با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
محکم در آغوشم بگیر

دانلود و خرید کتاب محکم در آغوشم بگیر

۴٫۱ از ۵۰ نظر
۴٫۱ از ۵۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب محکم در آغوشم بگیر  نوشته  سمانه پرهیزکاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب محکم در آغوشم بگیر

«محکم در آغوشم بگیر» کتابی از دکتر سو جانسن، روانشناس و مدیر موسسه زوج و خانواده اتاوا برای زندگی کردن با عشق است. جانسون این اثر را برای همه زوج‌ها نوشته است، چه آنها که در شرف ازدواج‌اند، چه آنها که به تازگی ازدواج کرده‌اند، چه آنها که چند سال از زندگیشان می‌گذرد و چه پدربزرگ و مادربزرگ‌ها.

آنچه جانسون در این کتاب می‌گوید برای هر دو جنس است و برای تمامی فرهنگ‌ها.

این کتاب به سه بخش تقسیم شده است:

بخش اول به ماهیت عشق می‌پردازد و توضیح می‌دهد که چه می‌شود که ما به رغم پیوند عمیقی که با دیگری برقرار می‌کنیم و با تمام خوش‌نیتی و تفکرات مثبت به سمت از دست دادن عشقمان پیش می‌رویم. این بخش همچنین مجموعه تحلیل‌های تحقیقات اخیر درباره روابط نزدیک عاشقانه است.

بخش دوم کتاب بسیار سرراست است. در این بخش جانسون هفت مکالمه را معرفی کرده است که لحظه‌های سرنوشت‌ساز یک رابطه عاشقانه را می‌سازند. او شما را راهنمایی می‌کند که چطور این لحظات را در زندگیتان شکل دهید و پربار سازید.

بخش سوم و انتهایی کتاب نیز قدرت عشق را خطاب قرار می‌دهد. عشق توانایی بزرگی برای کمک به درمان زخم‌های روحی ویرانگر است که زندگی گاهی به ما می‌زند.

این کتاب برای کسانی است که می‌خواهند ارتباط معنی‌دار و سازنده‌ای را با همسر خود برقرار کنند؛ زوج‌هایی که می‌خواهند رابطه‌ی هماهنگ و سازگاری داشته باشند و دوباره محکم‌تر از قبل به هم بپیوندند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۴)
کویر
۱۳۹۹/۰۹/۲۴

انصافا کامل نخوندم اما چند بخش که خوندم دیدم چقدر زیبا مشکلات زندگی زوجین رو دیده و کاربردیه واقعا و ایجاد نگرش مثبت در زندگی میکنه

کاربر ۲۰۴۰۹۴۷
۱۳۹۹/۱۰/۱۵

بسیار کاربردی که تونستم با روش های همیت کتاب ، رابطه خودم رو ترمیم بدم و مستحکم تر از همیشه قدم بردارم. خوندنش لذت بخش بود واقعا

زهرا سهرابی
۱۳۹۹/۱۰/۲۲

چقدر یک کتاب دقیق میتونه روابط در حال ویرانی رو توصیف کنه. من اتفاقی به این کتاب رسیدم ولی میتونم بگم کاربردی ترین و ملموس ترین کتابی بود که خوندم.

مینو
۱۳۹۹/۰۹/۱۹

کتاب برای بهبود و حفظ و سلامت روابط خوبه. البته کتاب پنج زبان عشق به نظر من کاربردی تر هست. ولی ترجمه روان و خوبی ندارد.

عاطفه✨
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

کتاب خیلی خوبیه ..خیلی خوب اختلاف ها و دلخوری ها رو ریشه یابی کرده ، به کسانی که پارتنر دارن توصیه میکنم ...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸۴)
«وقتی کسی شما را دوست دارد، اسم‌تان را به‌شکل متفاوتی صدا می‌زند؛ طوری‌که می‌دانید جای اسم‌تان در دهانِ او امن است.»
آرام
«ما به جای ایجاد عشقی کامل، وقتِ خود را با جست‌وجوی معشوقی کامل، هدر می‌دهیم.» ـ تام رابینز
علاقه مند کتاب
«انسان وقتی کسی را دوست دارد، از هر زمانِ دیگری آسیب‌پذیرتر است.»
honey
اریکا جونگ نوشته: «عشق همه‌چیز است و واقعاً ارزشش را دارد که برایش بجنگی، برایش شجاعت به خرج بدهی و همه‌چیز را به خطر بیندازی... و اگر چیزی را برایش به خطر نینداختی، بزرگ‌ترین خطر را کرده‌ای.»
honey
«همه می‌گویند بخششْ اقدامی ستودنی‌ست، تا زمانی‌که نوبت به خودشان می‌رسد.» ـ سی.اس.لوئیس
علاقه مند کتاب
«ما در پناهِ یکدیگر زندگی می‌کنیم.»
معجزه ی سپاسگزاری
ارتباطِ ما با کسی که او را دوست داریم و با او زندگی می‌کنیم، مثل کسی است که با ما بندبازی می‌کند. وقتی بادِ ترس و تردید بر ما می‌وزد و ما را می‌لغزاند، نباید به‌خاطر سراسیمگی به یکدیگر بیاویزیم یا سعی کنیم از یکدیگر رو برگردانیم تا دست‌مان را به جایی بند کنیم و سقوط نکنیم. با این کار تنشِ طناب بیش‌تر می‌شود و ارتباطِ بین طرفین، شکننده‌تر. اگر می‌خواهیم روی طناب بمانیم باید با حرکاتِ یکدیگر تغییر وضعیت بدهیم و به عواطف یکدیگر پاسخگو باشیم.
مبینا
اما برای بیش‌ترِ آدم‌ها، عشق احساسی مرموز و مبهم بوده و هنوز هم هست؛ احساسی که می‌گذارد توصیفش کنی، اما زیر بار تعریف خاصی نمی‌رود.
سپیده
تنها چیزی‌که می‌تواند آن‌ها را آرام کند این است که طرف مقابل فاصله‌اش را کم کند و در کنار همسرش قرار بگیرد و او را از توجه خود مطمئن کند. هیچ راه دیگری برای حل این مشکل نیست. تا زمانی‌که یکی از طرفین این کار را انجام ندهد، دعوا و درگیری به قوت خود باقی‌ست و تا ابد یکی از طرفین سعی می‌کند با تحریکِ دیگری او را به عکس‌العمل وادارد و طرف مقابل هم احساس می‌کند در کارهایی که باید می‌کرده ناموفق بوده و دچار بی‌عملی و دلسردی می‌شود
honey
برای بعضی از ناظرانِ بی‌عاطفه، عشق اتحادی‌ست که برای دو طرف سود دارد و بر پایهٔ لطف‌هایی‌ست که ردوبدل می‌شوند و یک چانه‌زنیِ بده‌بستانی‌ست.
سپیده

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۰
تعداد صفحات۲۴۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۰