دانلود و خرید کتاب خلاقیت و حل مسئله: آشنایی با شیوه‌های شناسایی و تقویت خلاقیت برایان تریسی ترجمه صالح سپهری‌فر
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب خلاقیت و حل مسئله: آشنایی با شیوه‌های شناسایی و تقویت خلاقیت اثر برایان تریسی

کتاب خلاقیت و حل مسئله: آشنایی با شیوه‌های شناسایی و تقویت خلاقیت

معرفی کتاب خلاقیت و حل مسئله: آشنایی با شیوه‌های شناسایی و تقویت خلاقیت

«خلاقیت و حل مسئله» نوشته برایان تریسی(-۱۹۴۴)، آموزش شیوه‌های شناسایی و تقویت خلاقیت با رویکرد مدیریتی است. مهارت‌های تفکر خلاق، نقش مهمی در موفقیت شما دارد. یک مدیر معمولی حدود ۵۰ درصد (یا درصدی بیشتر) از وقت خود را به صورت انفرادی یا با حضور دیگران به حل مسئله اختصاص می‌دهد. توانایی شما برای رویارویی با مشکلات و حل مسائل، بیش از هر چیز دیگری، تعیین‌کننده آینده زندگی شغلی‌تان خواهد بود. می‌توان گفت فردی که از مهارت‌های خلاقانه چندانی برخوردار نیست، محکوم است که زیردست افرادی که مهارت‌های تفکر خلاق بهتر و پرورش‌یافته‌تری دارند باشد. خوشبختانه، خلاقیت امری آموختنی است. خلاقیت را می‌توان درست همانند دوچرخه‌سواری یا استفاده از رایانه فرا گرفت و البته با تمرین و تکرار آن را تقویت کرد. افزون بر این، به نظر می‌رسد که رابطه مستقیمی بین کمیت ایده‌های جدید که هر فرد در شغل خود تولید می‌کند و میزان موفقیتی که بدان دست می‌یابد وجود دارد. یک فکر یا طرح جدید می‌تواند به تغییر مسیر یک شغل یا حتی یک شرکت بیانجامد. سودآوری، درآمد و فرصت‌های آینده شما و شرکتتان، به فعالیت‌های خلاق شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید هر موقعیتی که امروز دارید و هر آنچه در آینده برایتان روی می‌دهد، همه و همه نتیجه کارکرد ذهنتان در گذشته، حال و آینده است. اگر بتوانید کیفیت تفکرتان را بهبود بخشید، کیفیت زندگی‌تان نیز در نتیجه آن بهبود خواهد یافت. در این کتاب، مجموعه‌ای از شیوه‌های علمی و در عین حال کاربردی ارائه شده که می‌توانید آنها را به سرعت به کار گیرید تا به انبوهی از ایده‌های نو و دگرگون‌ساز برای زندگی و کار دست یابید. به کار بستن هر یک از ایده‌های مطرح‌شده در این کتاب، شما را به نتایج به مراتب بهتری نسبت به نتایج کنونی می‌رساند. حتی در برخی موارد، این نتایج می‌تواند موجب شگفتی شما شود.
معرفی نویسنده
عکس برایان تریسی
برایان تریسی
کانادایی | تولد ۱۹۴۴

برایان تریسی نویسنده‌ی آمریکایی‌ـ‌کانادایی و سخنرانی محبوب در زمینه‌ی توسعه‌ی فردی و مدیریت کسب‌وکار است. او علاوه بر انتشار کتاب‌های پرفروش که به زبان‌های مختلف ترجمه شده‌، برای برگزاری جلسات و سخنرانی به بیش از صد کشور سفر کرده است. در کنار کتاب‌های او، آثار دیداری و شنیداری‌اش نیز در سراسر جهان با استقبالی کم‌نظیر مواجه شده است.

مذاکره
برایان تریسی
بازاریابی محتوا، استراتژی و راهکارها
علیرضا امیدوند
روان‌شناسی تبلیغات
باب ام. فنیس
مدیریت زمان: شیوه‌های کاربردی برای بهره‌گیری موثر از وقت‌
برایان تریسی
تفاوت: چرا برخی برندها دلنشین‌ترند؟
برنادت جیوا
قدرت هوش هیجانی
دانیل گلمن
برندها و مدیریت برند (چشم‌اندازهایی از تحقیقات معاصر)
محسن شاهین‌پور
بازاریابی: راهکارهایی برای شناخت نیازهای مشتریان و افزایش فروش
برایان تریسی
راهکارهای هوشمندانه؛ ۶۸ تکنیک برای طوفان فکری حل مسئله و تصمیم‌گیری
دیوید کاتن
گفت‌وگو با مردم: فرآیند شناخت مشتری بر اساس مدل استارتاپ ناب
گیف کنستابل
هنر کارآفرینی: تجربه‌ها و آموخته‌های موفق‌ترین کارآفرینان جهان
راجر کارترایت
این است بازاریابی
ست گودین
نسل چهارم بازاریابی
فیلیپ کاتلر
چک لیست استارتاپ؛ ۲۵ گام برای یک کسب و کار مقیاس‌پذیر با رشد سریع
دیوید رز
شعارهای تبلیغاتی
بهرام عفراوی
جذب؛ چگونه یک استارتاپ می‌تواند به رشد انفجاری مشتری دست یابد!
گابریل وینبرگ
فروش موفق
برایان تریسی
استراتژی کسب‌وکار
جرمی کوردی
استراتژی بازاریابی: درس و موردکاوی‌ها (ویراست ششم)
او.سی. فرل
تفکر استراتژیک: الزامی برای کسب و کار امروز
آیرین ام. دوهیم

نظرات کاربران

Pariya
۱۳۹۸/۰۹/۱۴

ترکیبی از چندتا کتاب ! خوندنش روان و خوب بود !

