با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زنان با مردان (مجموعه سه داستان)

دانلود و خرید کتاب زنان با مردان (مجموعه سه داستان)

۴٫۵ از ۴ نظر
۴٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زنان با مردان (مجموعه سه داستان)  نوشته  ریچارد فورد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زنان با مردان (مجموعه سه داستان)

«حسود» مجموعهٔ سه داستان از ریچارد فورد به نام‌های «زن پرست»، «حسود» و «غربی‌ها» است. فورد که از موثرترین نویسندگان و رمان کوتاه نویسان آمریکایی است در سال ۱۹۹۶ برای رمان «روز استقلال» برنده جایزه پولیتزر و پن/ فالکنر شده‌است. ریچارد فورد همراه با کارور بنیان‌گذار سبکی در داستان‌نویسی آمریکا است که از آن به عنوان «رئالیسم کثیف» یاد می‌کنند. داستان اول این مجموعه درباره مردی به نام مارتین آستن است که رابطه‌ای را با زنی به اسم جوزفین شروع کرده. جوزفین با همسرش برنارد مشکل دارد و قرار است از او جدا شود. برناد رمان‌نویس سطح پایینی است که در یکی از رمان‌هایش، جوزفین را به عنوان یکی از شخصیت های اصلی وارد کرده و او را زنی خائن معرفی کرده است. آستن با جوزفین رابطه‌ای را شروع می‌کند که او را با دردسرهای تازه‌ای روبه‌رو می‌کند. در داستان دوم، پسری به اسم لری و روابطش با خانواده را نشان می‌دهد. پدر و مادر لری ظاهرا زندگی خوبی باهم داشته‌اند اما مدتی است که مادر ش به خاطر اختلافی با پدر خانه را ترک کرده‌است. دوریس خاله‌ی لری روابط خوبی با پدرش دارد که این موضوع ذهن لری را مشغول کرده است و... داستان سوم درباره دو جوان به نام چارلی و هلن است. آنها پیش از کریسمس به پاریس می‌روند. قرار است فقط دو روز آنجا بمانند و خوش بگذرانند و متیو که اولین رمانش را به تازگی چاپ کرده‌بود با ناشرش نهاری بخورد اما اوضاع در پاریس آن‌طوری که آنها فکر می‌کنند پیش نمی‌رود. فورد در این سه داستان به روابط پیچیده و در عین حال ساده بین انسان‌ها پرداخته‌است. تردیدها و دودلی‌ها و آن‌ ابعاد تاریکی که شاید سعی می‌کنیم از هم مخفی کنیم اما سرانجام روزی فاش خواهندشد. این اثر به خاطر «پیش‌برد رمان کوتاه» برنده جایزه‌ی پن/مالامود ۲۰۰۱ شده‌است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاوه
۱۳۹۷/۰۳/۱۰

سه داستان کوتاه خواندنی درباره روابط همسران،اعضای خانواده و دوستان با یکدیگر.جالب بود.

سپید
۱۳۹۹/۱۱/۲۰

داستان ها پیرامون روابط آدم ها دور میزند و جذابند اما ترجه ویراست لازم دارند همچنین نامگذاری خیابان های پاریس کاش به سنت نامگذاری که در ترجمه فارسی وجود دارد پایبند می ماندند مثلا سن ژرمن را نمی نوشتند سنت

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۷۳۶-۷
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۷۳۶-۷