با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کودک باتلاق

دانلود و خرید کتاب کودک باتلاق

۴٫۳ از ۱۰ نظر
۴٫۳ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کودک باتلاق  نوشته  شیوان داود  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کودک باتلاق

فرگوس به دنبال ذغال سنگ آمده اما در میان باتلاق، او جسد دختری را پیدا می‌کند. هیچ کس نمی‌داند او قربانی کدام جنگ است.. حالا فرگوس مانده و جسد چند هزارساله‌ای که هر شب به خوابش می‌آید و تکه‌هایی از راز مرگش را برملا می‌کند. کودک باتلاق داستانی حیرت‌انگیز است. داستان آنان که به نام صلح قربانی می‌شوند و ماجرای قدرت بی‌نهایت روح انسان را روایت میکند. «کودک باتلاق» نوشته شیوان داود(۲۰۰۷-۱۹۶۰) نویسنده بریتانیایی است. او برای نوشتن «کودک باتلاق» جوایز متعددی را دریافت کرد. در سال ۱۹۸۱ میلادی، بسیاری از اعضای ارتش موقت آزادیخواه ایرلند و ارتش ملی آزادی‌بخش ایرلند که در زندان لانگ کش، یا همان هزارتوی اچ ام پی زندانی بودند؛ دست به اعتصاب غذا زدند تا مقامات انگلیسی را وادار کنند با آنان به عنوان زندانیان سیاسی و بر مبنای شرایط خاص رفتار شود. در تابستان سال ۱۹۸۱، به دلیل مداخله‌ی کشیش زندان، پدر فال، خانواده‌ی بعضی از زندانیان اجازه یافتند پسران خود را که روی تخت‌های بیمارستان بیهوش بودند، با خود ببرند و جان آنها را نجات بدهند. برخی از خانواده‌ها حاضر به مداخله نشدند. این اعتصاب در نهایت در اکتبر ۱۹۸۱ به پایان رسید و در نتیجه‌ی آن برخی از تقاضاهای اعتصاب‌کنندگان برآورده شد. «نور درخشان صبحگاهی، زمین باتلاقی را روشن کرده بود، قطره‌های شبنم مثل میلیون‌ها الماس می‌درخشیدند. جمعیت زیادی از ساکنان محلی خود را رسانده بودند... کنار یکدیگر دایره‌وار دور سر تیره‌ی یک انسان و دسته‌ای موی کوتاه که از میان گِل قهوه‌ای روشن بیرون زده بود، ایستاده بودند. بخشی از گردن و شانه‌ها هم دیده می‌شد. مشخص بود که بار دیگر یکی از مردمان باتلاق را می‌دیدیم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Arefeh
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

قشنگ بود ولی اندازه سن من نبود

کتابخوار۸۲
۱۳۹۹/۰۵/۱۰

خیلی خوب بود🙃🙃

سعید جان
۱۳۹۶/۰۴/۲۳

هفده هزار و چهارصدتومن آخه؟ این وقت روز؟

کاربر ۲۴۹۸۸۵۳
۱۴۰۰/۰۱/۱۳

آقاا چه خبره من کتابشو خریدم ۳۸ تومان اون وقت اون بدبختی که اینو تو گوشی میخواد بخونه هم باید همین قدر پول بده!!

Ameliya
۱۴۰۰/۰۲/۲۵

😕

بلاتریکس لسترنج
۱۳۹۸/۰۱/۰۶

کتاب خیلی خوبی بود عشق به خانواده ،عشق به میهن ،فداکاری به زیبایی تو این کتاب توصیف شده بود شاید بشه گفت ماجرای کودکی که تو باتلاق مدفون شده در سایه ی داستان اصلی قرار میگرفت جویی برادر فرگوس به عنوان آزادیخواه تو

