با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روابط فرازناشویی

دانلود و خرید کتاب روابط فرازناشویی

علل، انگیزه‌ها و پیشگیری

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روابط فرازناشویی  نوشته  معصومه  عسکری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روابط فرازناشویی

کتاب روابط فرازناشویی نوشته معصومه عسکری است. کتاب روابط فرازناشویی به مسائل خانواده و روابط‌زناشویی در روان‌شناسی می‌پردازد و کتابی کاربردی برای روان‌شناسان و روان‌درمان‌گران است.

درباره کتاب روابط فرازناشویی

روابط فرازناشویی یا عهدشکنی همسر را می‌توان یکی از پیچیده‌ترین و آسیب‌زاترین مشکلات عاطفی بین زوجین دانست. عوامل بسیاری در بروز این رفتار دخیل است و نگاه تک عاملی به این رفتار، ساده‌انگاری است. مشکل پیچیده‌تر از آن است که بتوان با بررسی سطحی و بدون در نظر گرفتن همه جوانب امور آن را تبیین یا در نهایت حل کرد. بعد از برملا شدن و آشکارسازی روابط فرازناشویی یا رفتارهای نامناسب جنسی در خانواده، در اکثر موارد همسر عهدشکن ممکن است دست به اقدامات و فعالیت‌های نادرست و اشتباهی بزند. ما امیدواریم که این اطلاعات برای هدایت رفتارها به سمت رفتارهای مناسب راهگشا باشد. تصحیح و مدیریت روابط بعد از خیانت - چه همسر از آن مطلع شده باشد یا خیر- بسیار مشکل است. روان‌شناسان در مواجهه و مشاوره با زوج‌های زیادی متوجه شدند که اکثر آن‌ها این رفتارهای اشتباه را انجام می‌دهند. اگر شما بتوانید از این اشتباهات اجتناب کنید، مسیر شما برای بهبود رابطه هموارتر خواهد شد و اگر تاکنون شما این رفتارها را انجام داده‌اید به معنای این نیست که امید خود را از دست بدهید. سعی کنید از اکنون برای اجتناب از این رفتارهای اشتباه اقدام کنید.

روابط فرازناشویی موضوعی است که زوج درمانگران به صورت منظم در کارهای بالینی‌شان با آن مواجه می‌شوند و می‌تواند تجربه‌ای گیج‌کننده و دردناک برای همه‌ کسانی باشد که با آن درگیرند، افزون بر این، روابط فرازناشویی یکی از دلایل عمده‌ طلاق و از هم پاشیدن ازدواج است. عموم مردم اذعان دارند که هر چند عشق رمانتیک می‌تواند کشش متقابل شدیدی بین زن و مرد جوان به وجود آورد، ولی این عشق معمولاً از عمر چندانی برخوردار نیست و زمانی که شور اولیه آن از بین برود می‌توان انتظار داشت که رابطه‌ زناشویی نیز که بر اساس چنین عشقی استوار گردیده است، متزلزل شده و از هم بپاشد. روابط فرازناشویی، عبور فرد از مرز رابطه زناشویی با برقراری صمیمیت فیزیکی یا عاطفی فرد با فردی خارج از حیطه زناشویی است. 

روابط فرازناشویی شامل برقراری ارتباط جنسی یک فرد متأهل با جنس مخالف، خارج از چارچوب خانواده است. روابط فرازناشویی بر اساس یک تعریف کلی نقض تعهد رابطه دو نفره است که منجر به شکل‌گیری درجاتی از صمیمیت عاطفی و فیزیکی با فردی خارج از این رابطه می‌شود. علی‌رغم این‌که روابط فرازناشویی یک مفهوم رایج در ازدواج است اما به‌صورت ناچیزی شناخته شده است و با توجه به تابو بودن مسأله، پیشینه و بررسی روشنی در ارتباط با این موضوع وجود ندارد.

انواع روابط فرازناشویی

الف) روابط فرازناشویی عاطفی: یکی از زوجین به دلایل مختلف، مشکلات و مسائل عاطفی خود را بیش از آنکه با همسرش مطرح کند، با فرد دیگری خارج از خانواده‌اش در میان می‌گذارد و از او حمایت عاطفی می‌جوید. بی‌وفایی‌های عاطفی اشکال مختلفی مثل ارتباط اینترنتی، ارتباط در محیط‌های کاری و ارتباطات تلفنی دارد این نوع خیانت در زنان بیشتر است.

ب) روابط فرازناشویی جنسی: به معنای روابط جنسی مرد یا زنی متأهل با جنس مخالف است که غریبه باشد که این خیانت در همه فرهنگ‌ها ناپسندیده تلقی می‌شود. این ارتباطات شامل ارتباط با زنان خیابانی، ارتباط جنسی با همجنسان است. این نوع خیانت در مردان بیشتر از زنان است.

این کتاب سعی دارد تمام ابعاد روابط فرازناشویی را بررسی کند و کتابی راهنما برای تمام روان‌شناسانی باشد که در حوزه درمان زوج‌ها فعالیت می‌کنند.

خواندن کتاب روابط فرازناشویی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به حوزه روان‌شناسی و روان‌درمانگران پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۸-۵۲۲-۷‬‬
تعداد صفحات۱۱۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۸-۵۲۲-۷‬‬

تجربه بهتر در اپلیکیشن