با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اگزیستانسیالیسم: از تئوری تا عمل

دانلود و خرید کتاب اگزیستانسیالیسم: از تئوری تا عمل

۲٫۹ از ۹ نظر
۲٫۹ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اگزیستانسیالیسم: از تئوری تا عمل  نوشته  علی‌ اکبر فرهنگی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اگزیستانسیالیسم: از تئوری تا عمل

«اگزیستانسیالیسم از تئوری تا عمل» نوشته علی‌اکبر فرهنگی(-۱۳۲۱)، استاد ایرانی رشته ارتباطات است. اگزیستانسیالیسم یک گرایش فکری به منظور نزدیک ساختن فلسفه با زندگی روزمرّه انسان‌هاست و در حقیقت گرایش ‌کسانی است که می‌گویند: انسان باید بتواند پاسخ مشکلات خود را در فلسفه بیابد، ولی اکنون فلسفه تماس واقعی خود را با زندگی بشر قطع کرده و مانند ریاضی، فیزیک و شیمی مشکلاتی از قبیل دغدغه‌ها، اضطراب‌ها و ترس از مرگ و گناه و مانند اینها را درمان نمی‌کند. فلسفه در واقع به مسائلی می‌پردازد که فقط ذهن و فکر را به خود مشغول می‌دارد و در راه زدودن دغدغه‌ها و اضطراب‌های حاصل از صنعتی‌شدن و توانایی گسترده بشر امروز که او را به ورطه‌های هولناک می‌کشاند، کمتر گفتگو می‌کند. بی‌شک، اگزیستانسیالیسم یکی از اساسی‌ترین جریان‌های فکری است که البته پیدایش آن در غرب معاصر در کنار مارکسیسم ذهن بسیاری از اندیشمندان را به خود مشغول کرده و آنان را برآن داشته است که تاملاتی عمیق در باره آن داشته باشند. اگر «کی‌یرکگارد» دانمارکی را اولین متفکر معاصر بدانیم که پایه‌های اگزیستانسیالیسم را بنیان نهاد و معاصر با مارکس و مارکسیسم است؛ رویکرد او و مارکس بیشترین پهنه‌ ‌اندیشه‌های معاصر را به نوعی در بر گرفته است. اگزیستانسیالیسم در کاوش‌های خود عمیق‌ترین زوایای پنهان آدمی را می‌کاود و به حرکت در می‌آورد. با مطالعه و ورود به مقوله‌های اساسی آن اضطرابی وصف‌ناشدنی و هیجانی شدید به آدمی دست می‌دهد. به قول، علی شریعتی، اگزیستانسیالیسم «وجود» را به حرکت در می‌آورد و مسائل اگزیستانسیالیسم به قدری وسیع و درهم پیچیده است که از یک طرف در فلسفه و ریاضیات و از سوی دیگر از عرفان و مذهب سر در می‌آورد. در این مقال از شعر نیز نمی‌گذرد و خود را در شعر و نمایشنامه‌های تفکر برانگیز متجلی می‌کند. همه‌ ‌اینها موجب می‌شود که از اگزیستانسیالیسم جریانی عمیق فکری و ایدئولوژیک رقم بخورد و آن را در صدر بیشتر فلسفه‌های قرن بیستم میلادی قرار دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
پویا پانا
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

کتاب خوبیه. کاملشو خوندم. و واقعاً کتاب خوبی بود.

مهدی بهرامی
۱۳۹۹/۰۳/۲۸

من حدود ۶۰ صفحه از کتاب رو خوندم. مطالب کتاب منسجم نیستند و سیر منطقی ای رو دنبال نمی کنند. حداقل برای شروع مطالعه درباره ی اگزیستانسیالیسم برای من خوب نبود. اما شاید یه نفر که اطلاعات قبلی داره بتونه

- بیشتر
Ali110
۱۳۹۹/۰۹/۱۹

کتاب بدی نبود اما در مورد داستایوفسکی اصلا تحقیق جامعی نداشت فقط یه بخش کمی از زندگیش که اصلا هم آموزنده نیست را انتخاب کرده بود. در صورتی که داستایوفسکی یکی از مهم ترین تاثیرگذاران روی این مکتب بود.

