با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
توفان سرخ؛ خاطرات سرهنگ عراقی عبدالعظیم الشکرچی

دانلود و خرید کتاب توفان سرخ؛ خاطرات سرهنگ عراقی عبدالعظیم الشکرچی

۲٫۳ از ۳ نظر
۲٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب توفان سرخ؛ خاطرات سرهنگ عراقی عبدالعظیم الشکرچی  نوشته  عبدالعظیم الشکرچی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب توفان سرخ؛ خاطرات سرهنگ عراقی عبدالعظیم الشکرچی

«توفان سرخ» خاطرات سرهنگ عراقی عبدالعظیم الشکرچی از دوران جنگ تحمیلی ایران و عراق است. او در نبردها و عملیات‌های مختلفی علیه ایران شرکت داشته و در این مجموعه تنها به آنهایی اشاره کرده است که به گفته خودش به کم و کیف و زوایای مختلفشان اشراف کامل داشته است. او در مقدمه اثرش می‌نویسد: «ما به ثبت تاریخ جنگ نیازمندیم؛ چراکه تنها از این طریق می‌توان حقیقت تحمیلی بودن جنگ بر کشور اسلامی ایران را زنده و تازه نگاه داشت و مظلومیت اسلام را، که امت‌های اسلامی همواره بهای سنگینی برای آن پرداخته‌اند، فراموش نکرد. کشور مظلوم ایران در این جنگ، حقیقتی محوناشدنی را به ثبوت رساند و آن اینکه، امت‌های آزاد و بااراده، هرگز نمی‌میرند. ایران هرگز نمی‌میرد و ما همگان به‌وضوح دیدیم که این جنگ، رونق بیشتری نیز به حیات آن بخشید و واقعیت مردان آزاداندیش و شجاع آن را به جهانیان نشان داد.» و در انتهای مقدمه می‌گوید: «جنگ عراق و ایران، برای ما مبدأ بیداری و پیدایش نگرشی عمیق نسبت به مسائل بود و این امر، خود انگیزه‌ای شد تا به شناختی نسبی از ارزش‌های عمیق انسانی دست یابیم. امروز، ما بیدار شده‌ایم. هرچند که بسیار دیر است؛ لکن توانسته‌ایم لذت انسان بودن را بچشیم. امیدوارم که در این زندگی انسانی که آغاز کرده‌ام، خاطراتی شیرین و تعالی‌بخش بیندوزم. اینک من می‌خواهم به اسلام عزیز و امت مسلمان خدمت کنم و، در واقع، به عهد عظیمی که با خدای خود بسته‌ام، عمل کنم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۲۲۸۵۰۳۸
۱۳۹۹/۰۷/۲۰

متن روان بود، جذاب هم بود؛ اما به شدت غیر وقعی و تبلیغاتی بود. به همین دلیل ابدا توصیه نمی‌کنم!

کاربر ۱۵۷۱۲۲۵
۱۴۰۰/۰۲/۲۴

یه جوری ترجمه و ‌نوشته شده ادم رغبت نمیکنه ادامه بده بخونه ما نفهمیدیم ایشون ایرانی بوده یا عراقی همش هم ما پیروز جنگ بودیم اصلا توصیه نمیکنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
من مجبور بودم که در کنار ارتش کفر باشم؛ اما بعدها فهمیدم که من و تمام سربازان عراقی، عروسک‌هایی هستیم که حرکت‌دهندهٔ اصلی ما آمریکاست و انگیزه‌ای جز محو اسلام و نابودی حق در میان نیست.
راشین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۱۰
دسته بندی
تعداد صفحات۶۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۱۰