسیع از منطقه دارد. ازاین‌رو، کتابش مورد توجه محافل بی‌طرف قرار گرفته است.

همین آوازه‌ انصاف او بود که داعش را بر آن داشت به او امان‌نامه‌ سفر به قلمرو دولت خود بدهد و او به همراه کسی که بعداً مشخص می‌شود همان «جان جهادی» است(که اکتبر ۲۰۱۵ کشته شد)، به قلب حادثه بزند و نادانسته با قصاب معروف داعش در ویدئوهای سلاخی آنان، همراه باشد.

وی در بخشی از کتاب می‌نویسد: «داعش در عراق از طرف مردم بیشتر پذیرفته شده، ولی گویا در رقّه این‌طور نبود. اسد همچنان در مقایسه با داعش از حمایت بیشتری برخوردار است. به‌نظرم اگر همین حالا انتخابات برگزار شود، اسد در رقه پیروز خواهد شد».

اهمیت دیگر این کتاب جست‌وجوی نویسنده برای یافتن خانواده‌های جنگجویان داعشی در اروپا و به‌ویژه در آلمان است و نیز گفت‌وگو با آنان و سردرآوردن از پیشینه و چندوچون زندگی داعشی‌ها پیش از گرویدن‌شان به این گروه مخوف است.

مهدی
۱۳۹۹/۰۵/۲۹

واقعا با خوندن این کتاب آدم به قدرت عظیم اعتقاد و باور انسان پی میبره،وقتی آدم حتی اشتباه ترین باور دنیا را هم بهش اعتقاد ۱۰۰ درصد داشته باشه چه قدرتی پیدا میکنه،حالا شما حساب کن وقتی انسان اعتقادات درستی

- بیشتر
SajjaD
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

به نظر من جزو اون دسته از کتاب‌هایی هست که هرکسی باید بخونه تا بفهمه تو خاورمیانه چی میگذره و داعش کیه و هدفش چیه. ترجمه روانی داره و کلمات سختی نداره. نویسنده توضیحات کاملی ارائه داده و از عوامل ایجاد داعش

- بیشتر
Fatimaflower2000
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

بعد از مدت ها یک کتاب ازم ۵ گرفت.من آدم سخت پسندی ام اما خیلی زیاد از این کتاب خوشم اومد. حتی روز دهم که یورگن و پسرش از اینکه سفرشون تموم شده بود خوش حال بودن من ناراحت شدم چون

- بیشتر
حمید درویشی شاهکلائی
۱۳۹۷/۰۱/۱۴

دست چنین نویسنده‌هایی را باید بوسه زد. تلاش درخور تقدیر یعنی مطالعه و حضور میدانی همین نویسنده‌ها برای کشف حقیقت و انتقال صادقانه آن.

Hesam1318
۱۳۹۶/۰۶/۱۲

ارزش خوندن داشت و برام جالب بود . از این جهت هیچوقت به داعش نگاه نکرده بودم و البته تاسف خوردم که تازه مسلمان های زیادی به خاطر نداشتن اطلاعات کافی و درست گرفتار داعش شدن .

فاطمه
۱۳۹۹/۰۴/۲۱

"شیعیان مرتد و رافضی محسوب می شوند. به خاطر شرک، پرستش قبور و تمام خصوصیت مضحک دیگری که دارند. آن ها از امکان پرداخت جزیه برخوردار نیستند. شیعیان برخلاف مسیحیان و یهودیان فقط دو امکان دارند. یا اسلام را قبول

- بیشتر
کاربر ۲۱۰۴۶۱۳
۱۳۹۹/۰۸/۲۳

تحلیل های نویسنده واقعا عالیه و مهمتر از همه اینکه بی طرفانه و بادید باز نظرشو نوشته و پیشنهاد میکنم مطالعه کنید

ftm.ansarian
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

کل کتاب یه طرف قسمت آخر کتاب که نامه ای از زبان یه مسیحی به سرکرده ی داعش رو می خونی و ادله های موجز و قوی رو می بینی... تازه به خودت میای که چقدر از قرآن دور موندیم و

