با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟

دانلود و خرید کتاب چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟

۴٫۲ از ۳۵ نظر
۴٫۲ از ۳۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟  نوشته  اسپنسر جانسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟

«چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟» اثر دکتر اسپنسر جانسون، داستانی در مورد تغییری است که در داخل یک هزارتو رخ می‌دهد و در آن چهار شخصیت بامزه در جستجوی «پنیر» هستند - پنیر، استعاره از آن چیزی است که شما می‌خواهید در زندگی داشته‌باشید. چه این خواستهٔ شما شغل خوب، رابطهٔ عاشقانه، پول، دارایی و ثروت یا سلامتی باشد یا این که سلامتی و آرامش روحی و ذهنی باشد. در این داستان، شخصیت‌ها با تغییری غیرمنتظره روبه‌رو می‌شوند. سرانجام، یکی از آن‌ها با موفقیت از پس تغییر برمی‌آید و هر آن‌چه از تجربیاتش یاد گرفته است، روی دیوارهای هزارتو می‌نویسد. هر یک از ما ایدهٔ شخصی خود را در مورد پنیر داریم و به دنبال آن هستیم، چرا که معتقدیم ما را خوشبخت و مسرور می‌سازد. در صورتی که به آن دست یابیم، اغلب به آن دلبستگی پیدا می‌کنیم و اگر از دستمان برود، یا از ما دور شود، دچار شوک و ضایعه می‌شویم. هزارتو جایی است که شما در آن به دنبال چیزی که می‌خواهید، می‌گردید؛ مانند سازمانی که در آن کار می‌کنید یا خانواده یا جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، یا روابطی باشد که در زندگی روزمرهٔ خود دارید. این کتاب بیانگر روشی شگفت‌انگیز در روبه‌روشدن با تغییرات در کار و زندگی است. تنها یک ساعت طول می‌کشد تا این داستان را - که برای تمام سنین مناسب است ـ مطالعه کنید. بینش منحصر به فردی که این داستان به شما می‌دهد، می‌تواند در تمام مدت زندگی کارآمد باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۹)
هاجیك (آلوین)
۱۳۹۷/۰۴/۱۰

کتابی نسبتا خوب که در اون با یک متنِ داستان مانند،بهتون میگِد کا چیجوری با تغییرها سازگار بشید، نه اینکه مقاومت کنید! مقاومت دربرابر تغییراتی که دیگه برگشت پذیر نیس، فقط شمارا ضعیفتِر میکونِد... بایِد پذیرفت آ کنار اومِد آ کم

- بیشتر
نیومون
۱۳۹۸/۱۲/۲۹

کتاب کوتاه و مفیدیه

کاربر ۱۴۳۶۶۰۶
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

درود بر جویندگان علم... همه ما مشتاق رسیدن به موفقیت و هدفهایمان هستیم... و برای رسیدن به قله باید حرکت کرد و با چالش ها و چاله چوله ها دست و پنجه نرم کرد... "تغییر کنیم تا از بین نرویم" پیشنهاد میکنم مطالعه

- بیشتر
کاربر ۲۵۶۶۶۲۵
۱۳۹۹/۰۹/۱۱

بسیار خلاصه ومفید به شدت خواندنش را پشنهاد میکنم

پارسا0111
۱۳۹۸/۱۱/۲۰

کتابی عالی به زبان ساده در مورد تغییرات دوستانی که به شخصیت پردازی خرده میگیرند باید بدونند که این کتاب رمان نیست،نیت کتاب و حرف اصلیش چیز دیگه ای هستش

زهره دردشتیان
۱۳۹۹/۰۱/۱۷

ازهمه نظربه نظرمن که عالی بود

majid
۱۳۹۹/۰۷/۱۸

بسیار کتاب آموزنده و خوبی هستش که نکات بسیاری رو در بر گرفته / خواندن چندین باره این کتاب رو توصیه میکنم

آلبارنِ سبز
۱۳۹۹/۱۱/۰۳

جالبه 👌

shabnam
۱۳۹۹/۱۰/۱۲

عالی من که خوشم آمد🧊

yeti
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم این نسخه از این مترجم رو بخونید که اصل هارو ترجمه نکرده هیچ زبان اصلی اون بخش رو هم قرار ندادن

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۶)
آن‌چه شما از آن می‌ترسید، هرگز به آن بدی که فکر می‌کنید، نیست. ترسی که به آن اجازه می‌دهید ذهن‌تان را تصرف کند، به مراتب بدتر از موقعیتی است که واقعاً وجود دارد.
Javad
هاو گفت: «هیم، گاهی اوقات تغییراتی رخ می‌دهد و اوضاع دیگر هرگز مثل سابق نمی‌شود. اکنون نیز شرایط مثل همان وقت‌هاست. زندگی ادامه دارد. ما هم باید همین‌طور باشیم.»
Ozra
مایکل تصدیق کرد: «قطعاً همین‌طور است. گاهی اوقات ما از ترس خود خبر نداریم. من می‌دانم که خودم به ترسم آگاه نبودم. اولین‌بار که داستان را شنیدم، خیلی از این سؤال خوشم آمد: اگر نمی‌ترسیدی، چه‌کار می‌کردی؟»
نیومون
آن‌چه شما از آن می‌ترسید، هرگز به آن بدی که فکر می‌کنید، نیست. ترسی که به آن اجازه می‌دهید ذهن‌تان را تصرف کند، به مراتب بدتر از موقعیتی است که واقعاً وجود دارد.
سیاوش
یک سازمان فقط زمانی می‌تواند تغییر کند که کارکنان آن به اندازهٔ کافی تغییر کرده باشند.»
کاربر ۱۵۸۶۶۰۹
بزرگ‌ترین مانع برای تغییر، در درون خود شما وجود دارد و هیچ‌چیز بهتر نمی‌شود؛ مگر این‌که شما تغییر کنید.
shaghayeghsi
ما باید از چه چیزی دست بکشیم؟ و به سمت چه چیزی حرکت کنیم؟»
سعدی
هاو از این‌که فقط منتظر باشد که اوضاع بهتر شود، خسته شده بود. او متوجه شد که هرقدر بیشتر در این وضعیت بمانند، اوضاع‌شان بدتر خواهد شد.
ketab_chin
پنیر، استعاره از آن چیزی است که شما می‌خواهید در زندگی داشته باشید. چه این خواستهٔ شما شغل خوب، رابطهٔ عاشقانه، پول، دارایی و ثروت یا سلامتی باشد
سیاوش
تغییرات پی‌درپی، طبیعی هستند. چه شما انتظار آن را داشته باشید و چه نداشته باشید. تغییر تنها زمانی می‌تواند شما را شگفت‌زده کند که انتظارش را نداشته باشید و به دنبال آن نباشید.
سیاوش

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