با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ظاهر خود را دوست داشته باشیم اثر ساباین ویلهلم

دانلود و خرید کتاب ظاهر خود را دوست داشته باشیم

برنامه‌ای گام به گام برای غلبه بر مشکلات تصویر بدنی

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ظاهر خود را دوست داشته باشیم  نوشته  ساباین ویلهلم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ظاهر خود را دوست داشته باشیم

کتاب ظاهر خود را دوست داشته باشیم نوشته سابان ویلهلم است که با ترجمه اکرم کرمی منتشر شده است. کتاب ظاهر خود را دوست داشته باشیم برنامه‌ای گام به گام است برای غلبه بر مشکلات تصویر بدنی.

درباره کتاب ظاهر خود را دوست داشته باشیم

نویسنده این کتاب را برای افرادی نوشته‌ است که بسیار نگران ظاهر خود هستند و می‌خواهند کاری برای آن انجام دهند. اگر نگرانی درباره ظاهرتان تأثیری منفی بر عزت‌نفستان گذاشته یا لذت زندگی را بر شما حرام کرده است، خواندن این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم. اگر نارضایتی از ظاهرتان باعث می‌شود از شرکت در بعضی از فعالیت‌های اجتماعی خودداری کنید یا زمان و پول زیادی را صرف محصولات آرایشی یا راهکارهای زیباسازی ظاهرتان، مانند حذف موهای زائد یا پرورش اندام کنید، باز هم خواندن این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

اگر محوری را برای رضایت یا نارضایتی از ظاهر درنظر بگیریم، عده‌ای در اوایل محور قرار می‌گیرند؛ یعنی چندان از ظاهر خود ناراضی نیستند و عده‌ای دیگر در انتهای محور قرار می‌گیرند. نارضایتی این عده در حدی است که آن‌ها را از پا می‌اندازد. صرف‌نظر از اینکه در میان این دو قطب کجای محور باشید، خواندن این کتاب برای شما مفید خواهد بود. نویسنده این راهکارها را برای هر دو گروه به‌کار برده‌ است: گروه اول افرادی که نگرانی کمی داشته‌اند و گروه دوم افرادی که مبتلا به BDD هستند، یعنی دغدغه‌ای وسواس‌گونه و آزاردهنده درباره یک جنبه معینی از ظاهر خود داشته‌اند.

این کتاب به شما کمک می‌کند در مرحله اول متوجه شوید که وسواس بیمارگونه دارید یا نه و اگر دارید برای حل آن تلاش کنید.

خواندن کتاب ظاهر خود را دوست داشته باشیم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی شاد پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب ظاهر خود را دوست داشته باشیم

امیلی، دانشجوی رشته پزشکی، دختر بیست‌وسه‌ساله زیبایی است که درباره پوستش دغدغه فکری دارد. وقتی پوستش صاف و شفاف است، با دیگران راحت حرف می‌زند؛ اما اگر جوش در صورتش ظاهر شود، حتی حرف زدن با یک دوست او را عصبی می‌کند. او مطمئن است دیگران به پوست او خیره شده‌اند. دائم از خود می‌پرسد: «چرا پوست من مثل آن‌ها نیست؟ چرا پوستم صاف نمی‌شه؟» متأسفانه، مقایسه کمکی به او نمی‌کند، زیرا دیگران خیلی به‌نظر بهتر می‌رسند و احساس نقص داشتن تشدید می‌شود. او وقت زیادی را جلوی آینه می‌گذراند و آنچه می‌بیند بر احساسش تأثیر می‌گذارد. هر گاه عیب و ایرادی در پوستش کشف می‌کند، مضطرب و ناامید می‌شود و تصور می‌کند ظاهری «کریه» دارد. به‌نظر او هرچیز لکه‌مانندی که روی پوست ظاهر شود «واقعآ منزجرکننده» است و به جنگ با آن می‌رود. گاهی اوقات ور رفتن زیاد صورتش را زخم می‌کند و مجبور می‌شود با کرم و آرایش آن را بپوشاند و این حال او را بدتر هم می‌کند، چون با ایجاد زخم مشکل خود را «وخیم‌تر» کرده است. سپس مشغول سرزنش کردن خود می‌شود و بیشتر به نقایصش فکر می‌کند: «من این سوراخ‌های بزرگ را روی پوستم درست کردم. خیلی غیرطبیعی شدم. خودم را از ریخت انداخته‌ام، حالا مردم می‌گن: نگاه کن! چی به سر خودش آورد. یارو دیوونه‌س!»

