با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فصوص الحکم و مکتب ابن عربی (شرح فصوص الحکم)

دانلود و خرید کتاب فصوص الحکم و مکتب ابن عربی (شرح فصوص الحکم)

۳٫۴ از ۵ نظر
۳٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فصوص الحکم و مکتب ابن عربی (شرح فصوص الحکم)  نوشته  محی‌الدین عربی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فصوص الحکم و مکتب ابن عربی (شرح فصوص الحکم)

کتاب حاضر، شرح فصوص الحکم ابن عربی، اثر ابوالعلا عفیفی با مقدمه‌ای در معرفی این عارف فیلسوف و منش و روش او است که دکتر محمدجواد گوهری آن را ترجمه کرده است. موضوع کتاب فصوص الحکم، «عرفان نظری» است. این کتاب، یکی از عالی‌ترین و به اعتباری عالی‌ترین متن در این رشته عرفان و معارف الهی است و لذا با شرح معتبر عفیفی، می‌تواند در زمره مهم‌ترین متون آموزشی عرفان نظری باشد. فصوص با وجود حجم اندکش، مهم‌ترین اثر ابن عربی است که در اواخر عمرش به رشته تحریر درآمده است. این کتاب ۲۷ فص دارد و هر فص به منزله یک فصل است. هر فص مشتمل بر حکمت‌هایی است که به یکی از پیامبران نسبت داده شده است. البته، مقصود ابن عربی از این پیامبران نمونه نوعی است و از مقامات و ویژگی‌های کلی چنین افرادی در گذشته و آینده بحث می‌کند و هدف او بررسی تاریخی افرادی معین به صورت خاص نیست. وی در مقدمه این کتاب تصریح کرده است که آنچه در این کتاب نگاشته است همان چیزی است که پیامبر اسلام وی را به نگارش آن امر کرده است. حضرت فصوص الحکم را در رؤیا به ابن عربی داده و او را مأمور کرده است که آن را به اهلش ارائه کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Han
۱۳۹۹/۰۱/۱۷

کتاب خوبی ست اما متاسفانه نقطه گذاری مناسبی در این نسخه ندارد. در متون اینچنینی که کلمات بار معنایی خاصی دارند میبایست به ویرگول توجه شود. امیدوارم نسخه اصلاح شده بزودی منتشر شود. تشکر

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۲
دسته بندی
تعداد صفحات۳۸۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۹,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۲