با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دیدار با آقای آبی (سیری درجهان کریستین بوبن و سهراب سپهری)

دانلود و خرید کتاب دیدار با آقای آبی (سیری درجهان کریستین بوبن و سهراب سپهری)

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دیدار با آقای آبی (سیری درجهان کریستین بوبن و سهراب سپهری)  نوشته  صدیق قطبی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دیدار با آقای آبی (سیری درجهان کریستین بوبن و سهراب سپهری)

«دیدار با آقای آبی» نوشته صدیق قطبی کتاب جالبی درباره دو آدم خیلی شبیه به هم از دو ملیت و فرهنگ متفاوت است. سهراب سپهری ایرانی و کریستین بوبن فرانسوی. صدیق قطبی در این کتاب سیری در جهانِ این دو عارف دنیای ادبیات داشته است. همانطور که سپهری ما را یاد نور، آرامش، لبخند و ملایمت و خلوص می‌اندازد، کریستین بوبن فرانسوی هم ما را به دنیایی کودکانه، ساده، شفاف و خالص می‌برد.

«وقتی بوبَن می‌خوانی، حس می‌کنی در دریاچه‌ای آرام و رام و مهربان، روی زورقی نشسته‌ای و نسیمی نرم و سرزنده، در صورتت پهن می‌شود و حسی ژرف و خنک در سطح روحت انتشار می‌یابد. حسی آکنده از زندگی، زندگی و دیگر هیچ» و وقتی سپهری می‌خوانی کمال سادگی و خوشنودی از زندگی را در اتفاقاتی ساده اما خوشایند و پر از لطافت پیدا می‌کنی، انگار که شاعر همه اجزای هستی را یکی می‌بیند؛ یک وجود که از نوری واحد است.

این دو ادیب ایرانی و فرانسوی روح زندگی را شکار کرده‌اند. روح سرزنده و همیشه آبیِ زندگی که آن را جور دیگر باید دید و درک کرد. آنها رسالتشان ستایش زندگی است.

صدیق قطبی نویسنده جوان و خوش‌فکر ۳۵ ساله‌ای است که تاکنون ده کتاب با موضوعات عرفانی-فلسفی و ادبی منتشر کرده است. نگاه او به دین نگاهی عرفانی است و نوشته‌هایش هم حال و هوای عارفانه و دلنشینی دارد که ما را به خواندن و خواندن و دوباره خواندن دعوت می‌کند. او دانش‌آموخته رشته حقوق دانشگاه شهیدبهشتی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۲۲۶۷۸۱۵ غلامعلی.بیدسرخی
۱۳۹۹/۱۲/۲۴

عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۲)
و عشق، اگر به رنگ پرواز نباشد، تاریک است.
الی
«هربار که چیزی را ساده می‌کنیم، به دامان خداوند چنگ می‌زنیم»(۲۶)
مریم کوهی
خدا نوعی مراقبت از زندگی روزمره است
الی
«چیزهای بیهودهٔ بسیاری را از زندگیم دور کردم تا خداوند نزدیک آمد که ببیند چه می‌گذرد»
الی
«خدا شگفت‌زده میان سخنان عشاق، چون برزگری در مزرعهٔ خود قدم می‌زند. اگر ما خداوند را در داستان‌های عاشقانهٔ خود راه ندهیم، داستان‌های ما رنگ می‌بازند، کِدِر می‌شوند، می‌پوسند و فرومی‌ریزند. بردن نام خدا امری اساسی نیست، حتی دانستن نام او برای آنهایی که به هم عشق می‌ورزند، ضروری نیست. تنها کافی است که دلدادگان روی زمین، یک دیگر را در پهنهٔ آسمان یافته باشند»
serenay3-3
«آرزو داشتم در اینجا یک نفر را بشناسم که به درخت، به گل و به آب نگاه کند. مثل این‌که در زندگی این آدم‌ها این چیزها زینت نیستند. بدون شک این مردم هم به درخت و گل و آب نگاه می‌کنند، اما این تماشا اصیل نیست. می‌بینند و می‌گذرند. ما می‌بینیم و غرق می‌شویم»(از نامه‌های سهراب).
serenay3-3
مهمترین ارمغان عشقی ناب، خالص کردن تنهایی ماست و تنهاییِ خالص، مرگ را آسان می‌کند.
الی
«دچار باید بود / وگرنه زمزمهٔ حیرت میان دو حرف / حرام خواهد شد».
serenay3-3
«کسانی را که از خدا مانند قیمتی مقطوع حرف می‌زنند، دوست ندارم. کسانی را که خدا را نتیجهٔ خللی در دستگاه هوش می‌دانند، دوست ندارم. آنانی را که “می‌دانند” دوست ندارم، کسانی را دوست دارم که دوست دارند»(۱).
مریم کوهی
«مسئلهٔ عشق پاسخی ندارد، نه اینکه مسئلهٔ پیچیده‌ای باشد؛ نه، موضوع این است که عشق یک مسئله نیست، فقط حقیقتی است بدیهی، احساس آرامشی است عمیق، خطی آبی‌رنگ است روی پلک‌ها، لرزش لبخندی است روی لب‌ها. لازم نیست به حقیقتی بدیهی پاسخ بدهیم. نگاهش می‌کنیم، تماشایش می‌کنیم، در سکوت با هم تقسیمش می‌کنیم، ترجیحاً در سکوت»(۸).
مریم کوهی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۷۶۰-۶-۷
تعداد صفحات۱۴۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۷۶۰-۶-۷