معصومه بهرمن
۱۴۰۱/۰۹/۲۲

این کتاب، متن روان و ساده ای داشت. مثل تمام کتابهای برایان تریسی. کاربردی هم بود. اما من مطالب غنی تری نسبت به عنوانی که داشت، ازش انتظار داشتم. در مورد حل مسئله نیاز داشتم که بدونم نه در مورد

- بیشتر
زهرا
۱۴۰۲/۰۹/۰۴

من دنبال کتاب خلاقیت میگشتم و بدون اینکه به نویسنده اش توجه کنم دانلود کردم و با اینکه محتواش کمی سنگین بود ولی از خوندنش لذت بردم ، تا فصل سیزده که متوجه شدم نویسنده اش برایان تریسی ، قلبم

- بیشتر
abolfazl4001
۱۴۰۱/۰۳/۱۸

عالی بود

کاربر 3008255
۱۴۰۳/۰۱/۲۵

بسیار کاربردی و خواندنی

سید احمد ماجدی زاده
۱۳۹۹/۰۵/۰۳

عالی. ولی ای کاش پی دی اف بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۳۵)
تشخیص دقیق، نیمی از درمان است.
mohsen
کلید آزادسازی خلاقیت این است که در ابتدا خودتان را فردی بسیار خلاق بدانید.
Rasool Abolfathi
هر قدر چیزی را بیشتر بخواهید، احتمال اینکه به راه‌های خلاق بیشتری برای دستیابی به آن برسید نیز بیشتر می‌شود. به همین دلیل است که می‌گویند: «افراد غیرخلاق آنهایی هستند که اشتیاقی برای رسیدن به هدفی مشخص ندارند.»
یاقوت سیاه
متاسفانه بسیاری از مردم یا از تفکر خلاق استفاده نمی‌کنند یا اینکه بهره بسیار کمی از آن می‌برند. این افراد گرفتار ناحیه آسایش می‌شوند و تلاش می‌کنند به آنچه در گذشته انجام داده‌اند و گفته‌اند بسنده کنند.
علی مردان ریگی
بسیاری از افراد به روشنی و درستی نمی‌دانند برای دستیابی به چه هدفی تلاش می‌کنند. بنجامین برگو در جایی نوشته بود: «بدترین استفاده از زمان، انجام دادن خیلی خوب کارهایی است که انجام آنها اصلاً ضرورتی ندارد.»
mohamad.kamali
هر انسانی خلاق است. خلاقیت یک ویژگی طبیعی و خدادادی است که در انسان‌های مثبت و دارای عزت نفس بالا پدیدار می‌شود.
آرش پریشانی
مغز انسان حدود ۱۰۰میلیارد سلول عصبی دارد که هر یک از آنها به طور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق اتصالات عصبی به حدود ۲۰ هزار سلول عصبی دیگر متصل هستند. اگر از دیدگاه احتمالات ریاضی به این اعداد نگاه کنیم می‌بینیم که تعداد افکار و ایده‌هایی که هر انسان می‌تواند تولید کند، حدود ۱۰۰ میلیارد به توان ۲۰ هزار است. برای تصور این عدد کافی است تصور کنید که در جلوی عدد یک، به اندازه هشت صفحه تمام خط، صفر وجود دارد. تعداد افکاری که می‌توانید تولید کنید از تعداد مولکول‌های کل کیهان هم بیشتر است. در نتیجه شما به طور بالقوه یک نابغه هستید!
یاقوت سیاه
به یاد داشته باشید هر موقعیتی که امروز دارید و هر آنچه در آینده برایتان روی می‌دهد، همه و همه نتیجه کارکرد ذهنتان در گذشته، حال و آینده است. اگر بتوانید کیفیت تفکرتان را بهبود بخشید، کیفیت زندگی‌تان نیز در نتیجه آن بهبود خواهد یافت.
آرش پریشانی
چهار رویکرد برای تغییر معمولاً فقط چهار راه برای دستیابی به هدف یا حل مسئله وجود دارد. نخستین راه این است که اموری را بیشتر به انجام رسانید. دومین راه، انجام کمتر برخی امور است. سومین راه، آغاز کردن کاری کاملاً جدید است. در نهایت نیز به چهارمین راه یعنی متوقف کردن انجام برخی فعالیت‌ها می‌رسیم.
Ebrahim Islami
وقتی اپل در سال ۲۰۰۶ از آیفون رونمایی کرد، هر دو شرکت بلک‌بری و نوکیا آن را «یک اسباب‌بازی با جذابیتی زودگذر که خیلی زود فراموش خواهد شد» نام نهادند. آنها فرض را بر این گذاشته بودند که این محصول جدید اپل نمی‌تواند تاثیری بر تسلط آنها بر بازار داشته باشد.
Arezuwishi

حجم

۸۲٫۷ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها

۱۱۹ صفحه

حجم

۸۲٫۷ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها

۱۱۹ صفحه

قیمت:
۱۵,۰۰۰
تومان