با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خُلقیات نیما

دانلود و خرید کتاب خُلقیات نیما

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خُلقیات نیما  نوشته  ابراهیم قیصری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خُلقیات نیما

«خُلقیات نیما» پژوهشی است درآثار شاعر معاصر نیما یوشیج (۱۳۳۸-۱۲۷۴) مبدع شعر نو یا نیمایی، به قلم دکتر ابراهیم قیصری. در این کتاب علاوه بر آشنایی با خلقیات و سلوک نیما با آن‌دسته از اشعار وی که نمایاننده شخصیت و روحیات این شاعر بزرگ است آشنا خواهیدشد.

در ابتدای کتاب نویسنده به رابطه دوستی و پیوند جلال آل احمد و نیما اشاره می‌کند و بخش‌هایی از مقاله وی درباره نیما (پیرمرد چشم ما بود) را که اشاره به روحیات او دارد بازگو می‌کند:

«پیرمرد در امور عادی زندگی بی‌دست‌وپا بود، درمانده بود و اصلاً با ادب شهرنشینی اُخت نشده بود پس از این همه سال که در شهر به‌سر برده بود هنوز دماغش هوای کوه را داشت و بر چیزی جز لوازم آن‌جور زندگی تن درنمی‌داد. حتی جورابش را خودش نمی‌خرید و پارچهٔ لباس از این سرِ سال تا آن سر، در دکان خیاط می‌ماند. بسیار اتفاق افتاد که با هم سرِ یک سفره باشیم اما عاقبت نفهمیدم پیرمرد چه می‌خورد و به چه زنده است؟ در غذا خوردن، بد ادا بود: سردی و گرمی طبیعت غذاها را مراعات می‌کرد. شب‌مانده نمی‌خورد.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۴۳-۳۳-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۹۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۴۳-۳۳-۳