با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی برادران کارامازوف (با صدای سه بعدی) اثر فئودور داستایفسکی

دانلود و خرید کتاب صوتی برادران کارامازوف (با صدای سه بعدی)

۴٫۳ از ۲۳۵ نظر
۴٫۳ از ۲۳۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی برادران کارامازوف (با صدای سه بعدی)  نوشته  فئودور داستایفسکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی برادران کارامازوف (با صدای سه بعدی)

کتاب صوتی برادران کارامازوف یک رمان کلاسیک بلند معمولی نیست. این اثر شاهکار نویسنده بزرگ روس فئودور داستایفسکی است که برخی از منتقدان آن را نه‌تنها متعلق به ملت روسیه بلکه متعلق به همه ملت‌های جهان دانسته‌اند.

فئودور داستایفسکی این اثر را تقریبا در پایان عمرش نوشت، دو سال پیش از مرگش، البته پیش از نوشتن و انتشار، سال‌ها روی آن کار کرده بود. می‌گویند فئودور این داستان را بر اساس ماجرایی واقعی که در زندان از زبان یک همبندی شنیده بود، نوشته است. داستان کشته شدن پدری و اتهام ناحق قتل، به پسری که هسته اصلی داستانش شد.

درباره کتاب صوتی برادران کارامازوف

این رمان در قرن نوزدهم نوشته شده است اما با این وجود بسیاری از عناصر مدرنیته را می‌توان در آن دید. در این کتاب داستایوفسکی بسیاری از تکنیک‌های ادبی را باهم ترکیب کرده ‌است. در این رمان نویسنده، عقاید شخصی خودش را نیز به چالش می‌کشد، به‌طوری که خودش هم به یکی از شخصیت‌های داستان تبدیل می‌شود اما با این وججو فقط نقش راوی را دارد؛ بعضی از قسمت‌های داستان را راوی دیگری توضیح داده است. رمان برادران کارامازوف به عنوان یکی از اثربخش‌ترین رمان‌های دنیا شناخته می‌شود. زیگموند فروید عقیده دارد این رمان جذاب‌ترین رمان نوشته شده است. در سال ۱۹۲۸ زیگموند فروید مقاله‌ای به نام داستایوفسکی و پدرسالاری منتشر کرد که شخصیت خود داستایوفسکی را مورد تحلیل قرار داد. از نظر فروید صرع داستایوفسکی طبیعی نبود بلکه یک واکنش فیزیکی بود به گناه و تقصیری که او در مرگ پدر خود حس می‌کرد. به نظر او، داستایوفسکی آرزو می‌کرد پدرش بمیرد و به همیشه به این واقعیت اشاره می‌کرد که صرع او در 18 سالگی شروع شد، درست در سالی که پدرش درگذشت. فرزندان داستایوفسکی بیماری صرع را از او به ارث بردند و به همین دلیل نظریه‌های فروید فاقد اعتبار شناخته شد.

فرانتس کافکا دیگر نویسند ه‌ای است که به اثر بخش بودن رمان برادران کارامازوف در آثارش اشاره کرده است. او حتی خود و داستایوفسکی را خویشاوندان خونی خواند. موضوع پدر و پسر و روابط آنها، موضوع اصلی بسیاری از آثار کافکا است که قطعا رمان داستایوفسکی در نوشتن آن‌ها بی‌تاثیر نبوده است.

در مقدمه‌ی این کتاب نویسنده قهرمان رمان را آلکسی فیودورویچ کارامازوف معرفی می‌کند. آلکسی یا آلیوشا سومین پسر فیودور پاولویچ است که راوی عقیده دارد او اصلا مرد بزرگی نیست اما با این وجود او را قهرمان داستان می‌داند. این موضوع تا پایان داستان خواننده را درگیر می‌کند و خواننده باید به این سوال پاسخ دهد که چرا آلکسی فیودورویچ قهرمان این رمان است. فیودور پاولویچ دو بار ازدواج کرده است و سه پسر دارد. بزرگ‌ترین پسرش یعنی دمیتری فیودورویچ از زن اولش است و دو پسر دیگر یعنی ایوان و آلیوشا از زن دومش هستند. در فصل‌های اول این رمان داستان این خانواده سرگذشت هر کدام از پسرها روایت می‌شود.

