دانلود کتاب صوتی پرتره اثر نیکلای گوگول با صدای مجتبی مسافری‌نژاد | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی پرتره اثر نیکلای گوگول

دانلود و خرید کتاب صوتی پرتره

۴٫۱ از ۹ نظر
۴٫۱ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی پرتره  نوشته  نیکلای گوگول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی پرتره

«پرتره» داستانی از نویسنده موفق روس، نیکلای واسیلیویچ گوگول (۱۸۰۹--۱۸۵۲) است. گوگول نویسنده‌ای رمانتیک است که ویژگی‌های رئالیسم انتقادی هم در آثارش دیده می‌شود. مجموعه داستان «شب‌ها کنار دهکده دیکانکا» اولین اثر وی بود که پس از یک شکست مایوس کننده در نویسندگی، به خاطر زبان بی‌تکلف و ساده و داستان‌های بومی‌اش توانست یکباره او را محبوب و مشهور کند. فانتزی‌های خنده‌دار پایه و اساس داستان‌های گوگول را تشکیل می‌دهند. «پرتره» داستان جوانی سرکش است که بعد از دیدن پرتره‌ای عجیب زندگی‌اش متحول می‌شود. پرتره می‌تواند درون سرکش هر یک از انسان‌ها باشدکه تا به حال فرصت روبه‌روشدن با آن را نداشته‌اند. گوگول در این داستان به چشم‌های پرتره به عنوان مهم‌ترین بخش آن توجه کرده است و منظور او در این‌جا چشم‌های فیزیکی نیست بلکه از این طریق ما را به چالش چگونه دیدن و چگونه برگزیدن دعوت می‌کند. در کتاب «پرتره » گوگول انسان را در برابر خودش قرار می‌دهد تا یک‌بار دیگر درونیات خود را کشف کند.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

ડꫀꪶꫀꪀꪮρꫝⅈꪶꫀ
۱۳۹۸/۱۲/۰۲

نیکلای واسیلیویچ گوگول (1852-1809) در خانواده‌ای از طبقه متوسط و علاقمند به ادبیات اوکراین متولد شد. تحصیلات متوسطه خویش را در شهر نژین به پایان رساند. در سال 1829 با نام مستعار «و. آلوف» منظومه‌ای رمانتیک به نام «هانس کوچلگارتن»

- بیشتر
سبحان شفیعی
۱۴۰۲/۰۷/۰۷

داستان پرتره جامعه ای را به چالش و نقد برمی انگیزد که راه نجات ان جامعه را نه پول بلکه ایمان میداند.ممنون از خوانش حرفه‌ای آقای مسافری نژاد

nepeta
۱۴۰۰/۰۱/۰۴

بهترین کتاب گوگوله به نظر من. خیلی از خوندنش لذت بردم هر لحظه غافلگیری داشت از لحاظ داستان پردازی واقعا فوق العاده بود...البته من نسخه الکترونیکی رو از طاقچه دانلود کردم که الان دیگه برای دانلود نیست

زهرا
۱۴۰۰/۰۵/۰۴

به نظر من دیدگاه حاکم بر بخش سوم کتاب کودکانه ست. بسیار کودکانه و ساده لوحانه.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۳ ساعت و ۱۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۷۷٫۶ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۱۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۷۷٫۶ مگابایت