دانلود کتاب صوتی عشق با حروف کوچک اثر فرانسس میرالس با صدای نیما رییسی | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی عشق با حروف کوچک اثر فرانسس میرالس

دانلود و خرید کتاب صوتی عشق با حروف کوچک

نویسنده:فرانسس میرالسمترجم:گلی امامیگوینده:نیما رییسیانتشارات:رادیو گوشه
۳٫۵ از ۴ نظر
۳٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی عشق با حروف کوچک  نوشته  فرانسس میرالس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی عشق با حروف کوچک

کتاب صوتی عشق با حروف کوچک نوشتهٔ فرانسس میرالس و ترجمهٔ گلی امامی است. نیما رییسی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و رادیو گوشه آن را منتشر کرده است. این رمان صوتی، پیرامون عشق ۳۰سالهٔ راوی به یک دخترک و کوشش برای بازیافتن او نوشته شده است.

درباره کتاب صوتی عشق با حروف کوچک

کتاب صوتی عشق با حروف کوچک محصول دیدار کاملاْ تصادفی راوی رمان با یک دخترک است. راوی از ۵سالگی عاشق دختر شده بوده و اکنون پس از ۳۰ سال عاشق باقی مانده است. «پرویز دوایی» درمورد این کتاب گفته است که چنین عشقی به عشق‌های شرقی می‌ماند و از روحیه، عادات و روابط آدم‌ها در ادبیات رایج غرب دور است. در جریان این عشق شرقی است که راوی جست‌وجویی را برای بازیافتن آن دخترک آغاز می‌کند. او در این میان با موقعیت‌های دیگری همچون ظهور یک گربهٔ ولگرد، آشنایی با ۲ پیرمرد عجیب‌وغریب، شغل معلمی و زندگی مجردی و... روبه‌رو می‌شود. این راوی مردی است عاشق ادبیات و پیوسته به آثار نویسنده‌های بزرگ رجوع می‌کند.

این رمان صوتی اولین‌بار در سال ۲۰۰۶ میلادی منتشر شد. در این رمان وقتی «ساموئل» در روز اول ژانویه از خواب برمی‌خیزد، مطمئن است که سال پیش رو، هیچ‌چیز هیجان‌انگیز یا عجیبی برایش نخواهد داشت؛ تااینکه غریبه‌ای وارد خانه‌اش می شود که قصد رفتن ندارد. حضور گربه‌ٔ ولگرد به نام «میشیما» هم باعث می‌شود که ساموئل با افراد اسرارآمیزی رو‌به‌رو شود که زندگی‌اش را برای همیشه و به‌شکلی باورنکردنی دگرگون خواهند کرد. دوستیِ غیرمنتظره‌ای از دل این اتفاقات سر بر می‌آورد، عشق قدیم دوباره شعله‌ور می شود و ساموئل برای اولین‌بار در زندگی‌اش درمی‌یابد که کارهای کوچک و روزمره، قدرت این را دارند که طوفانی از عواطف را در قلب انسان به راه بیندازند. می‌توان گفت تم غالب داستان عاشقانه است، اما نه یک عاشقانهٔ کلیشه‌ای، آبکی و دم‌دستی. فضای کتاب یادآور کتاب‌های «هاروکی موراکامی» است که در آنجا هم عناصری مانند گربه، موسیقی کلاسیک، غریبه‌های عجیب‌وغریب و شخصیت‌های تنها به چشم می‌خورند. ازآن‌جا که شخصیت اصلی کتاب صوتی عشق با حروف کوچک یک استاد ادبیات است، در خلال داستان از کتاب‌ها و نویسنده‌های معروف و نقل‌قول‌های آن‌ها استفاده می‌کند. این رمان با وجود اینکه کم‌حجم و ساده است و بدون اضافه‌گویی باعث می‌شود نگاه شما به افراد و اتفاقات مختلف، متفاوت شود، به شما یادآوری می‌کند که چطور یک عمل کوچک، مثل شیردادن به یک گربهٔ بی‌پناه، می‌تواند یک اثر پروانه‌ای ایجاد و زندگی شما را دگرگون کند.

شنیدن کتاب صوتی عشق با حروف کوچک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر اسپانیا و قالب رمان پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی عشق با حروف کوچک

«سرمان را چرخاندیم سال دارد به پایان می‌رسد و سال جدید شروع می‌شود. از اختراعات بشر برای فروش تقویم. فراموش نکنیم این ما بودیم که دلبخواه تصمیم گرفتیم کی سال‌ها، ماه‌ها و ساعت‌ها شروع شوند. ما جهان را با معیار خودمان اندازه‌گیری کردیم و تسکین یافتیم. چه‌بسا در این آشوب و آشفتگی، نظمی کیهانی وجود دارد. ولیکن، قطعاً این نظم از آن ما نیست.

داشتم یک بطری کوچک کاوا و یک دوجین حبه‌ی انگور را روی میز می‌گذاشتم -بنا به رسم این کشور، هر حبه برای یک ضربه‌ی ناقوس نیمه‌شب- و به گذر ساعت‌ها فکر می‌کردم. جایی خوانده بودم که باتری زندگی انسان پس از ۶۵۰,۰۰۰ ساعت ته می‌کشد.»

نظرات کاربران

ftmh.ahmadi
۱۴۰۱/۱۲/۲۶

حیف که موجودی ندارم الان نمونه رو شنیدم واقعا هم متن هم صدا مسخ کننده بود خیلی هیجان دارم کاملشو بشنوم خیلی ارامش بخش بود

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۷ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۰۰۳٫۳ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۰۰۳٫۳ مگابایت