با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آموزش بازیگری در قرن بیستم

دانلود و خرید کتاب آموزش بازیگری در قرن بیستم

۴٫۳ از ۱۱ نظر
۴٫۳ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آموزش بازیگری در قرن بیستم  نوشته  آلیسون هاج  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آموزش بازیگری در قرن بیستم

کتاب «آموزش بازیگری در قرن بیستم» مجموعه‌ای است از چند مقاله پیرامون موضوعی که می‌توان آن را مهم‌ترین پیشرفت در تولید تئاتر مدرن غرب دانست.

این کتاب به دامنه‌ آموزش بازیگری از زمان اولین یافته‌های استانیسلاوسکی تا پایان قرن بیستم نظر کرده است.

هاج در این کتاب به معرفی ۱۲ استاد و سبک بازیگری آنها می‌پردازد که در قالب فصول و سبک‌هایی با عنوان «سیستم استانیسلاوسکی؛ راه‌های بازیگر»، «مه یرهولد و بیومکانیک»، «ژاک کوپو؛ در جست‌وجوی خلوص»، «میخائیل چخوف در تکنیک بازیگری؛ آیا دون کیشوت واقعی بود؟»، «برشت و آموزش بازیگری؛ از طرف چه کسی بازی می‌کنیم؟»، «جوان لیتل وود»، «استراسبرگ، آدلر و میسنر؛ بازیگری متد»، «جوزف چاکین و مفاهیم آموزش بازیگری؛ امکانات اجرای زمان حال»، «پیتر بروک؛ شفافیت و شبکه نامرئی»،‌ «تصور گروتفسکی از بازیگر؛ در جست و جوی ارتباط»، «آموزش با یوجینیو باربا؛ قواعد بازیگری، پیش بیانی و دمای شخصی» و «ولادیمیر استانیوسکی؛ گاردزینیتسا و بازیگر خلع سلاح شده» به مخاطبان ارائه شده است.

الیسون هاج در معرفی این اثر در مقدمه آن با اشاره به اینکه مقالات این کتاب درصدد معرفی مفهوم و ساختار نقش بازیگر و در نتیجه کل فرآیند دراماتیکی است که او در آن حضور دارد، می‌نویسد:

محوریت آموزش بازیگری با این واقعیت اثبات می‌شود که بسیاری از نوآوران این حرفه، هم پایه‌گذار تکنیک‌های آموزشی به شمار می‌روند و هم خالق برخی تولیدات تئاتری برجسته قرن بیستم. این کتاب به بررسی بعضی و نه قطعا همه استادان تاثیرگذار در این عرصه می‌‌پردازد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Hasti nz
۱۳۹۹/۰۴/۰۷

عالیییییییییییی♥♥♥♥♥♥♥

کاربر ۱۴۳۰۰۴۴
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

از نظر من که یه هنرجوی بازیگری و تئاتر هستم خوب و عالی بود ❤

مهدی مهدی
۱۳۹۹/۱۲/۰۷

این کتاب رو به هر کسی که به علم بازیگری علاقه داره پیشنهاد میکنم.

Atousa Sepehrnia
۱۳۹۹/۱۰/۱۳

سلام کتاب مفیدیه برای یک بازیگر و اینکه میخواستم بپرسم وقتی میزنیم روی نمونه آیا کل کتاب رو میاره، تا بخونیم یا تیکه ای از کتابه ممنون میشم جواب بدید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۹ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۶/۱۹
دسته بندی
تعداد صفحات۳۴۹صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۶/۱۹