با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خلاقیت و حل مسئله: آشنایی با شیوه‌های شناسایی و تقویت خلاقیت

دانلود و خرید کتاب خلاقیت و حل مسئله: آشنایی با شیوه‌های شناسایی و تقویت خلاقیت

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خلاقیت و حل مسئله: آشنایی با شیوه‌های شناسایی و تقویت خلاقیت  نوشته  برایان تریسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خلاقیت و حل مسئله: آشنایی با شیوه‌های شناسایی و تقویت خلاقیت

«خلاقیت و حل مسئله» نوشته برایان تریسی(-۱۹۴۴)، آموزش شیوه‌های شناسایی و تقویت خلاقیت با رویکرد مدیریتی است. مهارت‌های تفکر خلاق، نقش مهمی در موفقیت شما دارد. یک مدیر معمولی حدود ۵۰ درصد (یا درصدی بیشتر) از وقت خود را به صورت انفرادی یا با حضور دیگران به حل مسئله اختصاص می‌دهد. توانایی شما برای رویارویی با مشکلات و حل مسائل، بیش از هر چیز دیگری، تعیین‌کننده آینده زندگی شغلی‌تان خواهد بود. می‌توان گفت فردی که از مهارت‌های خلاقانه چندانی برخوردار نیست، محکوم است که زیردست افرادی که مهارت‌های تفکر خلاق بهتر و پرورش‌یافته‌تری دارند باشد. خوشبختانه، خلاقیت امری آموختنی است. خلاقیت را می‌توان درست همانند دوچرخه‌سواری یا استفاده از رایانه فرا گرفت و البته با تمرین و تکرار آن را تقویت کرد. افزون بر این، به نظر می‌رسد که رابطه مستقیمی بین کمیت ایده‌های جدید که هر فرد در شغل خود تولید می‌کند و میزان موفقیتی که بدان دست می‌یابد وجود دارد. یک فکر یا طرح جدید می‌تواند به تغییر مسیر یک شغل یا حتی یک شرکت بیانجامد. سودآوری، درآمد و فرصت‌های آینده شما و شرکتتان، به فعالیت‌های خلاق شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید هر موقعیتی که امروز دارید و هر آنچه در آینده برایتان روی می‌دهد، همه و همه نتیجه کارکرد ذهنتان در گذشته، حال و آینده است. اگر بتوانید کیفیت تفکرتان را بهبود بخشید، کیفیت زندگی‌تان نیز در نتیجه آن بهبود خواهد یافت. در این کتاب، مجموعه‌ای از شیوه‌های علمی و در عین حال کاربردی ارائه شده که می‌توانید آنها را به سرعت به کار گیرید تا به انبوهی از ایده‌های نو و دگرگون‌ساز برای زندگی و کار دست یابید. به کار بستن هر یک از ایده‌های مطرح‌شده در این کتاب، شما را به نتایج به مراتب بهتری نسبت به نتایج کنونی می‌رساند. حتی در برخی موارد، این نتایج می‌تواند موجب شگفتی شما شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Pariya
۱۳۹۸/۰۹/۱۴

ترکیبی از چندتا کتاب ! خوندنش روان و خوب بود !

سید احمد ماجدی زاده
۱۳۹۹/۰۵/۰۳

عالی. ولی ای کاش پی دی اف بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۷)
تشخیص دقیق، نیمی از درمان است.
mohsen
کلید آزادسازی خلاقیت این است که در ابتدا خودتان را فردی بسیار خلاق بدانید.
Rasool Abolfathi
هر قدر چیزی را بیشتر بخواهید، احتمال اینکه به راه‌های خلاق بیشتری برای دستیابی به آن برسید نیز بیشتر می‌شود. به همین دلیل است که می‌گویند: «افراد غیرخلاق آنهایی هستند که اشتیاقی برای رسیدن به هدفی مشخص ندارند.»
یاقوت سیاه
وقتی اپل در سال ۲۰۰۶ از آیفون رونمایی کرد، هر دو شرکت بلک‌بری و نوکیا آن را «یک اسباب‌بازی با جذابیتی زودگذر که خیلی زود فراموش خواهد شد» نام نهادند. آنها فرض را بر این گذاشته بودند که این محصول جدید اپل نمی‌تواند تاثیری بر تسلط آنها بر بازار داشته باشد.
Arezuwishi
چهار رویکرد برای تغییر معمولاً فقط چهار راه برای دستیابی به هدف یا حل مسئله وجود دارد. نخستین راه این است که اموری را بیشتر به انجام رسانید. دومین راه، انجام کمتر برخی امور است. سومین راه، آغاز کردن کاری کاملاً جدید است. در نهایت نیز به چهارمین راه یعنی متوقف کردن انجام برخی فعالیت‌ها می‌رسیم.
Ebrahim Islami
هر انسانی خلاق است. خلاقیت یک ویژگی طبیعی و خدادادی است که در انسان‌های مثبت و دارای عزت نفس بالا پدیدار می‌شود.
آرش پریشانی
مغز انسان حدود ۱۰۰میلیارد سلول عصبی دارد که هر یک از آنها به طور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق اتصالات عصبی به حدود ۲۰ هزار سلول عصبی دیگر متصل هستند. اگر از دیدگاه احتمالات ریاضی به این اعداد نگاه کنیم می‌بینیم که تعداد افکار و ایده‌هایی که هر انسان می‌تواند تولید کند، حدود ۱۰۰ میلیارد به توان ۲۰ هزار است. برای تصور این عدد کافی است تصور کنید که در جلوی عدد یک، به اندازه هشت صفحه تمام خط، صفر وجود دارد. تعداد افکاری که می‌توانید تولید کنید از تعداد مولکول‌های کل کیهان هم بیشتر است. در نتیجه شما به طور بالقوه یک نابغه هستید!
یاقوت سیاه
بسیاری از افراد به روشنی و درستی نمی‌دانند برای دستیابی به چه هدفی تلاش می‌کنند. بنجامین برگو در جایی نوشته بود: «بدترین استفاده از زمان، انجام دادن خیلی خوب کارهایی است که انجام آنها اصلاً ضرورتی ندارد.»
mohamad.kamali
به یاد داشته باشید هر موقعیتی که امروز دارید و هر آنچه در آینده برایتان روی می‌دهد، همه و همه نتیجه کارکرد ذهنتان در گذشته، حال و آینده است. اگر بتوانید کیفیت تفکرتان را بهبود بخشید، کیفیت زندگی‌تان نیز در نتیجه آن بهبود خواهد یافت.
آرش پریشانی
متاسفانه بسیاری از مردم یا از تفکر خلاق استفاده نمی‌کنند یا اینکه بهره بسیار کمی از آن می‌برند. این افراد گرفتار ناحیه آسایش می‌شوند و تلاش می‌کنند به آنچه در گذشته انجام داده‌اند و گفته‌اند بسنده کنند.
علی مردان ریگی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۶۵-۵‬
تعداد صفحات۱۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۶۵-۵‬