با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کارل گوستاویونگ: واژه‌ها و نگاره‌ها

دانلود و خرید کتاب کارل گوستاویونگ: واژه‌ها و نگاره‌ها

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کارل گوستاویونگ: واژه‌ها و نگاره‌ها  نوشته  آنیلا یافه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کارل گوستاویونگ: واژه‌ها و نگاره‌ها

«کارل گوستاویونگ: واژه‌ها و نگاره‌ها» نوشته آنیلا یافه است. این کتاب به زندگی کارل گوستاو یونگ(۱۹۶۱-۱۸۷۵)، روانشناس برجسته سوئیسی می‌پردازد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: کارل گوستاو یونگ آدم درون‌گرایی بود. زندگی‌اش پرحادثه نبود، طوری که حوادث خارجی زندگی‌اش صرفاً نقاط عطفی به نظر می‌رسند که سلوک روحی او را به چند پهنه تقسیم می‌کنند. یونگ وجود خود را به یکسان وقف تجربه‌های درونی و پدیده‌های بیرونی کرد ـ و این دو برای او یکی بودند. او در رویدادهای آشکار و پنهان و نیز در رویدادهای بزرگ و کوچک معنایی می‌جُست. مشخصۀ اصلی‌اش شوخ‌طبعی، مهربانی و نیز حساسیت زیاد بود. یونگ به خلوت و تنهایی نیاز داشت، اما به مراوده و تماس با آدم‌‌ها نیز محتاج بود، بخصوص با خانواده‌اش ـ همسرش که تا زمان مرگ یونگ همکارش بود، و خیل فرزندان، نوه‌ها و نتیجه‌ها. عاشق سفر بود، نه فقط برای دیدن مکان‌ها و آدم‌ها، بلکه به گفتۀ خودش برای دیدن اروپا و سوئیس از بیرون و بنابراین بی‌طرفانه‌تر. او به نزد سرخپوستان پوئبلوی نیومکزیکو سفر کرد، و به تونس، کنیا، اوگاندا و سرانجام هند. تجاربش بر تفکرش تأثیر می‌گذاشت و بصیرت‌های تازه‌ای به او می‌بخشید. برای تدریس و سخنرانی نیز در اروپا و امریکا سفرهایی کرد. موضع علمی یونگ اساساً موضعی تجربه‌گرایانه بود. نتایج بررسی‌هایش از مشاهدۀ دقیق محتویات روان گرفته می‌شد ـ خودش این محتویات روان را «حقایق» یا «امور واقع» می‌خواند. روان نیز بخشی از طبیعت است، و یونگ همان‌گونه با روان روبه‌رو می‌شد که با طبیعت: با چشم دقیق پژوهشگر، و در عین حال، همان‌طور که خودش یک بار نوشته بود، در مقام «عاشقِ روح و جان».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
آبی آسمانی
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

کتاب بسیار عالی هست در مورد زندگی روان شناس عضر مدرن «یونگ» . تصاویر جالبی هم در کتاب هست. به علاقمندان روانشناسی حتما توصیه می کنم بخونند این کتاب رو . البته چون PDF هست توصیه ی من تهیه ی

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۱۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۲۸-۰۵۵-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۲۲۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۱۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۲۸-۰۵۵-۱