با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ژان پل سارتر: هستی و نیستی

دانلود و خرید کتاب ژان پل سارتر: هستی و نیستی

۴٫۶ از ۵ نظر
۴٫۶ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ژان پل سارتر: هستی و نیستی  نوشته  حسن عرب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ژان پل سارتر: هستی و نیستی

«ژان پل سارتر؛ هستی و نیستی» از مجموعه متون محوری فلسفه‌ی نشر زندگی روزانه است که که تاریخ فلسفه را از طریق بررسی و تفسیر آثار بنیادین آن روایت می‌کند. به این ترتیب که از هر فیلسوف بزرگ یک اثر انتخاب می‌شود که با بَرنهادها یا دیدگاه‌های انتقادی‌اش هنوز آن فیلسوف را، از برخی جهات، زنده یا قابل ذکر نگاه داشته است.

ژان پل سارتر (۱۹۰۵-۱۹۸۰) در میان اندیشمندان پیشرو سده‌ی بیستم جای می‌گیرد. رساله‌های فلسفی او تصویری بدیع از ماهیت انسان ارائه می‌دهند و از آن دفاع می‌کنند. وی همچنین رمان‌ها و نمایشنامه‌های موفقی نوشته که به بینش‌های فلسفی مهمش جنبه‌ی داستانی/نمایشی داده‌اند.

«هستی و نیستی» عنوان فرعیِ رساله‌ای درباره‌ی هستی‌شناسی پدیده‌شناختی از سارتر است که ویلیام آر. شرودر در این اثر بررسی می‌کند. سارتر پدیده‌شناسی اگزیستانسیالیست است؛ او بر این باور است که تجربه‌ی زیسته را می‌توان مستقیماً به شیوه‌ای توصیف کرد که به نتایج فلسفی مهمی بینجامد. نویسنده در این اثر ادعاهای کلیدی سارتر را واکاوی می‌کند و برخی از چالش‌برانگیزترین‌هایشان را توضیح می‌دهد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
پدیده‌شناسیْ مطالعه‌ی نظام‌مندِ انواع آگاهی (یا ساختارهای وجود انسان) و روابطشان با ابژه‌هایشان است. س
Mahla R
سارتر آگاهی را ذاتاً نسبت‌مند می‌شمارد؛ اگر قرار است وجود داشته باشد، به ابژه‌ای نیاز دارد تا آن را آشکار کند، ولی از آنجا که هستی‌اش از هستی ابژه متمایز است، با هستی-در-خود نسبتی ندارد. به همین دلیل، او آگاهی را نوعی «امر مطلق غیرجوهری» می‌نامد
esrafil aslani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۱۴
شابکundefined
تعداد صفحات۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۱۴