دانلود و خرید کتاب دارا و ندار؛ جلد دوم ایروین شاو ترجمه مهدی افشار
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب دارا و ندار؛ جلد دوم اثر مهدی افشار

کتاب دارا و ندار؛ جلد دوم

نویسنده:ایروین شاو
انتشارات:انتشارات مجید
دسته‌بندی:
امتیاز:
۳.۷از ۳ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب دارا و ندار؛ جلد دوم

«دارا و ندار» که یک رمان واقع‌گرایانه سه‌جلدی است، داستان خانواده‌ای آمریکایی به اسم جورداش را روایت می‌کند. ایروین شاو این اثر را بر اساس مشاهدات و چه بسا تجربیات خودش نوشته است. شاو یک خانواده که سلولی از پیکر یک جامعه است را در این کتاب معرفی می‌کند و پس از آن، در جریان یک رشته حوادث، روابط پنهان و آشکار میان افراد خانواده و افراد خانواده با بیرون (کل جامعه) را ترسیم می‌کند و در نهایت کیفیت وجودی جامعه آمریکا را برای ما بازنمایی می‌کند. در واقع ایروین شاو در این رمان «بازآفرینی واقعیت» می کند. او با توانایی خاص یک نقاش زبردست روحیات و نفسانیات تک تک اعضای خانواده جورداش را در بخش های جداگانه توصیف می‌کند.

اکسل جورداش، پدر خانواده که یک مهاجر آلمانی است و در گذشته و در جریان جنگ و مهاجرتش برای پول مرتکب قتل شده است، ماری پی‌یز جورداش، زنی که کودکی‌اش را در یتیم‌خانه گذرانده و در نوجوانی و جوانی حسرت کشیده و در سال‌های پایانی عمر در جست‌جوی جوانی از دست‌رفته است، رودلف جورداش، پسر خانواده که پایبند اخلاقیات است و یاری‌گر پدرو مادر، او درسخوان و موفق و کوشا است و شخصیتی پاک و مثبت دارد و سعی می‌کند در جامعه ضد ارزشی آمریکا رشد کند، گرچن، دختر خانواده که سرخورده و تنها و گرفتار فساد است و توماس آخرین و کوچکترین عضو خانواده جورداش که پرخاشجو، عصیان‌گر و یک مشت‌زن حرفه‌ای است. او از جامعه فراری است و از آن نفرت دارد و مادرش او را یک جورداش واقعی می‌داند که قادر است مثل پدرش قتل و دزدی کند اما تصور اشتباهی درباره پسرش دارد.

داستان این خانواده در سه جلد ادامه می‌یابد تا شاو به مقصودش که توصیف نقادانه باورها، ارزش‌ها، وجدان اجتماعی و خلاصه، حیات جامعه امروز آمریکا است، برسد. «دارا و ندار» داستانی است که در این کتاب تمام نمی‌شود. «دارا و ندار» داستان نسل‌ امروز جامعه آمریکا است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۳۵۹٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها

۴۴۷ صفحه

حجم

۳۵۹٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها

۴۴۷ صفحه

قیمت:
۷۹,۰۰۰
تومان