با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی در قلمرو پادشاهان اثر کارمن بن لادن

دانلود و خرید کتاب صوتی در قلمرو پادشاهان

زندگی من در عربستان سعودی

۴٫۰ از ۵ نظر
۴٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی در قلمرو پادشاهان  نوشته  کارمن بن لادن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب صوتی در قلمرو پادشاهان

کتاب در قلمرو پادشاهان نوشته کارمن بن لادن است که با ترجمه علیرضا میراسد و صدای فاطمه سلطان‌زاده منتشر شده است. کتاب در قلمرو پادشاهان زندگی کارمن بن‌لادن، عروس ایرانی- سوئیسی خانواده بن‌لادن است.

درباره کتاب در قلمرو پادشاهان

نویسنده در این کتاب روایت می‌کند از داستان زندگی‌اش با اسلامه بن‌لادن، برادر اسامه و از تاثیراتی می‌گوید که حادثه یازده سپتامبر بر او، خانواده و زندگی‌اش گذاشته است. آشنایی او با یسلام بن‌لادن، توریست عربستانی، در ژنو اتفاق افتاد. آشنایی‌ای که زندگی او را برای همیشه تغییر داد. 

این کتاب به بیان بخشی از ویژگی‌های اخلاقی اسامه بن‌لادن هم می‌پردازد و روایتی از زندگی این خانواده است. کتاب در قلمرو پادشاهان عقاید وهابیت را نشان می‌دهد و تصویری متفاوت از خانواده بن لادن نشان می‌دهد. 

خواندن کتاب در قلمرو پادشاهان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به داستان‌های واقعی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب در قلمرو پادشاهان

اسامه سپهسالاری بود که لشکر نامنظم افغانی‌ها را علیه نیروهای اشغالگر شوروی هدایت کرده و پس از خروج آنها از این کشور به عربستان بازگشته بود و برای بسیاری از مردم سعودی یک قهرمان محسوب می‌شد.

در سال ۱۹۹۰ هنگامی که کویت به اشغال عراق درآمد و زمزمه‌های استفاده آمریکا از خاک عربستان برای مبارزه با صدام آغاز شد، اسامه شورش کرد. او به فهد، شاه عربستان، پیشنهاد داد که از نیروهای افغانی تحت حمایتش برای مبارزه با صدام استفاده کند. برخی از شاهزاده‌های مذهبی عربستان نیز این پیشنهاد او را پسندیدند و آن را ارزشمند دانستند اما شاه فهد آن را نپذیرفت.

اسامه علیه خاندان سلطنتی عربستان شورید و بیانیه‌هایی در باب فساد و رشوه‌خواری آنها و وابستگی عمیقشان به آمریکا صادر کرد و بالاخره در پی این اقدامات، خاندان سلطنتی او را از کشور راند. او به سودان پناهنده شد؛ جایی که محافظان مسلحش در تانک و تأسیسات نظامی از او مراقبت می‌کردند. او در نهایت دوباره به افغانستان بازگشت.

در آن روزها اگرچه من و یسلام متارکه کرده بودیم و دور از هم زندگی می‌کردیم، اما تماسمان همچنان برقرار بود. او مرا در جریان تغییر و تحولات داخلی عربستان قرار می‌داد و اخبار مربوط به خانواده بن‌لادن را به اطلاعم می‌رساند. همچنین از گسترش قدرت اسامه در پناهگاهش در افغانستان برایم می‌گفت و توضیح می‌داد که اگرچه اسامه در تبعید به سر می‌برد، اما اعضای افراطی خاندان سلطنتی در عربستان از وی همچنان حمایت می‌کنند. در سال ۱۹۹۶ در پی انفجار مهیبی که در برج محل سکونت نیروهای آمریکایی در شرق عربستان رخ داد، از اسامه بن‌لادن به عنوان یکی از کسانی که احتمالا در این فاجعه نقش داشته، نام برده شد. من حیرت‌زده شدم، در حالی که می‌دانستم این خبر می‌تواند حقیقت داشته باشد. چه کسی به جز او می‌توانست در کشوری مثل عربستان که به شدت تحت نظارت است، یک تریلی حاوی مواد منفجره داشته باشد؟ اسامه دلیر و افراطی بود و در عین حال عضو خانواده‌ای ثروتمند و بانفوذ محسوب می‌شد که بزرگترین و قدرتمندترین شرکت ساختمانی عربستان را اداره می‌کرد. من افکار و نظرات افراطی اسامه را به خوبی می‌شناختم. مطمئن بودم که او توان ایجاد هر فاجعه‌ای را دارد.در پی انفجارهای متعدد و حمله‌های پی‌درپی، همه چیز را درباره اسامه فهمیدم، بنابراین وقتی در نهم سپتامبر ۲۰۰۱ خبر مرگ مبارز افغان، احمد شاه مسعود را در تلویزیون دیدم، شک نداشتم که کار اسامه است. با شنیدن این خبر، ناخودآگاه به سوی تلویزیون رفتم و با احساسی از غم و درد گفتم: «کار اسامه است. او دارد آماده می‌شود تا فاجعه‌ای عظیم به بار آورد.» 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
reyhaneh
۱۴۰۰/۰۵/۲۹

من کتابشو خوندم فوق العاده بود. اگه به آشنایی با فرهنگ و زندگی مردم سعودی و وهابی علاقه دارین حتما این کتاب رو بخونید. فوق العاده جذاب و روان و سلیس هست.

فاطمه
۱۴۰۱/۰۶/۰۱

من خیلی جذب داستان شدم. از شنیدن داستانهایی که با فرهنگ یه کشور و یا قوم صحبت میکنند لذت میبرم ولی با همه اعتقادات و حرفهای نویسنده موافق نیستم .

سایه منطقی
۱۴۰۰/۱۰/۲۱

کتاب جذابیه و اینکه بهتره خودتون یا بخونید یا گوش بدید

س.موسوی
۱۴۰۰/۰۶/۰۸

ایده پرداز کتاب هر کس بوده تیتر بسیار جذابی انتخاب کرده که کنجکاوی مخاطب رو تحریک میکنه به خرید. اما کتاب زردی هست واقعا، اکثر حجم کتاب یکسر به مسائل و اختلافات خاله زنکی نویسنده گذشته. چند جا محض خالی نبودن

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۶ ساعت و ۴۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۷۲٫۸ مگابایت
زمان۰۶ ساعت و ۴۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۷۲٫۸ مگابایت