با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
وقتی نفس هوا می‎شود

دانلود و خرید کتاب وقتی نفس هوا می‎شود

۴٫۲ از ۷۷ نظر
۴٫۲ از ۷۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب وقتی نفس هوا می‎شود  نوشته  پال کلانثی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب وقتی نفس هوا می‎شود

«وقتی نفس هوا می‎شود» زندگینامه پال کلانِثی(۲۰۱۵-۱۹۷۷)، رزیدنت جراحی مغز و اعصاب هندی-آمریکایی است که در آخرین سال دوره آموزشی‌اش متوجه می‌شود دچار سرطان ریه است. این کتاب شرح روزهای سخت بیماری و رویارویی وی با این بیماری دشوار به عنوان یک پزشک است. بیان احساسات تکان‌دهنده وی در این کتاب، توجه بسیاری را در جهان به این اثر و زندگی وی جلب کرد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«کنار لوسی روی تخت بیمارستان دراز کشیده بودم. هر دویمان گریه می‎کردیم. تصاویر سی‌تی‌اسکن همچنان روی صفحه‎ی کامپیوتر نور می‎دادند. آن هویت پزشک‌بودن ـ هویت من ـ دیگر اهمیتی نداشت. با تهاجم سرطان به سیستم اعضای مختلف بدن، تشخیص واضح بود. در اتاق صدایی نمی‎آمد. لوسی به من گفت دوستم دارد. گفتم: «نمی‎خوام بمیرم.» به او گفتم بعد از من ازدواج کند. طاقت تنهایی‌اش را ندارم. به او گفتم باید فوراً وام بگیرم. با اعضای خانواده تماس‌گرفتیم. بعد از مدتی، ویکتوریا به اتاق سر زد و درباره‎ی اسکن و درمان‎های احتمالی آینده حرف زدیم. وقتی مقدمات برگشت به رزیدنسی را مطرح کرد، حرفش را قطع کردم.

گفتم: «ویکتوریا، در جایگاه پزشک دیگه به این بیمارستان برنمی‎گردم، نمی‎دونی؟»

به‌نظر می‎رسید یک فصل از کتاب زندگی‎ام تمام شده است؛ شاید کل کتاب داشت به پایان می‎رسید. به‌جای شخصیتی روحانی که یاری‌رساننده‎ی تحولی در زندگی باشد، خود را گوسفندی گم‌گشته و سرگردان دیدم. بیماریِ سخت زندگی را تغییر نمی‎داد، آن‎را ویران می‎کرد. خیلی حس لحظه‎ی تجلی و ظهور را نداشت ــ فوران نافذ نور، روشن‌کننده‎ی آن‌چه واقعاً مهم است ــ و بیش‎تر شبیه این بود که کسی راه پیش رویت را با بمب ویران کرده. حالا باید راهم را در اطراف آن بیابم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴۹)
M514
۱۳۹۹/۱۰/۱۷

اگر بخش های مربوط به پزشکی اش را نخونید،باقی اش یاداوری تاثیرگذاری از ضعف مخلوق دربرابر خالقه.اینکه«اِعْلَمُوا أَنَّمَا اَلْحَیٰاةُ اَلدُّنْیٰا لَعِبٌ وَ لَهْوٌ وَ زِینَةٌ وَ تَفٰاخُرٌ بَیْنَکُمْ وَ تَکٰاثُرٌ فِی اَلْأَمْوٰالِ وَ اَلْأَوْلاٰدِ کَمَثَلِ غَیْثٍ أَعْجَبَ اَلْکُفّٰارَ نَبٰاتُهُ ثُمَّ

- بیشتر
رها
۱۳۹۶/۰۱/۲۹

نثر روان نبود .

novelist
۱۳۹۹/۱۲/۰۶

من این کتاب رو دو سال پیش خوندم به توصیه یکی از همکارانم. خیلی باید روحیه قوی و خوبی داشته باشین چون به شدت متاثر کننده و عمیق هست. همینطوری نرین سمتش بدونین قبلش میخواین چی بخونین

"Shfar"
۱۳۹۸/۰۵/۳۰

کتاب وقتی که نفس هوا می شود شرح حال خودنوشتیه که در دو فصل به شرح زندگی پال کالانیتی پیش از ابتلا به بیماری و پس از آن بی وقفه تا مرگ می پردازه... پال متوجه میشه که سرطان داره!... اونم سرطان ریه

- بیشتر
هاجیك (آلوین)
۱۳۹۷/۰۴/۱۷

متنشا نیمیدونم ولی جلد آرایی اش قشنگ، و بسی جالب بود! 😁

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۱)
هرگز نمی‌توانید به کمال دست یابید، اما می‌توانید به خط مجانبی که برای رسیدن به آن بی‌وقفه تلاش می‌کنید باور داشته باشید.
Naimeh
روزی به‌دنیا آمدیم، روزی خواهیم رفت، روزی مثل امروز، لحظه‌ای مثل همین لحظه..
"Shfar"
(الکساندر پوپ: دانش اندک چیز خطرناکی‌ست. باید یا خود را سیراب کنی یا از چشمه‌ی پایِریَن ننوشی.)
Naimeh
چه ‌چیزی به زندگی آن‌قدر معنا می‌بخشد که بتوان ادامه‌اش داد؟
"Shfar"
هیچ راهی برای اثبات وجود خدا نیست. بنابراین، ایمان به خدا غیرمنطقی است.
"Shfar"
اگر زندگی نیازموده ارزش زیستن ندارد، زندگی نزیسته ارزش آزمودن دارد؟
"Shfar"
قبل از تشخیص سرطانم هم می‌دانستم روزی می‌میرم، اما نمی‌دانستم کِی. بعد از تشخیص هم می‌دانستم که یک روز می‌میرم اما نمی‌دانستم کی.
Zax
اراده در رویارویی با ضعف شکل می‌گیرد.
"Shfar"
به‌نظرم، ادبیات نه‌تنها تجربیات دیگران را شفاف شرح می‌دهد، غنی‌ترین منبع تفکر اخلاقی نیز هست.
"Shfar"
همیشه می‌تونن بیش‌تر اذیتت کنن، ولی نمی‌تونن زمان رو نگه دارن.
"Shfar"

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۵-۹۹-۸‬‬
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۵-۹۹-۸‬‬