- بیشتر
MhmD
۱۳۹۸/۰۹/۱۱

داعش اگرچه با متر و معیار های انسانیت گروهی بی رحم و وحشی تلقی میشود و در همه جا به عنوان گروه تروریستی یاد میشود،اما دوست داشته باشیم یا نه باید بپذیریم که کاری که داعش کرد در حد تاریخ

- بیشتر
Kamand
۱۳۹۸/۰۳/۱۳

چه بد تجارتی،که دنیا را بهای جان خود بدانی و با آنچه که در نزد خداست معاوضه نمایی‌.(نهج البلاغه/خطبه ۳۲)

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۰۴)
عربستان سعودی وجود ندارد، بلکه فقط آمریکای سعودی موجودیت دارد.
رفتنی
در ۲۰۰ سال اخیر حتی یک‌بار هم شده که، یک کشور عربی به یک کشور غربی حمله کرده باشد؟ مهاجمان همیشه قدرت‌های بزرگ اروپایی بوده‌اند. میلیون‌ها غیرنظامی عرب در این حملات وحشیانه به قتل رسیدند. در عوض درباره‌ی قساوت مسلمانان، همه‌چیز وارونه جلوه داده شده است و به هر دستاویزی متوسل می‌شوند و این درحالی است که غرب بسیار بی‌رحم‌تر از آن‌ها بوده است.
محدثه
او با تأمل به من می‌گوید: «حق با شماست، ما بی‌رحم هستیم، اما ما این کار را علنی انجام می‌دهیم، ولی شما پنهانی و زیرزیرکی. داعش شاید ۳۰۰۰۰ عراقی را کشته باشد، بوش ۵۰۰۰۰۰ نفر را کشته.»
reza
این مسلمانان نبودند که به نام تشکیل مستعمره در آفریقا و آسیا ۵۰ میلیون انسان را قتل عام کردند. این مسلمانان نبودند که در جنگ‌های جهانی اول و دوم، کم‌وبیش ۷۰ میلیون کشته به‌جا گذاشتند و این مسلمانان نبودند که ده میلیون اسلاو و شش میلیون یهودی، هموطن، همسایه و دوست را ناجوانمردانه و مفتضحانه به قتل رساندند، بلکه ما آلمانی‌ها بودیم.
omid.z
«کسی که مقتدر است می‌تواند بخشنده باشد. کسی که ضعیف است باید گرگ باشد.»
arash
گویا انیشتین زمانی گفته است، دو چیز را هرگز نهایتی نیست: «یکی کائنات و دیگری حماقت بشری.» در مورد جهان هستی یا کائنات خود او هم نسبت به درستی گمان خود، کاملاً مطمئن نبود، اما در مورد بی‌کرانگی حماقت بشری، هنوز خلاف گفته‌ی او ثابت نشده است.
einlam
اما با شیعیان عراق و ایران که می‌خواهند شیعه باقی بمانند چه می‌کنید؟ خب، همگی اعدام می‌شوند.
bookman:)
ژان کوکتو نویسنده‌ی فرانسوی می‌گوید: «پاکی یک انقلاب، حداکثر تا دو هفته دوام دارد.
arash
یعنی چنانچه ۸۰ میلیون شیعه‌ی ایرانی، عراقی و سوری پشیمان نشوند و داوطلبانه به سنت نپیوندند، همگی کشته می‌شوند؟ درست است، قطعاً همین‌طور است. ۸۰ میلیون نفر؟ اگر لازم باشد. (می‌خندد) منظورم این است که، چطور بگویم، خیلی باحال به‌نظر می‌رسد... واقعاً باحال به‌نظر می‌رسد.
arash
جنگ، ترورِ ثروتمندان و ترور، جنگِ فقراست
einlam

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۴۲-۶۵-۸
تعداد صفحات۳۳۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۴۲-۶۵-۸