با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ماندن در وضعیت آخر

دانلود و خرید کتاب ماندن در وضعیت آخر

۴٫۳ از ۳۵ نظر
۴٫۳ از ۳۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ماندن در وضعیت آخر  نوشته  امی ب. هریس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ماندن در وضعیت آخر

«ماندن در وضعیت آخر» کتابی در زمینه روان‌شناسی و خودشناسی با موضوع تحلیل رفتار متقابل است.

این کتاب در ادامه کتاب «وضعیت آخر (من خوب هستم، شما خوب هستید)» امی و تامس هریس و به درخواست مخاطبانی نوشته شده است که خواهان اطلاعات بیشتری درباره اصول «تحلیل رفتار متقابل» بودند.

«وضعیت آخر» کتاب راهنمایی درباره تحلیل رفتار متقابل بود که میلیون‌ها نسخه از آن فروش رفت و به زبان‌های زیادی ترجمه و برای نابینایان نیز به خط بریل نوشته شد. همین‌جا توصیه می‌کنیم که اگر این اثر را نخوانده‌اید حتما پیش از کتاب حاضر و یا در کنار «ماندن در وضعیت آخر» آن را بخوانید چراکه در برگیرنده جزئیاتی اصولی است که کتاب حاضر بر اساس آن بنا شده است. البته ناگفته نماند که خلاصه مباحث کتاب اول در کتاب حاضر و در فصل اول برای شما مرور می‌شود.

نویسندگان در این کتاب، اصول «تحلیل تبادلی (تحلیل رفتار متقابل)» را با ذکر مثال‌هایی ساده و فهمیدنی به‌روشنی توصیف کرده و آن را به‌طرزی ماهرانه و اندیشمندانه به ملاحظاتی گسترده‌تر، مانند ارزش‌های اخلاقی، ارتباط داده‌اند.

«ماندن در وضعیت آخر» درباره دوست‌داشتن و حرف‌زدن و گوش‌کردن و خواستن و دادن و گرفتن و تعیین مقصد و لذّت بردن از سفر زندگی با شما سخن می‌گوید و در هر سنی که باشید، این کتاب را آموزنده و سودمند و لذت‌بخش خواهید یافت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
arash ngar
۱۳۹۸/۰۳/۱۹

من این کتاب رو با ترجمه خانم بیتا حکمی با نام خوب ماندن خوندم و این ترجمه رو هم‌مطالعه کردم جفت ترجمه ها خوبن این یه مقدار ساده تره ولی اون ترجمه رو بهتر دوس داشتم این کتاب رو به

- بیشتر
امین آقا
۱۳۹۹/۰۲/۱۲

نیاز به دانش قبلی داره ،طوری که خود نویسنده توصیه میکند که جلد قبلی را بخوانیم. مگر نه چیزی نمیفهمی!

~MON¡REH~
۱۳۹۹/۱۲/۲۴

خوندنش هیچ موقع دیر نیست ولی چقد خوب که قبل از ازدواج و قبل از بچه دار شدن این کتاب رو خوندم/ پیشنهاد میشه قبلش کتاب اول ینی " وضعیت اخر " رو بخونید تا مطالب این کتاب دوم قابل

- بیشتر
سپیده
۱۳۹۹/۰۴/۱۰

خواندن این کتاب برای همه واجبه نکاتی داره کهبرای روش بهتر زندگی کردن باید دونست

ابوالفضل
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

بی نظیر و خواندنی

Farough
۱۴۰۰/۰۲/۱۱

حتما باید قبلش کتاب وضعیت آخر رو بخونید وگرنه ،حرف خاصی ازش نمیفهمید. کتاب خوبیه اما اصلا به پای کتاب وضعیت آخر نمیرسه. صرفا یه سری مثال های ساده مطرح کرده برای فهم بهتر اصول رفتار متقابل. تا حدی کارگشاست

حسن نیکدهقان
۱۴۰۰/۰۳/۲۷

با اینکه دکتر هلاکویی به همه توصیه کردن که این کتاب رو بخونن حقیقتا من هیچ لذت و استفاده ای از این کتاب نبردم.شاید مشکل از مترجمش باشه.نمیدونم.البته من حدودا ۲۰۰صفحه از این کتاب رو خوندم

