با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب قلمرو وحشت اثر پرویز همتیان بروجنی

دانلود و خرید کتاب قلمرو وحشت

مجموعه‌ کامل داستان‌های کوتاه هولناک و به‌یادماندنی (جلد اول)

۳٫۹ از ۷ نظر
۳٫۹ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قلمرو وحشت  نوشته  پرویز همتیان بروجنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قلمرو وحشت

کتاب قلمروِ وحشت؛ مجموعه‌ کامل داستان‌های کوتاه هولناک و به‌یادماندنی (جلد اول) نوشته آمبروس بیرس است که با ترجمهٔ پرویز همتیان بروجنی در نشر چشمه چاپ شده است. آمبروس بیرس در میان نویسندگان قرن نوزدهم آمریکا به خاطر داستان‌های کوتاهِ به‌یادماندنی دربارهٔ جنگ داخلی امریکا (۱۸۶۵ ـ ۱۸۶۱) و همچنین داستان‌های تکان‌دهنده و هولناکش محبوبیت بسیار زیادی دارد. در ایران او را با کتاب «فرهنگ شیطان» می‌شناسند. در داستان‌های بیرس دنیای جنگ و صلح، واقعیت و رؤیا و فرد و گروه، همگی به یک اندازه فضای انسانی را اشغال می‌کنند.

درباره کتاب قلمرو وحشت

ویژگی اساسی نوشته‌های بیرس کوتاه‌گویی، طنز تلخ، به تصویر کشیدن ناهنجاری‌های اجتماعی و فردی و کندوکاوی روان‌شناسانه در اعماق ذهن آدمی است و همین‌ها آثار او را بسیار تکان‌دهنده، هولناک و به‌غایت جذاب و گیرا می‌کند، به گونه‌ای که خواننده تا انتها از واقعیت ماهوی داستان بی‌اطلاع می‌ماند و با پایان یافتن آن، زمینه برای اندیشه به پیام داستان آغاز می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم نوشته‌های بیرس نمایش کاستی‌های روحی ـ روانی قهرمانان داستان‌های اوست. انسان‌ها حتی در اوج جسارت و تهور بدون کاستی‌های روحی نیستند و همین کاستی‌ها در بسیاری موارد بر ناکامی‌ها و شکست‌های‌شان مُهر تأیید می‌گذارند. او به‌زیبایی دربارهٔ عشق، غرور، خودخواهی، مال‌اندوزی، بی‌رحمی، حرص، وفاداری و... سخن می‌گوید. مرگ نیز در همه داستان‌های بیرس نقش اساسی دارد و اگرچه مرگِ بسیاری از قهرمانان داستان‌هایش در فضایی غریب روی می‌دهد، این دستاوردْ همیشه با آرامش، خاموشی و سکوت همراه است. بیرس اگرچه کم و گزیده سخن می‌گوید، ترکیب واژه‌های به کاررفته را چنان هنرمندانه انجام می‌دهد که فضای داستان به زیبایی تمام به تصویر کشیده می‌شود و همچون روان‌شناسی برجسته رازهای اعماق ذهن آدمی را افشا می‌کند.

کتاب قلمرو وحشت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به علاقه‌مندان به داستان‌های ترسناک و دلهره‌آور پیشنهاد می‌شود.

بخشی از کتاب قلمرو وحشت

گونه‌های متفاوتی از مرگ وجود دارد؛ در بعضی از انواع آن کالبد برجا می‌ماند و در برخی جسم چون روح بی‌درنگ نابود می‌شود. این حالت غالباً در انزوا روی می‌دهد (خواست خدا چنین است) و چون هیچ‌کس پایان کار را نمی‌بیند، می‌گویند فرد ناپدید شده یا سفر دورودرازی در پیش گرفته که در واقع، چنین نیز هست. اما گاهی مرگ برابر دیدگان بسیاری روی می‌دهد، چونان که شواهد فراوانی برای آن می‌توان یافت. در گونه‌ای از مرگ روح نیز می‌میرد و اعتقاد بر این است که با وجود مرگِ روح، جسم سالیان دراز قدرت خویش را دارد. گاهی (همان‌طور که مورد تأیید همگان است) روح همراه جسم از این جهان رخت برمی‌بندد، اما پس از مدتی دوباره در همان مکان که بدن پوسیده است، از گور برمی‌خیزد.