خلیلی
۱۳۹۶/۰۹/۱۷

سلام تاصفحه ۳۶ این کتاب و که خواندم عینا و کلمه به کلمه از مقاله اگزیستانسیالیزم استاد ملکیان که در کتاب در رهگذار باد و نگهبان لاله گنجانده شده کپی شده!! نمیدانم در بقیه کتاب هم شاهد این رو نویسی واژه به واژه

- بیشتر
همینگوی نسخه‌نویس
۱۴۰۰/۰۱/۰۸

اون یاروی رو جلد شوپنهاور نیست؟ 😐

rezay
۱۳۹۵/۱۲/۲۱

کد عبور جهت خرید را فراموش کرد ه ام. میخوام با موجودی ام خرید کنم

BorhanA
۱۳۹۶/۰۲/۲۵

چرا درکتابهای طاقچه امکان مارک متن وجود ندارد؟!!

atefeh
۱۳۹۸/۰۵/۲۱

من تا صفحه ۱۵۰ اش رو خوندم .جواب خیلی از سوالام رو در مورد اگزیستانسیالیسم گرفتم .کتاب خوبیه ولی یکم تخصصی هست البته از نطر منی که در این مورد تخصصی ندارم.ممکنه هر کسی خوشش نیاد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۱)
در کل می‌توان گفت که پیام اگزیستانسیالیسم به انسان‌ها سه چیز است (غیاثی کرمانی، ۱۳۷۵، ۱۵) . ۱- خودت باش. ۲- خودت را باش. ۳- خودت را بشناس. و هر کس که چنین گرایشی داشته باشد او را می‌توان اگزیستانسیالیست نامید، گرچه او خود چنین اسمی را بر خود نگذارده باشد.
helya.B
اخطار مهم سقراط بود. ‌ «زندگی بدون جستجو، زندگی ارزشمندی نیست» .
Mina
اگزیستانسیالیسم می‌گوید: ما نمی‌گوییم که نباید از عقل استفاده کرد، بلکه می‌گوییم: باید متوجه باشیم که عقل محدودیت دارد و نمی‌توان همه‌جا از عقل استفاده کرد. عقل را به بسیاری از سپهرهای انسانی راه نیست.
atefeh
«انسان جز آنچه از خود ساخته است چیز دیگری نیست»
atefeh
اگزیستانسیالیسم می‌گوید: ما نمی‌گوییم که نباید از عقل استفاده کرد، بلکه می‌گوییم: باید متوجه باشیم که عقل محدودیت دارد و نمی‌توان همه‌جا از عقل استفاده کرد. عقل را به بسیاری از سپهرهای انسانی راه نیست.
Mina
معنی تقدم وجود بر ماهیت چیست؟ این عبارت بدان معنی است که بشر، ابتدا وجود می‌یابد، متوجه وجود خود می‌شود، در جهان سر بر می‌کشد و سپس خود را می‌شناساند؛ یعنی تعریفی از خود به دست می‌دهد. در مکتب اگزیستانسیالیسم، تعریف‌ناپذیری بشر بدان سبب است که بشر نخست هیچ نیست. سپس چیزی می‌شود، یعنی چنین و چنان می‌شود؛ و چنان می‌شود که خویشتن را آنچنان می‌سازد.
esrafil aslani
«انسان آنگاه به وجود می‌آید و ظاهر می‌شود و به احساس در می‌آید که خود را تعریف کرده و شناخته باشد»
atefeh
پدیدارشناسی یا فنومنولوژی که بانیان آن «هوسرل» و «برنتانو» هستند، می‌گویند: ما دیگران را آن‌گونه که هستند نمی‌شناسیم، بلکه آن‌گونه که بر ما ظاهر می‌شوند و می‌نمایند، می‌شناسیم.
3pehr
انسان هنگامی خودش را می‌شناسد که با دیگران تفاوت داشته باشد، ولی چون زندگی روزمرّه ما با همه یکسان و همرنگ است خود را نمی‌شناسیم، بلکه آنچه از خود می‌شناسیم در حقیقت میانگینی از انسان‌هاست.
Mina
پیام اگزیستانسیالیسم به انسان‌ها سه چیز است (غیاثی کرمانی، ۱۳۷۵، ۱۵) . ۱- خودت باش. ۲- خودت را باش. ۳- خودت را بشناس. و هر کس که چنین گرایشی داشته باشد او را می‌توان اگزیستانسیالیست نامید، گرچه او خود چنین اسمی را بر خود نگذارده باشد.
Mina

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۰۰۴-۶۸-۴‬
دسته بندی
تعداد صفحات۲۳۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۰۰۴-۶۸-۴‬