با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پاسخ‌های کوتاه به پرسش‌های بزرگ

دانلود کتاب پاسخ‌های کوتاه به پرسش‌های بزرگ

۴٫۱ از ۵۰ نظر
۴٫۱ از ۵۰ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پاسخ‌های کوتاه به پرسش‌های بزرگ

«پاسخ‌های کوتاه به پرسش‌های بزرگ» اثر استیون هاکینگ، کیهان‌شناس نام‌دار و نویسندۀ کتاب پرفروش «تاریخ مختصر زمان» است. هاوکینگ آخرین نظراتش را در مورد بزرگ‌ترین پرسش‌های بشر در این کتاب برایمان به یادگار گذاشته است.

- چگونه همه چیز شروع شد؟

- آیا در کیهان حیات هوشمند دیگری هم هست؟

- آیا می‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم؟

- داخل یک سیاهچاله چیست؟

- آیا سفر در زمان ممکن است؟

- آیا انسان جان به‌در خواهد برد؟

- آیا باید برای سکونت به فضا برویم؟

- آیا هوش مصنوعی بر ما چیره خواهد شد؟

این‌ها از جمله پرسش‌هایی است که هاوکینگ در این آخرین کتاب به آنها پرداخته است؛

کتاب برگرفته از آرشیو شخصی هاوکینگ و مربوط به زمانی است که این آرشیو هنگام مرگ او در حال تهیه بود. به این ترتیب «پاسخ‌های کوتاه به پرسش‌های بزرگ» با همکاری همکاران دانشگاهی، خانواده و مدیران میراث هاوکینگ تکمیل شده است. دانشمندان، فن‌پیشگان، شخصیت‌های برجسته تجارت، رهبران سیاسی و توده مردم اغلب از او درباره نظراتش درباره پرسش‌های بزرگِ روز می‌پرسیدند. هاوکینگ آرشیو خصوصی عظیمی از پاسخ‌هایش نگه داشته بود که در قالب سخنرانی، مصاحبه و مقاله تدوین شده بودند این آرشیو تبدیل شد به کتابی با موضوعات متنوع و با استدلال‌هایی پرشور از یکی از برترین ذهن‌های تاریخ.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۴)
MAHDInp
۱۳۹۹/۰۷/۲۳

خیلی خوب بود ذهن رو باز میکنه

عالی بود
۱۳۹۹/۰۶/۰۷

بسیار عالی بود

این کتاب عالیه ، حتما مطالعه کنید
۱۳۹۹/۰۳/۱۹

این کتاب عالیه ، برای اهل علم و خرد مفید و قابل قبول هست ولی نمیدونم چرا در اکثر کتابها مترجمین یا ناشرین ، نظرات شخصی خودشون و در کتا ب وارد میکنند و ذهن افراد ناآگاه و با این متون

- بیشتر
آرمان میرزاخانی
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

کتابی برای به چالش کشیدن تفکرات. ولی نباید انتظار داشت در پایان کتاب به جمع بندی کلی و نتیجه ای قطعی رسید. با مسأله ای روبرو هستیم که هرچی بیشتر وارد میشیم بیشتر احساس ناتوانی و سردرگمی و گیجی می

- بیشتر
رضا د.ب
۱۳۹۸/۱۲/۲۹

ترجمه عالی ...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۰)
از کجا آمده‌ایم؟ عالم چگونه آغاز شد؟ معنا و طرحِ مبنای آن چیست؟ آیا کسی آن بیرون وجود دارد؟
Dexter
مشکل این است که بسیاری از مردم فکر می‌کنند علم راستین آن‌قدر غامض و پیچیده است که نمی‌توانند درکش کنند. ولی من فکر نمی‌کنم این‌طور باشد. تحقیق در مورد قوانین بنیادین حاکم بر کیهان نیاز به چنان صرفِ وقتی دارد که از توان بیشتر مردم خارج است؛ اگر همهٔ ما مشغول فیزیک نظری شویم، دنیا به‌سرعت متوقف می‌شود.
دهقان غذاخوار
من به‌خوبی ارزش زمان را درک می‌کنم. از فرصت استفاده کنید. همین حالا کاری بکنید.
Numb
وقتی با احتمالِ مرگ زودرس مواجه می‌شوید می‌فهمید که خیلی کارها هست که می‌خواهید قبل از سرآمدن زندگی انجام دهید.
Numb
همیشه از شاگردان متوسط کلاس بودم (کلاس پر از افراد باهوش بود) ولی همکلاسی‌هایم مرا آینشتاین صدا می‌کردند، پس می‌شود فرض کرد چیزی در من می‌دیدند. وقتی دوازده سالم بود، یکی از دوستانم با دوستی دیگر سر یک بسته آب‌نبات شرط بست که من هیچ‌وقت به جایی نمی‌رسم.
Numb
چرا این‌قدر نگرانِ هوش مصنوعی هستیم؟ حتماً بشر همیشه می‌تواند سیم را از برق بکشد. از کامپیوتر پرسیدند: " خدایی هست؟" و کامپیوتر گفت " حالا هست" و دوشاخه را به پریز جوش داد.
Mr.Aqayi
سخت‌ترین قسمت بازی کردن نقش یک فرد زنده این است که باید در مورد نقشت به او حساب پس دهی.
&Mona&
به نظر می‌رسید پیشرفت بیماری سریع است. چنان که انتظار می‌رود، افسرده شدم و دلیلی برای ادامهٔ تحقیقاتم در مقطع دکترا پیدا نمی‌کردم چون نمی‌دانستم آن‌قدر عمر می‌کنم که بتوانم تمامش کنم یا نه.
Numb
ما وقت زیادی صرف مطالعهٔ تاریخ می‌کنیم. خودمانیم، بیشتر تاریخِ حماقت است. پس خیلی خوشحال‌کننده است که کسانی به‌جایِ آن آیندهٔ هوش را بررسی می‌کنند.
H.H
اما البته، پرسش اساسی دوباره به میان می‌آید: آیا خدا خالق قوانین کوانتومی بود که وقوع مهبانگ را ممکن می‌کرد؟ خلاصه، آیا لازم است خدایی باشد که شرایط بانگیدن مهبانگ را مهیا کند؟ من دوست ندارم به مؤمنان بر بخورد ولی فکر می‌کنم توضیحی که علم می‌دهد متقاعدکننده‌تر از خالق الهی باشد.
HoseinBlaugrana

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۰-۰۹۴-۲
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۰-۰۹۴-۲