Vector
۱۳۹۹/۰۳/۱۴

کتاب خوبی بود و اطلاعات کامل و جامعی داشت👍

خادم الرقیه
۱۳۹۹/۰۶/۲۳

سلام یه سوال دارم حتما باید کتاب اول رو بخونی بعدش اینو؟

fat
۱۳۹۹/۰۲/۰۷

برای ماه رمضان گردونه نمیذارید؟😂🤦🏼‍♀️

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۲)
بچه‌ها عاشق تکرار هستند، تکرارِ همان قصه‌های دلنشین، تکرارِ همان بازی‌های دفعه قبل، یا تکرارِ هرگونه مراسمی که خودشان نیز در آن شرکت داشته‌اند. قدرت یادگیری با تکرار دوچندان می‌شود. "نه، مامان، اینطوری نیست. این خرگوش سفیده‌س که میره تو جالیزِ کدو قایم میشه، نه گل باقالی‌یه." تکرار در مغز بچه اطمینان ایجاد می‌کند و وقتی متوجه شود که آنچه در "بیرون" از او جریان دارد با آنچه او در درون خود به‌عنوان حقیقت می‌شناسد منطبق است، اعتمادبه‌نفس می‌یابد و احساس می‌کند که بر اوضاع مسلط است.
مجید مبلغی
گوته امکان وجود وضعیت "من خوب هستم ــ شما خوب هستید" را چنین بیان می‌کند: "وقتی با انسانی همان‌گونه که هست رفتار می‌کنیم، او را به کمتر از آنچه هست تنزل داده‌ایم. وقتی با او طوری رفتار می‌کنیم که گویی هم‌اکنون به آنچه بالقوه می‌توانست باشد رسیده است، او را آنگونه که باید باشد اعتلا بخشیده‌ایم." "من خوب هستم ــ شما خوب هستید" اصلاح قانون اساسی زندگی ماست.
Paria
شخصِ کاملاً کناره‌گرفته ممکن است از بسیاری از انواع تهدیدات خارجی در امان بماند، اما در عین حال، ممکن است به دلیل دور ماندن از "نوازش" دچار افسردگی و ضعف روحی شود.
کاربر ۱۴۰۷۶۲۰
گذشته همیشه با ماست، با همه لحظه‌های بد و خوبش، با همه احساس‌هایی که با آن لحظه‌های خوب و بد توأم بودند. احساس‌های خوب گذشته، یادآور لحظاتی طلایی‌اند که گهگاه با به‌خاطر آوردنشان می‌خواهیم از شادی بال درآوریم.
پویا پانا
مردم نوازش را مثل کالری لازم برای ادامه حیات به‌دست می‌آورند، حتی اگر در این راه دست به خودویرانگری بزنند
کاربر ۱۴۰۷۶۲۰
مرسون می‌گوید: "ما هنوز همه آنچه را که باید درباره اهمیت نمادهای محدود مورد استفاده انسان بیان شود، تجزیه و تحلیل نکرده‌ایم." نمادهای "تحلیل رفتار متقابل" سه دایره است که هر یک نمودار یک قسمت از شخصیت یک انسان است: "والد" و "بالغ" و "کودک" ــ کلماتی که اکنون به توضیح آن خواهیم پرداخت. یک "رفتار متقابل" (یا تبادل) واحد اصلی رفتار است. شما چیزی به من می‌گویید یا کاری انجام می‌دهید و در مقابل من چیزی به شما می‌گویم یا کاری انجام می‌دهم. "تحلیل رفتار متقابل" فهمیدن این واقعیت است که کدام یک از سه قسمت شخصیت شما این تبادل رفتار را شروع می‌کند و کدام‌یک از سه قسمت شخصیت من پاسخ می‌دهد.
Havisht
فکر انسان را به کشویی پُر ازاشیاء گوناگون تشبیه کرده است که هر چند وقت یک بار باید با خالی کردن محتویات آن روی زمین، خرت و پرت‌هایش را سوا کرد
Dexter
موفقیت زمانی برای کودک لذت‌بخش است که او بداند والدینش قبل از آنکه او دست به عملی بزند بدون قید و شرط به او علاقه‌مندند، نه به‌خاطر آن عمل
hamidreza maddah
احساس‌های خوب تنها از طریق تجربیات جمعی حاصل می‌شود. با مردم زندگی کنید. از افراد خانواده خود کمک بگیرید. تنهایی را از خود دور کنید و با پیوستن به گروه با دیگران بجوشید.
سپیده
وقتی کتابی را می‌خوانید این شما هستید که چیزی را تجربه می‌کنید و استنباط‌های خود را از محتوا و قهرمانان کتاب با تجربیات گذشته خود مقایسه می‌کنید. آیا تابه‌حال نشده که از دیدن فیلمی که قبلاً کتابش را خوانده‌اید مأیوس شوید؟ آیا آنچه به تصویر کشیده شده بود با آنچه شما در ذهن خود داشتید، یکسان بود؟
~MON¡REH~

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۴
شابک‫‭۹۷۸-۹۶۴-۷۴۴۳-۴۷-۰
تعداد صفحات۴۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۴
شابک‫‭۹۷۸-۹۶۴-۷۴۴۳-۴۷-۰