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
عمو تِلی سر تکان داد: «اون موضوع ربطی به من نداشت. می‌دونی که هیچ‌وقت تو کارای دیگران دخالت نمی‌کنم.»
بلاتریکس لسترنج
اون می‌گفت ما بیشتر از گناه غفلت‌هامون رنج می‌بریم تا از گناه کرده‌هامون. فلیسیتی بلند شد. ـ یعنی چی؟ ـ فکر می‌کنم یعنی ما از کارهایی که نکردیم بیشتر ضربه می‌خوریم تا کارهایی که کردیم.
بلاتریکس لسترنج
نور نقره‌ای پخش شد و برید. عشق، مثل دانه‌های برف، هزاران تکه شد.
یک مشکل لاینحل
یاد جمله‌ای افتاد که ساندز پیش از مرگ گفته بود: انتقام ما با خنده‌ی کودکانمان گرفته می‌شود.
بلاتریکس لسترنج
هر مرگی صلح را از ما دورتر می‌کند. هر مراسم عزایی نفرت بیشتری به بار می‌آورد.
بلاتریکس لسترنج
فرگوس وقتی هشت‌ساله بود ایمانش را به خدا از دست داده بود؛ وقتی دیده بود پدر با لباس کریسمس به خانه آمده، و فهمیده بود که بابانوئل وجود ندارد. اگر بابانوئل وجود نداشت، پس خدا هم وجود نداشت. تا جایی که به او مربوط می‌شد، بزرگ‌ترها همیشه درباره‌ی هر دویشان دروغ می‌گفتند. سال‌ها گذشته بود و نظر فرگوس تغییر نکرده بود.
بلاتریکس لسترنج
اما در دراملیش همه به کلیسا می‌رفتند، چه به خدا باور داشتند و چه نداشتند.
بلاتریکس لسترنج
خانم مارگارت تاچر عزیز برادرم دوست ندارد که من این کار را انجام بدهم، برای همین نمی‌توانم اسمم را فاش کنم. برادرم اعتصاب غذا کرده است و من نمی‌خواهم که او بمیرد. شما گفتید که جنایت، جنایت است و چیزی به اسم جنایت سیاسی وجود ندارد. اما زمانی پیش می‌آید که ما انتخابی جز جنگیدن نداریم. برادرم اعتقاد دارد که اکنون یکی از آن زمان‌هاست. نمی‌دانم درست می‌گوید یا نه، واقعاً نمی‌دانم. اما از یک چیز مطمئن هستم: اکنون زمانه‌ی نفرت است و روز به روز هم بدتر می‌شود. در این اعتصاب غذا کسی برنده نمی‌شود، همه بازنده‌اند. برادر من زندگی‌اش را می‌بازد. من برادری را می‌بازم. در خیابان، هر روز افراد زیادی جان می‌بازند. شما رأی و حمایت مردم را می‌بازید و شاید حتی جایگاهتان را در تاریخ. و امید، ما امید را هم می‌بازیم. همه‌ی ما. هیچ راهی برای بیرون رفتن از این شرایط نیست؟
بلاتریکس لسترنج
در سال ۱۹۸۱ میلادی، بسیاری از اعضای ارتش موقت آزادیخواه ایرلند و ارتش ملی آزادی‌بخش ایرلند که در زندان لانگ کش، یا همان هزارتوی اچ ام پی زندانی بودند؛ دست به اعتصاب غذا زدند تا مقامات انگلیسی را وادار کنند با آنان به عنوان زندانیان سیاسی و بر مبنای شرایط خاص رفتار شود. در تابستان سال ۱۹۸۱، به دلیل مداخله‌ی کشیش زندان، پدر فال، خانواده‌ی بعضی از زندانیان اجازه یافتند پسران خود را که روی تخت‌های بیمارستان بیهوش بودند، با خود ببرند و جان آنها را نجات بدهند. برخی از خانواده‌ها حاضر به مداخله نشدند. این اعتصاب در نهایت در اکتبر ۱۹۸۱ به پایان رسید و در نتیجه‌ی آن برخی از تقاضاهای اعتصاب‌کنندگان برآورده شد.
Arefeh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۴۰۹-۰
تعداد صفحات۴۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۴۰۹-۰