وقتی امیلی درباره زخم‌ها یا جوش صورتش احساس بدی دارد، دائم از نامزدش می‌پرسد: «خیلی تو چشم می‌آد؟ خیلی بد شده؟» و او معمولا جواب می‌دهد که چیزی نمی‌بیند و خیلی هم عالی است. اما مدتی است که نامزدش دیگر حوصله سؤال‌های همیشگی او را ندارد. امیلی حرف‌های او را باور نمی‌کند و به خودش می‌گوید: «او سعی می‌کند نزاکت را رعایت کند.» درضمن، نامزدش از اینکه مجبور می‌شود بیشتر اوقات تنها در مهمانی‌ها حاضر شود، خسته شده است؛ زیرا اگر امیلی احساس کند نقصی در صورتش ظاهر شده است، دیگر جایی نمی‌رود. حالا امیلی نگران است که نامزدش او را ترک کند، اما نمی‌داند چگونه از شر نگرانی درباره ظاهرش خلاص شود.

پیتر۳ وکیلی جوان و باهوش است که لبخندی جذاب دارد. او شخصی موفق است که همکارانش دوستش دارند، اما گاه فکر می‌کنند که چرا پیتر علاوه بر تأخیر داشتن برای حضور در جمع‌های دوستانه، تنها هم می‌آید؟ پیتر می‌گوید آن‌قدر سرش شلوغ است که فرصت حضور در مهمانی را ندارد، اما درحقیقت از روبه‌رو شدن با افراد جدید می‌ترسد. او از موهایش متنفر است و یقین دارد که به‌سبب تاسی روبه‌پیشرفت سرش کسی جذب او نخواهد شد. بااین‌حال، وقتی کسی برای آشنایی با او پیش‌قدم می‌شود، از خود می‌پرسد: «چرا به‌سمت من آمده؟ نکنه دلش به حالم سوخته؟» وقتی با کسی قرار ملاقات می‌گذارد، آن‌قدر تمرکزش را از دست می‌دهد که نمی‌تواند درست صحبت کند. چون تنها فکری که ذهن او را به‌خود مشغول می‌کند این است: «او به موهای من خیره شده است ... من تنها کسی هستم که دارم کچل می‌شوم ... ای کاش نامرئی بودم.» گفتنی است که معمولا هیچ قرار ملاقاتی به بار دوم نمی‌رسد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۵)
حقیقتآ ما آن‌قدر که برای محصولات آرایشی خرج می‌کنیم، برای خواندن مطالب مفید هزینه نمی‌کنیم.
یاسمن
طبق آمار منتشرشده انجمن جراحی پلاستیک آمریکا، نه میلیون و دویست فقره جراحی پلاستیک در سال ۲۰۰۴ انجام شده که هزینه‌های آن هشت میلیارد و چهارصد میلیون دلار بوده است. برنامه‌های تلویزیونی آن‌قدر توجه به جراحی پلاستیک را افزایش داده‌اند که این روزها داشتن چند جراحی درآنِواحد نه‌تنها امری عادی جلوه می‌کند، بلکه دیگر مخصوص افراد پول‌دار و معروف نیست و برای مردم عادی هم به امری جاافتاده تبدیل شده است.
یاسمن
درواقع، پژوهشگرانی که درباره آثار تمسخر تحقیق می‌کنند، دریافته‌اند که مسخره کردن موجب نارضایتی از بدن می‌شود.
یاسمن
در پژوهشی دریافت که نوددرصد اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌هایی که برای دختران دو تا ده‌ساله تولید می‌شوند، همراه لوازم‌آرایش، زیورآلات، امکان خرید لباس و قرار ملاقات هستند. اگر با عروسک‌های باربی بزرگ شده باشید، می‌دانید که این عروسک‌ها چه ایدئالی را در ذهن پرورش می‌دهند. باربی که نسخه آمریکایی عروسک‌های لی‌لی آلمانی بود، به‌صورت سمبل تبعیض‌جنسی در آمده است.
یاسمن
