با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خشکسالی

دانلود و خرید کتاب خشکسالی

۴٫۰ از ۳۹ نظر
۴٫۰ از ۳۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خشکسالی  نوشته  پگاه ملکیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خشکسالی

«خشکسالی‌ای که در آن تابستان اتفاق افتاد، حق انتخاب مگس‌ها را از بین برده بود. به‌دنبال چشم‌هایی بودند که دیگر پلک نمی‌زدند، بی‌وقفه دنبال جراحات و زخم‌های لزج بودند. کشاورزان اهل کیوارا اسلحه‌هایشان را رو به حیوانات اهلی لاغرمردنی گرفته بودند. نباریدن باران، به‌معنای نبودِ غذا بود و نبودِ غذا باعث تصمیم‌گیری‌های دشوار می‌شد و شهر کوچک، روزبه‌روز، زیر آسمان سوزان آبی سوسو می‌زد.»

ماجرای رمان از این‌جا آغاز می‌شود. شهر، خشکسالی است و آرون فالک، بعد از چندین و چند سال به زادگاهش برمی‌گردد تا در مراسم ختم بهترین دوستش «لوک» شرکت کند؛ سال‌های بسیار دور، فالک به قتل متهم شده بود و به‌جز خودش و پدرش و لوک،‌ شخصی از واقعیت ماجرا خبری نداشت. فالک و پدرش به‌نحوی از سوءظن‌ها فرار کرده بودند و بالاخره ثابت کرده بودند که لوک مقصر ماجراست؛ اما هرگز حقیقت را به کسی نگفتند و حالا هم که لوک مرده است. کارآگاه محلی و فالک، هر دو به‌دنبال دلیل مرگ لوک می‌گردند؛ مرگ لوک و رازهای مخفیِ ماجرای قتل، فالک را در کنجکاوی و از طرف دیگر در ترسِ افشای رازهایش قرار می‌دهد و در مسیر دیگری می‌افتد که با اسرار پنهانیِ زیادی دربارهٔ آن شهر مواجه می‌شود.

جین هارپر، نویسندهٔ کتاب و روزنامه‌نگار بریتانیایی، رمان‌نویسی‌اش را با «خشکسالی» در سال ۲۰۱۷ شروع کرد. این کتاب به انتخاب سایت آمازون، بهترین رمان جنایی سال ۲۰۱۷ انتخاب شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۳)
arash
۱۳۹۸/۰۸/۲۹

ترجمه فاجعه است، فاجعه. متاسفانه وقتی من این کتاب رو خریدم خیلی سرسری نمونه رو نگاه کردم و البته ترجمه دیگه ای هم نبود که حساس بشم برای مقایسه الان که تصمیم گرفتم بخونمش این نسخه رو با نسخه ترجمه

- بیشتر
Amirfeghahati
۱۳۹۷/۰۸/۰۳

خیلی معمولی بود. توالی زمانی آخر داستان هم با هم نمیخونه. نثر مترجم خیلی روان هست ولی از اون طرف تقریبا همه اصطلاحات رو اشتباه ترجمه کرده مثل no worries, queen bed, "right"

Zohreh Ahmadi
۱۳۹۷/۰۸/۰۵

کتاب سطح پایین با نثری درهم پیچیده البته ترجمه نامناسب

افسانه
۱۳۹۹/۰۱/۰۵

یک داستان جنایی و روانشناختی فوق العاده با استدلال قوی و موجه. همچنین کتابی در مورد نوجوانان و مشکلاتشان.

Aa
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

پیش بینی اینکه چه کسی قاتله، خیلی سخت بود. نویسنده رفت و آمد بین گذشته و زمان حال رو در دیالوگ ها به زیبایی درآورده بود. در کل کتاب خیلی جالبی بود که آدم رو خسته نمی کرد.

کاربر ۶۸۵۸۳۷
۱۳۹۷/۱۰/۲۱

کتاب بسیار جالب و خوبی بود ..ترجمه اصلا مشکل نداشت و به نظر من سبک جدیدی از داستان نویسی بود که خیلی راحت با انسان ارتباط برقرار میکرد و کاملا صحنه ها در ذهن خواننده مجسم می شد از بین

- بیشتر
فاطمه میرالماسی
۱۳۹۸/۱۲/۲۳

کتاب خشکسالی، داستانی روان با فلش بکی زیرکانه س که با محتوایی جنایی پرده از راز دو جنایت در زمان گذشته و حال برمی دارد. داستان روندی اهسته دارد و گاهی تفسیر بیش از حد جزییات خسته کننده می شود.

- بیشتر
حوریه
۱۳۹۷/۰۹/۲۰

کتاب خوبی بود

Firooz
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

یک اثر جنایی معمایی و رازآلود که بسیار پرکشش و در عین حال بی نهایت غم انگیز است.

كيانا
۱۳۹۸/۰۶/۱۰

داستان جذاب و نثر روان باعث میشد نتونم کتابو رمین بزارم خیلی خوب بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
علامت سخت‌گیرانه روی زمان‌سنج آپ‌پزشدن تخم‌مرغ، که کنار سردوش بود، به او دستور می‌داد سه دقیقه خودش را بشورد، اما بعد از دو دقیقه کم‌کم احساس گناه کرد. صداهای خفه‌ای از توی میخانه در طبقه‌ی پایینبه گوش می‌رسید. همان صدای بی‌صدای همیشگی صدای زنگی را در دوردست به‌صدا درمی‌آورد.
arash
با پوستی رنگ‌پریده‌ی مادرزادی و موهای بلوندی که همیشه در کوتاه‌ترین حالت ممکن بود و مژه‌های نامرئی، در سی‌وشش‌سالگی اغلب حس می‌کرد که آفتاب استرالیا می‌خواهد چیزی به او بفهماند
arash
فالک که با ماشینش از راه رسید، یک راه تنگ و باریک سیاه و خاکستری جلوی درِ ورودی تشکیل شد و پشت سرش ابری از غبار و برگ‌های خشکیده به جا ماند. همسایه‌ها مطمئن بودند اما سعی می‌کردند بروز ندهند. به همدیگر تنه می‌زدند تا گوی سبقت را برای واردشدن به کلیسا از هم بربایند
arash

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۲
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۸۸۱۲-۹۰-۶
تعداد صفحات۳۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۲
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۸۸۱۲-۹۰-۶