این اثر ماندگار را با ضبط سه بعدی و با صدای گرم و جذاب آرمان سلطان‌زاده، از بهترین گویندگان انتشارات صوتی آوانامه بشنوید.

شنیدن کتاب صوتی براردان کارامازوف را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

علاقه‌مندان به آثار داستانی کلاسیک به ویژه کتاب های داستایوفسکی و رمان‌خوانان را به شنیدن این شاهکار ادبیات روسیه با صدای آرمان سلطان‌زاده دعوت می‌کنیم.

درباره فئودور داستایفسکی

فیودور میخاییلوویچ داستایفسکی یکی از برجسته‌ترین نویسندگان تاریخ ادبیات است. ویژگی منحصر به فرد آثار وی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیت‌های داستان است به نحوی که سوررئالیست‌ها مانیفست خود را بر اساس نوشته‌های داستایفسکی ارائه کرده‌اند.

عمده داستان‌های او همچون شخصیت خودش سرگذشت مردمی ا‌ست عصیان زده، بیمار و روان‌پریش.

پدر فئودور پزشک بود و از اوکراین به مسکو مهاجرت کرده بود. در ۱۸۴۳ با درجه افسری از دانشکده نظامی فارغ‌التحصیل شد و شغلی در اداره مهندسی وزارت جنگ به دست آورد.

در زمستان ۱۸۴۴-۱۸۴۵ رمان کوتاه «مردم فقیر» را نوشت که بدین وسیله وارد محافل نویسندگان رادیکال و ساختارشکن بزرگ در سن پترزبورگ شد و برای خود شهرتی کسب کرد. طی دو سال بعد داستان‌های «همزاد»، «آقای پروخارچین» و «خانم صاحبخانه» را نوشت.

یک جاسوس پلیس با رخنه در این محفل، موضوعات بحث روشنفکران را به مقامات امنیتی روسیه گزارش داد و پلیس او را به جرم براندازی حکومت دستگیر کرد. دادگاه نظامی برای وی تقاضای حکم اعدام کرد که در نهایت به چهار سال زندان در سیبری و سپس خدمت در لباس سرباز ساده تغییر یافت.

اما برای نشان دادن قدرت حکومت تزاری این زندانیان را در برابر جوخه‌های اعدام نمایشی قرار دادند. تجربه شخصی او از قرار گرفتن در آستانه مرگ باعث شد تا سال‌ها بعد بگوید: «به خاطر ندارم که در هیچ لحظه دیگری از عمرم به اندازه آن روز خوشحال بوده باشم».

در فاصله سال‌های ۱۸۶۲ تا ۱۸۶۴ کتاب‌های «خاطرات خانه اموات» و «آزردگان» را به چاپ رساند. در ۱۸۶۶ «جنایت و مکافات» را نوشت و در اکتبر همان سال رمان «قمارباز» را در ۲۶ روز نوشت. نوشتن «ابله» را در ۱۸۶۹ به پایان رساند و «همیشه شوهر» را در پاییز همان سال نوشت. در ژوئیه ۱۸۷۱ «جن‌زدگان»، در زمستان ۱۸۷۵ «جوان خام» و در طول سال‌های ۱۸۷۹ تا ۱۸۸۰، «برادران کارامازوف» را نوشت.

