با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سارا کورو، شاهزاده خانم کوچک

دانلود کتاب سارا کورو، شاهزاده خانم کوچک

۴٫۷ از ۹۸ نظر
۴٫۷ از ۹۸ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سارا کورو، شاهزاده خانم کوچک

«سارا کورو، شاهزاده خانم کوچک» نوشته فرانسس هاجسن برنت(۱۹۲۴-۱۸۴۹)، نویسنده انگلیسی- آمریکایی است. این کتاب درباره شخصیتی به نام «سارا» است که پس از ورشکستگی و مرگ پدرش و دچار شدن به فقر، سعی می‌کند روحیه‌اش را از دست ندهد و عزت نفس خود را حفظ کند و اگر چه بی‌چیز است، مانند شاهزاده‌ها رفتار می‌کند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

ارمنگارد و لوتی همیشه نمی‌توانستند به دیدن سارا بروند. بیشتر وقت‌ها این کار خطرناک بود. باید ابتدا از بودن سارا در اتاقش مطمئن می‌شدند. بعد باید مراقب می‌بودند که آمیلیا هنگام بازرسی شبانه آنها را نبیند. برای همین، به ندرت سارا را می‌دیدند. زندگی سارا عجیب بود. گاهی در پایین، بیشتر از بالا احساس تنهایی می‌کرد. هنگام کار کسی با او حرف نمی‌زد. وقتی به خرید می‌رفت، هیکل کوچک حزن‌انگیزی بود که سبدش را به سختی می‌کشید و سعی می‌کرد کلاهش را در بادهای شدید بر سر نگه‌دارد. وقتی باران می‌بارید و خیسش می‌کرد، مردم بی‌توجه و با عجله از کنارش می‌گذشتند و این کارشان تنهایی‌اش را بزرگ‌تر می‌کرد.

زمانی که شاهزاده سارا بود، با آن کت‌ها و کلاه‌های قشنگ و دیدنی، با صورتی شاد و درخشان و همراهی و مراقبت مریت در کالسکه می‌نشست و توجه مردم را به خود جلب می‌کرد. مردم به تماشایش می‌ایستادند و تا مدت‌ها نگاهش می‌کردند و لبخند می‌زدند. این روزها کسی به سارا نگاه نمی‌کرد. انگار هیچ‌کس او را نمی‌دید. قدش بلندتر شده بود و با آن لباس نازک و قدیمی، مشکوک به نظر می‌رسید. از لباس‌های گرم و گران‌بها خبری نبود و باید آنچه را که داشت، تا آنجا که می‌توانست، می‌پوشید. گاهی وقت‌ها که در ویترین یا آینه‌ی مغازه‌ها خودش را می‌دید، خنده‌اش می‌گرفت و گاهی سرخ می‌شد و لبش را گاز می‌گرفت و می‌دوید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۹)
Kiyarash Tavakoli
۱۳۹۹/۰۸/۰۱

این کتاب حس نوستالژی خوبی داره 👍

Arminabdoli
۱۳۹۹/۰۷/۲۳

خیلی زیبا

ar
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

کتاب دلچسب و شیرین و پرامیدی برای نوجوان هاست.

هدیل
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

خیلی قشنگ بود.

fatemeh jovzi
۱۳۹۹/۰۷/۰۷

عالییییییییی فوقالعاده جذاب

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱۸)
آنهایی که مهربانند، دوست دارند بدانند که چقدر دیگران را خوشحال کرده‌اند. این از تشکر مردم، برایشان مهم‌تر است.
seyed
وقتی کسی آدم را دوست دارد، آدم باید قدرشناسش باشد.
seyed
ولی داشتن کتاب‌های زیاد مایه‌ی آرامش خاطرش بود؛ چون کتاب را از همه چیز بیشتر دوست داشت.
Pariya
مهم نیست قیافه‌ات چه شکلی باشد یا چه داشته باشی. مهم این است که چطور فکر می‌کنی و چه کار می‌کنی!»
Venom
«سارا می‌گوید مهم نیست قیافه‌ات چه شکلی باشد یا چه داشته باشی. مهم این است که چطور فکر می‌کنی و چه کار می‌کنی!»
seyed
من معنی گرسنگی را می‌دانم، حتی با وانمودکردن نمی‌شود از آن رهایی یافت.
seyed
«... من هم خیلی وقت‌ها در جواب سکوت می‌کنم. گاهی جواب‌ندادن بهتر است؛ مثلاً وقتی کسی به آدم توهین می‌کند، بهتر است آدم جواب ندهد. کافی است آدم فقط نگاهش کند و فکر کند. وقتی در مقابل خانم مین‌چین این کار را می‌کنم، از خشم رنگش می‌پرد. یا آمیلیا هراسان می‌شود و دیگران هم همین‌طور. وقتی در این‌جور وقت‌ها از کوره در نروی، به نظر می‌آید که قوی‌تر از دشمنت هستی. به راستی هم آدم باید قوی باشد تا بتواند خشمش را کنترل کند؛ ولی همه این‌طور نیستند. بعضی در این شرایط حرف‌های احمقانه می‌زنند و بعدش پشیمان می‌شوند. انگار جواب ندادن به دشمن بهتر از هر کار دیگری است. البته شاید من به اندازه‌ی کافی قوی نباشم و نتوانم خشمم را کنترل کنم. از این نظر امیلی از من بهتر است. امیلی حتی ترجیح می‌دهد به دوستش هم جواب ندهد و همه چیز را در دلش نگه‌می‌دارد!»
seyed
غریبه‌ها را هم می‌شود دوست داشت. کافی است به آنها نگاه کنی و فکر کنی و با غم‌هاشان غمگین شوی بعد مثل بستگان آدم می‌شوند.
seyed
به نظر من عروسک‌ها خیلی کارها می‌توانند بکنند؛ ولی دوست ندارند ما ببینیم. شاید امیلی واقعاً بتواند بخواند، حرف بزند و راه برود؛ ولی وقتی این کارها را می‌کند که ما نباشیم. این راز آنهاست
Pariya
بلاها برای آزمایش مردم فرستاده می‌شوند و بلایی که سرِ من آمد، تو را آزمود و ثابت کرد که تو چقدر خوب هستی!
امیر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۲۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۷-۵۹۰-۹