با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شرلی

دانلود و خرید کتاب شرلی

۳٫۳ از ۱۲ نظر
۳٫۳ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شرلی  نوشته  شارلوت برونته  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شرلی

«شرلی» رمانی اجتماعی-عاشقانه نوشته‌ی شارلوت برونته(۱۸۵۵-۱۸۱۶) نویسنده مشهور انگلیسی است. رمانی که بعد از اثر موفق برونته، با نام «جین ایر»، منتشر شد. ماجراهای این کتاب حدود سال‌ ۱۸۱۱ میلادی اتفاق می‌افتد و نشان‌دهنده سرخوردگی به وجود آمده بر اثر جنگ‌های آن دوران و تحولات خاص زمانه صنعتی شدن است. محبوبیت شخصیت این اثر بعد از انتشار این کتاب به حدی رسید که بسیاری از افراد نام فرزندان خود را شرلی گذاشتند. شرلی دختری است که پدرش نامی بسیار غیر رسمی بر او می‌گذارد و در بسیاری از موارد نام او را پسرانه می‌دانند. رمان «شرلی» در سال ۱۸۴۹ منتشر شد. رمان از جایی آغاز می‌شود که رابرت، فردی که کارخانه‌ای را از پدرش به ارث برده و تا اندازه زیادی زیر بار قرض رفته است، منتظر است تا ماشینی برای کارخانه به دستش برسد. انتظار او اما ثمری ندارد و رابرت با این مسأله مواجه می‌شود که کارخانه‌اش ورشکست خواهد شد. داستان با رابطه رابرت و کارولاین‌ ادامه می‌یابد. رابطه‌ای که تحت فشارهای اجتماعی-اقتصادی غیرممکن است دوام داشته باشد. نویسنده در مقدمه این کتاب اذعان می‌کند که چند فصل نخست آن، نیاز به صبر و حوصله خوننده دارد چرا که داستانی که روایت می‌کند نیاز به استفاده از نثری خشک و خشن داشته است. با این وجود «شرلی» همزمان که رمانی اجتماعی است، رمانی عاشقانه نیز هست. در آن زمان، انتشار رمان «شرلی» برای آن‌ها که «جین ایر» را ستوده بودند، یک ناامیدی محض بود. اما به مرور زمان، و از جمله در قرن بیستم، بسیاری از منتقدان و فعالان حقوق بشر، از مفاهیم مطرح شده در «شرلی» و نگاه نویسنده به نقش زنان در جامعه حمایت کردند و این رمان را در کنار شاهکار شارلوت برونته قرار دارند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۴)
❤️درود بر امام خامنه ای و نصرالله❤️
۱۳۹۷/۰۳/۰۵

محشره ، اصن خسته کننده نبود ، با ترجمه دیگه خوندم

Ebrahimi
۱۳۹۷/۰۸/۰۷

خیلی از رمان های خواهران برونته رو خوندم ولی این یکی خیلی روند کند و خسته کننده ای داره. در ضمن یه اعتراض نسبت به اسم رمان دارم، چرا شرلی آخه؟! چون پولداره و از یک خانواده سرشناسه ؟! اگه

- بیشتر
اسما
۱۳۹۶/۰۶/۱۷

به قشنگی جین ایرنیست خیلی داستان پرکششی نیست همش یه روندمعمولی وطی میکنه

رایان
۱۳۹۶/۰۳/۲۲

من الان اواسط داستانم ولی اتفاق خاصی نیفتاده شوروهیجان نداره خیلی ارومه کسل کننده است

کاوه
۱۳۹۶/۰۲/۲۶

داستان عالی و ترجمه خیلی خوب.

rokhsare
۱۳۹۸/۰۳/۱۷

کتاب خوبی بود بد نبود

رایان
۱۳۹۶/۰۳/۱۲

تازه شروع کردم خوندم نظرمومیزارم واستون😊امیدوارم قشنگ باشه😍

رایان
۱۳۹۶/۰۴/۰۱

توصیه میکنم کتاب ونخرید ده بارتاحالاحذفش کردم وگرفتمش بازم کامل نیست

Zeinab Amiri
۱۳۹۸/۰۶/۲۲

بیشتر از خود داستان، شخصیت پردازی ها برام جالب بود. بیشتر این خصوصیات اخلاقی در اطرافیان ادم دیده میشه.

ladan
۱۳۹۹/۰۵/۱۰

من توصیه نمی کنم چون کتابی بسیار خسته کننده...کسل کننده..که به سختی پیش می ره...پشیمونم چون صدهزار خریدمش واصلا جذاب نیست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
تو آدم عجیبی هستی
.
سطح انتظارتان را تقلیل داده و روش تفکرتان را تغییر دهید.
.
طبیعت دوست خوبی است، درد و درمان را باهم می‌دهد! فقط منتظر شوید تا روزها بگذرند
Ebrahimi
زبانی که در خدمت اصلاح قوانین آفرینش نیست در واقع نمی‌تواند موهبت باشد.
.
او علاوه بر این که‌یک مذهبی خرافاتی است،‌یک شورشی و‌یاغی ضد کشور نیز هست. می‌دانم که وقتی مست می‌کند افکارش بطور ناخودآگاه بر ضد افرادی که بنحوی از انحاء عقاید سیاسی دارند به کار می‌افتد، او میل دارد افرادی را که نامشان جزو مستبدان ثبت شده نابود کند و از ریختن خون آن‌ها احساس لذت می‌کند و بطور عجیبی از قتل افراد مهم سیاسی‌یا هرکسی که دخالتی در این‌امر داشته باشد خوشش می‌آید.
.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۲
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۵۰۷-۳
تعداد صفحات۶۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۲
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۵۰۷-۳