تکه هایی از کتاب برادران کارامازوف

دو بار ازدواج کرده بود و سه پسر داشت: پسر بزرگ‌تر از همه یعنی دیمیتری از همسر اولش بود و آن دو تای دیگر، ایوان و آلکسی از همسر دومش. همسر اولش از خانواده ای با اصل و نسب و ثروتمند به نام میوسوف بود، آن ها نیز جزو ملاکان منطقه‌ی ما بودند. حالا چه طور شد دختر جوان و زیبایی با جهیزیه‌ای هنگفت و از همه بالاتر، از آن دخترهای زیرک و فوق العاده باهوشی که هنوز هم در زمان ما و و در نسل جدید تعدادشان کم نیست، پذیرفت همسر چنین آدم فرومایه‌ای شود، یا آن‌طور که همه در آن موقع صدایش می‌زدند؛ یعنی « بی سر و پای پُرمدعا » ، موضوعی است که من سردرنمی آورم و اصراری هم برای این کار ندارم. تازه، مگر دختری از نسل پیش از ما با « افکاری شاعرانه » نبود که چندین سال به طرز اسرارآمیزی عاشق مردی بود که اگر دلش می‌خواست، همین که تصمیم می‌گرفت خیلی آسان و راحت می‌توانست همسر مرد مورد دلخواهش شود. ولی خود دختر سد و مانع هایی عبورناپذیر در این راه از خودش اختراع می‌کرد و سرانجام هم، در شبی توفانی از پرتگاهی بلند خود را در رودخانه‌ای عمیق، با جریان سریع انداخت و قربانی هوا و هوس های بی‌خردانه‌اش شد، آن هم به تقلید از اوفلیا، دختر جوان نمایشنامه‌ی « هاملت»، اثر شکسپیر.

a soul
۱۳۹۹/۰۲/۱۴

برادران کارامازوف... تا آخر عمرم عنوان برادر به‌ جای هابیل و قابیل و ... من رو یاد دیمیتری، ایوان و الکسی کارامازوف خواهد‌ انداخت. پسران فئودور، مردی شهوت‌ران، سبک‌سر، خالی از عاطفه‌ی پدری و پول‌پرست. دو بار ازدواج کرد، از

- بیشتر
M.A.L
۱۳۹۹/۰۱/۰۱

(از گناه آدم‌ها نهراسید، آدمی را در گناهش نیز دوست بدارید، چه این شباهت به محبت خداوند اوج محبت در زمین است.《کتاب برادران کارامازوف》) راجع به کتاب که باید بگم واقعا شاهکاره و جا داره آدم بارها و بارها اونو بخونه.

- بیشتر
کاربر ۱۶۳۲۰۶۳
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

خیلی گرونن

Arash Salari
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

کتابی با نکات اجتماعی-دینی فراوان که متعلق به یک زمان نبوده و قابل تعمیم به عصر حاضر نیز هست. بسیار از شنیدن کتاب لذت بردم.

Spring
۱۳۹۹/۱۲/۲۰

خداوندااا یه انسان چطور می تونه اینقدر نابغه باشه که همچین کتابی با این جزئیات بنویسه و یه انسان نابغه ی دیگه هم اون و واسمون با این کیفیت و کم نظیری بخونه. کیف کردم ممنون ازتون

sahand
۱۳۹۹/۰۱/۳۰

بی نظیره این کتاب بخصوص با صدای آرمان سلطان زاده عزیز که چه حرفه ای از پس این کار براومده.. واقعا قسمتهایی از متن کتاب منو میخکوب میکنه.

کاربر ۱۳۰۹۳۷۵
۱۳۹۹/۰۴/۱۵

صدای گوینده عالی بود. واقعا خسته نباشید. کیف کردم. کتابی بود که من به شخصه اگر صوتیش نبود اصلا نمیخواندم. خواندن توصیف ریز به ریز، دقیق و طولانی از یک اتاق یا ظاهر یک شخص واقعا در این زمانه طاقت

- بیشتر
Feri
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

کتابی بسیار زیبا بود، خصوصا با صدای دلنشین آقای آرمان سلطان زاده که با گویندگی بی نظیرشان فرد را به دنبال شنیدن ادامه داستان می کشانند. جناب آرمان سلطان زاده، خیلی ممنون می شوم کتاب ابله از داستایوسکی را نیز اجرا

- بیشتر
علی عاملی
۱۳۹۹/۰۶/۲۸

بسیار زیبا مثل سایر نوشته های داستایفسکی عالی بود من کتاب رو تموم کردم ولی واقعا دلم برای این کتاب و شخصیت هاش تنگ میشه کتاب طولانی هست و مدت زمانی که درگیر خودش میکنه زیاده واقعا ادم بعد از اینکه کتاب تموم

- بیشتر
شیرین
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

بی نظیر رمان واقعی پر از احساس صاف و صادقانه کاش خوندن این کتاب تو مدارس جز واحدهای درسی بود

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۵۰ ساعت
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۷۵۲٫۵ مگابایت
زمان۵۰ ساعت
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۷۵۲٫۵ مگابایت