او می‌گوید: «وقتی بچه بودم، عروسک‌های باربی به‌نظرم خیلی قشنگ بودند. دوست داشتم شبیه آن‌ها باشم و اصلا به‌نظرم آرزویی غیرممکن نبود. عروسک‌های من که حدود بیست عدد یا بیشتر بودند، کمد لباسی داشتند که برای هر مناسبتی لباس داشت. در آن زمان به کمر باریک، موهای بلند و چشم‌های آبی آن‌ها فکر نمی‌کردم، اما به‌یاد دارم که به‌مرور این ایده در ذهن من شکل گرفت که وقتی بزرگ شوم، حتمآ باید مثل یک باربی زیبا باشم، چون تصور می‌کردم یک زن بالغ باید این‌شکلی باشد.» باربی‌ها به‌مرورزمان لاغر و لاغرتر شده‌اند، تا جایی که این روزها به‌عنوان یکی از علل اختلال‌های خوردن در دخترها و زنان از آن‌ها انتقاد شده است
یاسمن
در سال ۱۹۹۱ شرکتی به نام «اسباب‌بازی‌های عزت نفس بالا» در رقابت با باربی این کار را کرده است. اسم عروسک این شرکت «هپی تو بی می»بود که اعضای بدنش فرم آدم‌های معمولی را داشت.
یاسمن
در سال ۱۹۹۱ شرکتی به نام «اسباب‌بازی‌های عزت نفس بالا» در رقابت با باربی این کار را کرده است. اسم عروسک این شرکت «هپی تو بی می»بود که اعضای بدنش فرم آدم‌های معمولی را داشت. به‌نظر می‌رسید هَپی پاسخی به شکایت بسیاری از زن‌ها باشد و اولین‌بار که وارد بازار شد، در تیتر خبری اکثر کشورهای دنیا قرار گرفت؛ اما چهارده سال بعد دیگر خبری از آن نبود. حتی شماره تلفن این شرکت هم از دفتر تلفن‌ها پاک شده بود. شرکت هپی با تمام حسن‌نیتی که داشت، سرانجام ورشکست شد. درعوض، عروسک‌ها و شخصیت‌های بزن‌بزن که ایدئال‌هایی نامطلوب به‌شمار می‌روند، هر سال فروش بیشتری پیدا می‌کنند. چرا؟ ظاهرآ به‌این‌دلیل که بچه‌ها الگوهای زیبا و شیک‌پوش را ترجیح می‌دهند. جای تعجب ندارد، زیرا آن‌ها همان تبلیغات، همان فیلم‌ها و همان برنامه‌های تلویزیونی را می‌بینند که بزرگ‌سالانشان تماشا می‌کنند.
یاسمن
باربی‌ها و اسباب‌بازی‌های مشابه دو پیام خطرناک را به کودکان القاء می‌کنند: نه‌تنها زیبایی مهم است، بلکه با خرید لوازم‌آرایش و لباس مناسب می‌توان آن را به‌دست آورد. کودک درحال‌رشد با زن ایدئال کلیشه‌ای آشنا می‌شود و جایی برای تخیل و خلاقیت او باقی نمی‌ماند. آن‌ها این تصویر نادرست را در تأثیرپذیرترین اذهان نهادینه می‌کنند که کمال و بی‌نقص بودن امری ممکن و دست‌یافتنی است و این پندار نادرست تا بزرگ‌سالی در ذهن بسیاری از افراد باقی می‌ماند.
یاسمن
هر بار که مجله مُدی را دست می‌گیریم، احساس می‌کنیم کلی کار داریم که برای بهتر شدن ظاهرمان باید انجام دهیم. هر سانت از بدنمان نیاز به عطر، اسپری یا لوسیونی از این نوع یا نوعی دیگر دارد؛ باید دندان‌هایمان صاف و سفید، ابروهایمان برداشته‌شده، مژه‌هایمان پرپشت و بلند، لب‌هایمان برجسته و ران‌هایمان لاغر باشند. این اقدامات باید با جدیت دنبال شوند تا از ما شخصی بی‌عیب‌ونقص بسازند؛ البته که باید در کنار این تلاش‌ها پول کافی هم هزینه کنیم. درحال حاضر، در ایالات متحده برای زیبایی بیش از آموزش و خدمات اجتماعی هزینه می‌شود. حقیقتآ ما آن‌قدر که برای محصولات آرایشی خرج می‌کنیم، برای خواندن مطالب مفید هزینه نمی‌کنیم
یاسمن
هر بار که مجله مُدی را دست می‌گیریم، احساس می‌کنیم کلی کار داریم که برای بهتر شدن ظاهرمان باید انجام دهیم. هر سانت از بدنمان نیاز به عطر، اسپری یا لوسیونی از این نوع یا نوعی دیگر دارد؛ باید دندان‌هایمان صاف و سفید، ابروهایمان برداشته‌شده، مژه‌هایمان پرپشت و بلند، لب‌هایمان برجسته و ران‌هایمان لاغر باشند.
یاسمن

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۶۵-۳۷-۷
تعداد صفحات۲۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۶۵-۳۷-۷