با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شاهکار گمنام

دانلود و خرید کتاب شاهکار گمنام

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شاهکار گمنام  نوشته  انوره دوبالزاک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شاهکار گمنام

«شاهکار گمنام» نام کتابی دربردارنده دو داستان از انوره دو بالزاک (۱۸۵۰-۱۷۹۹)، نویسنده فرانسوی است. در بخشی از داستان «نامه‌ای به یک لرد» می‌خوانیم: در اواخر سال ۱۶۱۲ در صبحی سرد از ماه دسامبر، مرد جوانی که لباس بی‌مقداری به تن داشت، جلو در خانه‌ای واقع در خیابان گرانْزوگوستَن در پاریس قدم می‌زد. مدتی دراز در آن کوچه راه رفت، انگار عاشق بلاتکلیفی که جرئت نمی‌کند به‌نزد نخستین معشوقهٔ خود برود هرقدر هم که او سهل‌الوصول باشد. سرانجام، از آستانهٔ آن در عبور کرد و پرسید که استاد فرانسوا پوربوس در خانه است یا نه. مرد جوان، در پی پاسخ مثبت پیرزنی که مشغول رُفتن اتاقکی در زیرزمین بود، به‌آرامی از پلکانِ پیچ بالا رفت و بر هر پله‌ای توقف کرد، مانند درباریِ نودولتی که نگران است شاه چگونه او را خواهد پذیرفت. به بالای پلکان که رسید، لحظه‌ای در پاگرد ماند چون تردید داشت از درکوب عجیبی که تزیین‌بخش درِ کارگاه بود استفاده کند، کارگاهی که بی‌شک نگارگر هانری چهارم آنجا کار می‌کرد، همان‌که ماری دو مدیسی به‌خاطر روبنس رهایش کرده بود. مرد جوان همان احساس عمیقی را داشت که باید قلب هنرمندان بزرگ را به ارتعاش در آورده باشد آن‌گاه که، در اوج جوانی و عشق به هنر، با نابغه‌ای یا شاهکاری برخورد کرده‌اند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
مأموریت هنر تقلیدکردن از طبیعت نیست،‌ بلکه بیان آن است!
سید
در همهٔ احساس‌های بشری درخششی اولیه هست، زادهٔ شوری اصیل، که همواره رو به کاهش دارد تا جایی که خوشبختی دیگر جز خاطره‌ای نباشد و افتخار جز دروغی
deniro
شعر و زن‌ها خودشان را تنها به معشوقشان بدون پرده‌پوشی نشان می‌دهند!
Farzin
انگار عاشق بلاتکلیفی که جرئت نمی‌کند به‌نزد نخستین معشوقهٔ خود برود هرقدر هم که او سهل‌الوصول باشد.
deniro
وقتی عظمت امیدهایش را با حقارت امکاناتش مقایسه کرد، چهرهٔ متین و محکمش شادمانگی را از دست داد.
deniro

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۱/۰۹
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۵۹۰۶-۱۸-۹‬‬
تعداد صفحات۸۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۱/۰۹
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۵۹۰۶-۱۸-۹‬‬