با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شاهین مالت

دانلود و خرید کتاب شاهین مالت

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شاهین مالت  نوشته  داشیل همت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شاهین مالت

کتاب شاهین مالت رمانی از داشیل همت جنایی‌نویس امریکایی است که بسیاری به او لقب پدر رمان سیاه را داده‌اند. اين لقب، اولین بار توسط مجله نيويورک تايمز و در زمانِ حيات نويسـنده به او داده شد. 

 درباره کتاب شاهین مالت

شاهین مالت که در سال ۱۹۲۹ منتشر شد قبلا به صورت سریالی در مجله بلک مسک به چاپ می‌رسید.

خانم واندرلی سم اسپید را استخدام کرده تا خواهر گمشده‌اش را بیابد. خواهر واندرلی همراه پسری به اسم فلوید ترسبی فرار کرده است. اما رازی درباره خانم واندرلی در این میان فاش می شود که همه چیز را دستخوش تغییر می‌کند. زمانی که همکار اسپید در حال تعقیب ترسبی کشته می‌شود او خود را در مهلکه‌ای گرفتار میبیند. او حالا هم شکار است و هم شکارچی....

از روی كتاب شاهين مالت، تاكنون سه بار فيلم ساخته شده. دو فيلم اول با نام‌های زن شيطانی ۱۹۳۱ و شيطان بـا يـك زن ملاقـات كـرد ۱۹۳۶ هر دو در گيشه شكست سختی خوردند. سال ۱۹۴۱فيلم معروف شاهين مالت بـا بـازی همفـري بوگـارت و كارگردانی جان هيوستون ساخته شد كه جزو آثـار كلاسـيک سـينمای پليسی است.

 خواندن کتاب شاهین مالت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به رمان های جنایی- پلیسی مخاطبان این رمانند.

 درباره داشیل همت

 ساموئل دشیل همت زاده ۱۸۹۴  و درگذشته ۱۹۶۱، نویسندهٔ رمانهای پلیسی در مریلند به دنیا آمد و در بالتیمور و فیلادلفیا بزرگ شد. او مدرسه را تمام نکرد و برای کمک به خانواده از چهارده سالگی مشغول کار شد. ر ۲۱ سالگی به استخدام پینکرتون (آژانس تحقیقاتی) درآمد. در جنگ جهانی اول به سل مبتلا شد اما در جنگ دوم هم شرکت کرد. او به عنوان یک مأمور مؤسسه پینکرتون تخیل خود را قوی کرد. حوادثی چون قتل فرانک لیتل، پایه‌گذار کارگران صنعتی جهان، باعث شد همت فضای خشن آن دوران را بازسازی کند و داستان خرمن سرخ را بنویسد.

در سال ۱۹۲۲ برای مجله ماسک سیاه با نام مستعار پیتر کالیسنون نوشتن را شروع کرد و بعدها اسم دشیل همت را جایگزین اسم مستعار خود کرد. فضاي بيشتر داستانهاي همت، شهرِ سانفرانسيسكو اسـت . شـهری كه وی به خوبی آن را مي‌شناخت. اگر او به آپارتمانی در خيابـان‌هـای اين شهر اشاره می‌کرد اين آپارتمان واقعاً وجود داشـت و چـه بسـا هـم اكنون نيز وجود دارد.

داشيل همت داستان‌های كوتاه زيادی در مجله بلک ماسـکچاپ كرد و در همين مجله بـود كـه رفتـه رفتـه شخصـيت‌هـای داسـتانی‌اش را شـناخت و پايـه گـذار نـوعی از ادبيـات سـياه شـد كـه شخصيت‌هـای اصـلی آن از بطـن جامعـه بودنـد و همانقـدر كـه پيـروز می‌شدند، شكست هم می‌خوردند! 

داشيل همت را مرد تناقضات مي‌نامند. مرد مشهور و در عـين حـال گوشه‌گير، يک نويسنده موفق كه ديگر نيازی به نوشتن نمـی‌ديـد، يـک ماركسيست كه در دو جنگ جهانی به نفع كشـورش دواطلبانـه شـركت كرد، ثروتمندی ورشكسته و مردی كه زندان را به لو دادن اسم رفقـايش در جريان مک كارتيسم ترجيع داد. زندان مشكلات حقوقی زيادی برای او درست كرد.

داشيل همت به سال ۱۹۶۱ در فقر مطلق درگذشت. 


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۷۲۸-۰۸-۰
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۷۲۸-۰۸-۰