با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
طرز تهیه‌ی خوراک فرشته

دانلود و خرید کتاب طرز تهیه‌ی خوراک فرشته

۴٫۱ از ۷ نظر
۴٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب طرز تهیه‌ی خوراک فرشته  نوشته  پویا منشی‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب طرز تهیه‌ی خوراک فرشته

«طرز تهیه خوراک فرشته» اولین مجموعه داستان نویسنده خلاق ایرانی، پویا منشی‌زاده است. این مجموعه ده داستان کوتاه دارد. داستان‌هایی که بعضی از آنها جایزه‌های معتبر داستان کوتاه را در این سال‌ها به دست آورده‌اند. فضای داستان‌ها گوناگون است از ماجراهایی که با سرنوشت مردگان گره‌ خورده‌اند تا انتظارهای طولانی که قهرمان داستان را دچار دوگانگی کرده است، از بحران در روابط عاشقانه تا سرنوشت جسدی که نظم دنیای زنده‌ها را برهم می‌زند. پایان قصه‌ها معمولا غیرمنظره و تکان‌دهنده است و مخاطب را در مقام قضاوت می‌نشاند. منشی‌زاده تمام داستان‌های این کتاب را با نخی ظریف به هم وصل کرده است و توانسته جهانی بسازد که در آن آدم‌ها با همه جزئیاتشان در یک لحظه می‌توانند هرچه دارند را از دست بدهند. یکی از مهم‌ترین درونمایه‌های کتاب «بازگشت» است که خواننده را با فضاهایی بکر و روایت‌هایی عجیب تنها می‌گذارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
один
۱۳۹۸/۰۳/۱۲

عالی بود..خیلی لذت برم..

احسان اسعد
۱۳۹۸/۰۸/۲۶

واقعا مجموعه داستان خوبیه. لذت بردم م

مناریا
۱۴۰۰/۰۱/۱۵

نپسندیدم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
به یاد آن اختلاف ساعت لعنتی می‌افتم. او از سرِ کار بلند می‌شد و من از خواب. او شام می‌خورد و من صبحانه. خورشیدِ او طلوع می‌کرد و من می‌گفتم شب‌به‌خیر. می‌گفت آخر کدام شب؟ کدام خیر؟ راست می‌گفت. شب‌به‌خیر را قبل از تلفن و کامپیوتر اختراع کرده‌اند. برای بخت بدِ امثال ما به‌روزرسانی نشده. شب‌به‌خیر مالِ آدم‌های خوشبختی است که خورشید بین رابطه‌شان نیفتاده. مثل بچهٔ آدم برای هر دوشان در یک لحظه می‌آید و در یک لحظه گورش را گم می‌کند.
محسن سفیدگر
آن موقع که دوربین را اختراع کردند قرار بود خشکی‌ها را نشان دهد به کشتی‌ها و کشتی‌ها را به خشکی‌نشین‌ها و ستاره‌ها را به منجم‌ها و حلق پاواروتی را به روی بالکن‌نشسته‌ها. قرار نبود بنشیند روی تفنگ‌ها و تیر بنشاند توی قلب آدم‌ها.
Mostafa F
نمی‌دانستند آدم اگر دلش پُرِ غصه باشد، وقتی غصهٔ تازه‌ای رویش آوار شود فقط خفه‌تر می‌شود و صدای گریه‌اش سخت‌تر درمی‌آید.
فرناز
هیچ‌چیز به قساوتِ شیرینیِ خاطره‌ها کامِ آدم را تلخ نمی‌کند
محسن سفیدگر
تو را مجازات کردند به خاطر قتل غیرعمد، من را هم برای انتخاب غیرعمدم و بچه‌ها را هم برای این‌که غیرعمد فرزندانِ ما هستند. دنیا دنیای مجازات غیرعمدهاست، وگرنه عمدها که بلدند چه‌طور قانون را دور بزنند،
Mostafa F
آدم گاهی می‌تواند از تقدیرش فرار کند و دور شود، ولی شاید فقط چند قدم
Mostafa F
می‌گویند شاملو آن موقع که در زندان قصر بوده از توی حیاطِ پُر از دیوارهای بلند، فقط نوک یک کاج را می‌دیده و برایش تنها نشان از بیرونِ زندان بوده و یادآور رهایی. بعدها کاجِ پیرِ پُرغبار از آن‌جا به شعر کاجش آمده.
فرناز
هیچ‌چیز به قساوتِ شیرینیِ خاطره‌ها کامِ آدم را تلخ نمی‌کند.
ramesh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۲۶
تعداد صفحات۷۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۲۶