با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
از قبیله‌ی باران

دانلود و خرید کتاب از قبیله‌ی باران

۴٫۸ از ۱۲ نظر
۴٫۸ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب از قبیله‌ی باران  نوشته  خسرو آقایاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب از قبیله‌ی باران

«از قبیله‌ی باران» زندگی‌نامه‌ی داستانی شیخ مرتضی زاهد است که با روایتی شاعرانه و آمیخته به خیال و رویا خواننده را به دنبال خود می‌کشاند. «با احتیاط از پله‌های سنگی پایین می‌آمد. مثل اینکه با کف پایش حیاط را لمس کند، پا بر زمین می‌سایید و نیم قدم نیم قدم، به آهستگی گام برمی‌داشت. نزدیک حوض که رسید، عبا را از روی دوشش برداشت و با دقت آن را تا کرد. سکوی سنگی کنار حوض را با دست لمس کرد و عبا را با احتیاط روی آن گذاشت. آستین پیراهن بلندش را تا آرنج بالا زد. کلاه نخی سفیدرنگی را که بر سر داشت، آن‌قدر عقب برد که پیشانی بلند و سر کم‌مو و گلَفش به وضوح آشکار شد. سرش را بالا آورد و صورتش را مقابل گرمای کم‌رمق تابش صبحگاهی خورشید گرفت. اشعه‌های نورانی خورشید را که روی پوست صورتش احساس کرد، رخوتی شیرین و سُکرآور در رگ‌هایش دوید. روبه‌طرف قبله برگرداند و زیر لب زمزمه کرد: یا دلیل المتحرین، یا غیاث المستغیثین!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
یامهدی
۱۳۹۹/۱۲/۲۸

اگه احساس سرگردانی توی این دنیای پر زرق وبرق میکنید اگه چیزی از ته قلب خوشحالتون نمیکنه اگه دنبال یک مراد معنوی میگردین که مریدش بشید این کتاب رو از دست ندید عالی عالی عالی

علی اکبر
۱۳۹۹/۱۰/۲۳

فوق العاده تاثیر گذار

سپهر اژدری
۱۳۹۹/۱۲/۰۵

کتاب خوبیه اقای سیف اللهی هم کتابی درباره زندگی ایشون نوشتند اون هم کتاب خوبیه

Fr R
۱۳۹۹/۰۱/۰۴

بیشترش توصیف بود تا اصل داستان توصیف خواب های الهام بخشش

arc lady
۱۳۹۹/۰۹/۲۰

نسخه چاپی شو خوندم . عالی بود

الحمدالله علی کل حال
۱۳۹۷/۱۰/۱۹

حسرت و دیگر هیچ....

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰)
وقتی که دوبینی و دوگانه‌جویی، وقتی که همه چیز را می‌بینی به‌جز آنچه باید ببینی، وقتی که همه چیز را می‌بینی و تنها او را نمی‌بینی، این تهمتی بزرگ است بر بینایی!
نون صات
: خداوند ما را خلق نکرده است تا بخوریم و بیاشامیم و قوی و بزرگ بشویم تا مردم را گوشمالی بدهیم. آن‌هایی که بندگان خدا را در برابر مردم خوار می‌کنند، منتظر گوشمالی خداوند باشند.
goli
مصلحت نیست که از پرده برون افتد راز ورنه در مجلس رندان خبری نیست که نیست
goli
توکل اعتماد و دل‌بستگی به حق است. خداوند را مسبب‌الاسباب دانستن است. اما این‌ها، حرف‌هایی است که در کتاب‌ها آمده. ولی حقیقت این است که توکل مقام بلندی است که نمی‌رسند به آن مگر خواص عرفا و موحّدان! چرا؟ برای اینکه معیار آن انقطاع کامل از غیر حق است. وقتی که بنده به آن مرتبه از عبودیت برسد که فنای کلی از تمام هستی و موجودات را به دست بیاورد، آن‌وقت به انقطاع کامل از مخلوقات می‌رسد و این ابتدای بقای به معبود است که دیگر به‌جز خداوند، هیچ‌چیز نمی‌بیند. برای همین فقط به او توکل دارد.
الحمدالله علی کل حال
بیایید از امروز تصمیم بگیریم ما هم نیت و عملمان را طوری کنیم که مورد تأیید رسول‌الله (ص) قرار بگیرد. خامانِ ره نرفته چه دانند ذوق عشق! دریادلی بجوی، دلیری، سرآمدی
الحمدالله علی کل حال
کتاب سرگذشت اهل دنیا دو فصل دارد که به آرزوی دنیادوستی آغاز شده و به مرگ و نیستی ابدی خاتمه می‌یابد و حیاتشان در ذیل همین دو کلمه ترجمه می‌شود و نشانی از همّت و کرم در آن‌ها پدیدار نیست. آرزوهایشان پیش‌قراولان مرگشان است.
goli
پارسایی‌ست در آنجا که تو را خواهد گفت: بهترین چیز رسیدن به نگاهی‌ست که از حادثۀ عشق تر است.
نون صات
در دل من چیزی‌ست مثل یک بیشۀ نور مثل خواب دم صبح و چنان بی‌تابم که دلم می‌خواهد بدوم تا ته دشت، بروم تا سر کوه دورها آوایی‌ست که مرا می‌خواند
zahra
ـ فرزند! راه نجات آشکار است؛ به روشنی پنج نور درخشنده که بر هر ظلماتی فائق می‌آید. افق راه هدایت نیز که کوتاه‌ترین راه‌ها است، از درخشش این جلوه آشکار است. علم یک حرف است، اگر بدانی! نادانان آن را تکثیر کرده‌اند. راه هدایت نیز، کوتاه‌ترین راه است که عارفان بدون عرفان، آن را در هفتاد منزل ظلمانی و عبور از پنجاه حجاب ظلمانی، طی چهل مرحلۀ ظلمانی و در نهایت، گذشت از پنج وادی نور و ظلمت با کوره‌راه‌های پُرپیچ‌وخم ظلمت و جهالت به بیراهه کشانده‌اند. تجلی ذات را به عنقا و سیمرغ تعبیر کرده‌اند که هرگز صید کسی نخواهد شد تا معلوم باشد جایی که آشیانۀ سیمرغ نشانی ندارد، کجا توان صید او نمود؟! به یک کلام، حجت را بر تو تمام می‌کنم. حقیقت عرفان، در تجلی پنج نور هدایت و حقیقت تجلی پنج تن، در وجود نازنین سفینۀ نجات که نور پنجم است، متجلی است. اگر تشنۀ عرفان و هدایتی، به سفینۀ نجات راه پیدا کن که شاه‌راه عام و هدایت همۀ خلایق و تجلی صفات رحمانی است.
یامهدی
مصلحت نیست که از پرده برون افتد راز ورنه در مجلس رندان خبری نیست که نیست
نون صات

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۷/۰۷
شابکundefined
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۷/۰۷