درحالی‌که به این سخنان هالی (که خداوند روحش را قرین آرامش کند) فکر می‌کردم و مانند کسی بودم که به برداشتی دست یافته اما هنوز تردید دارد که به مفهوم واقعی آن پی برده باشد، یک‌باره بادی خنک چهره‌ام را نوازش کرد و من را یاد پیرامونم انداخت. با حیرت دیدم همه‌چیز در نظرم ناآشناست. در هر دو سویم پهنهٔ دشتی لخت و ویران‌شده بود که آن را علفی خشک و بلند پوشانده بود؛ علفی که زیر فشار باد پاییزی برهم ساییده می‌شد و صدایی از آن به گوش می‌رسید که تأثیری دلهره‌آور و مرموز برجا می‌گذاشت. در فاصله‌ای دور و مشرف به دشت، صخره‌هایی تیره با شکل‌هایی غریب سر برآورده بودند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Nihilo
۱۳۹۷/۱۰/۱۳

لمس خلسه های مرطوب و تاریک در پس تصاویر ذهنی که با خواندن کتاب میسر می شود ؛ همذات پنداری های لحظه ای با شخصیت های داستان در پس ناخودآگاه و یادآوری کابوس های شبانه و ترس ملایمی که آرام

- بیشتر
sahar
۱۳۹۹/۱۰/۰۶

خیلی وحشت خاصی نداشت.

maki
۱۴۰۰/۰۷/۱۸

راستش من ازش خوشم نیومد چون خیلی کلماتش قلمبه سلمبه بود و داستان های حوصله سربر داشت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰)
خوشبختی وقتی به انسان روی می‌آورد که در پی آن نباشد.
محمدحسین
باید از این اتفاق به فکر می‌افتاد و به این نتیجهٔ منطقی می‌رسید که خوشبختی وقتی به انسان روی می‌آورد که در پی آن نباشد. اما اگر به جست‌وجویش بپردازد هرگز به دستش نخواهد آورد.
mehrad
ما به تغییر نیاز داریم. با یک مسافرت به اروپا چه‌طوری؟
پویا پانا
«چون از جانب پروردگار مقدر شده است تمام جان‌داران روح داشته باشند و با کمک آن نیروهای معنوی را کسب کنند، روح نیز توانایی‌های جسم را دارد، حتا وقتی از آن خارج شده و به عنوان پدیده‌ای مجزا زندگی می‌کند. به همین دلیل خشونتی سبعانه از شبح و روحِ خبیث مُرده دیده می‌شود. همچنین نقل شده که بشر در این مسئله تنها نیست، بلکه درندگان نیز القای شیطانی مشابهی دارند و...»
محمدحسین
خوشبختی وقتی به انسان روی می‌آورد که در پی آن نباشد.
):)
من این دختر را می‌شناسم. او را دیده‌ام؛ همان‌طور که بسیاری دیده‌اند. پس بدان نام او که اجازهٔ پرسیدنش را به تو نداد، خوشبختی است. تو به او راست گفتی که هوس‌باز و بی‌ثبات است، چون شرایطی را برای انسان به وجود می‌آورد که از عهدهٔ آن برنمی‌آید و مجازاتِ سهل‌انگاری جدایی است.
mehrad
برای همه آرامشی را می‌خواهم که هیچ‌گاه نداشته‌ام.
پویا پانا
زمانی که وحشت و بی‌خردی باهم پیمان می‌بندند، اثر آن دو هولناک خواهد بود.
پویا پانا
آه، دوست عزیز، تو در مقام کسی که اعمالش با عقل و منطق قابل‌توجیه است، نمی‌توانی بهشت احمقانه‌ای را که در آن به سر می‌بردم، درک کنی.
پویا پانا
وقتی فرد شجاعی شکست می‌خورد، چاره‌ای جز اطاعت ندارد.
پویا پانا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۱۰
شابک۹۷۸۶۰۰۲۹۹۳۹۶۱
تعداد صفحات۸۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۱۰
شابک۹۷۸۶۰۰۲۹۹۳۹۶۱