برادران کارامازوف (با صدای سه بعدی)

دانلود و خرید برادران کارامازوف (با صدای سه بعدی)

۴٫۳ از ۱۴۷ نظر
۴٫۳ از ۱۴۷ نظر

برای خرید و دانلود   برادران کارامازوف (با صدای سه بعدی)  نوشته  فئودور داستایفسکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

نظرات کاربران

a soul
برادران کارامازوف... تا آخر عمرم عنوان برادر به‌ جای هابیل و قابیل و ... من رو یاد دیمیتری، ایوان و الکسی کارامازوف خواهد انداخت. پسران فئودور، مردی شهوت ران، سبک سر، خالی از عاطفه ی پدری و پول پرست. دو بار ازدواج کرد از ازدواج اول دیمیتری پاک نهاد اما خشن، عصبی ، بی تدبیر، تنها، بداقبال و البته عاشق به دنیا اومد. از ازدواج دوم دو پسر . برادر بزرگتر ایوانِ تحصیل کرده، اتوکشیده، مودب ، اخلاق گرا و اتئیست . و برادر کوچکتر یعنی آلکسی، پسری قدیس که مرادش اون رو نصیحت میکنه تا از دیر بره و در کنار مردم عادی مثل یک تارک دنیا زندگی کنه. پسر ۱۹ ساله ای سرشار از عشق به انسان ها که ایوان اون رو فریاد رعدآسای صورفلکی خطاب میکنه. و چهارمین برادر، اسمردیاکوف، فرزندی نامشروع و مصروع، حاصل تجاوز پدر به زنی عقب افتاده. شاید بشه اسمردیاکوف رو باطن ایوان دونست. انگار این دو همدیگه رو کامل میکنن. سوال اصلی که مطرح میشه و جوابی بهش داده نمیشه و اصلا شک دارم که آیا به این سوال میشه جواب داد یا نه اینه: اگر خدا نباشه هر کاری مجازه؟ ایوان مدام تکرار میکنه بله، اگر خدا نباشه هر کاری مجازه و همین اندیشه ی کاری شوم رو در ذهن سیاه اسمردیاکوف می کاره. میشه اخلاق گرا بود بدون پذیرش خداوند؟ اصلا جایی که خدا نباشه اخلاق میتونه وجود داشته باشه؟ شیطان چی؟ اون همون فرشته با دو بال آتشینه یا آدمی با ظاهری عادی که شبی در توهم و هذیان ما ظاهر میشه و مسئولیت همه چیز حتی شاید بودنش رو حواله میده به ما؟ ده سال پیش وقتی خیلی بچه بودم این کتاب رو خوندم و مسلما چیزی نفهمیدم . حالا هم مطمئن نیستم که فهمیده باشم. البته که خوانش عالی سلطان زاده لذت همراهی با این کتاب سنگین رو چند برابر کرد. شاید لازم باشه دوباره ده سال دیگه بخونمش و شاید ده سال بعدش تا بهتر بفهمم داستایوسکی نابغه و عاشق قمار و انجیل، در پایان عمر دقیقا چه چیزی رو می خواست بگه؟ اصلا میخواست بگه ؟ و حیف ، واقعا حیف که مرد و فرصت نکرد ادامه ی کتاب رو بنویسه . ادامه ای که داستانش مربوط میشه به ۱۳ سال بعد از این پدر کشی. هزینه ی بالای کتاب هم با توجه به اینکه ۵۰ ساعته و کیفیت بسیار مطلوبی داره اصلا زیاد نیست به ویژه اگر در تخفیف خریداری بشه. جملاتی از کتاب : خداوندی که ایوان به او معتقد نبود داشت حقیقت الهی اش را رفته رفته در قلب او وارد میکرد و ایوان در برابر آن مقاومت نشان میداد نوجوانی ناتوان به خاک افتاده بود جنگجویی استوار برای تمام عمر از زمین برخاست. هر گز درباره این گونه مسائل و به ویژه خدا فکر نکن ...خدا وجود دارد یا نه هیچ یک از اینها برای شعوری که فقط با سه بعد آشنایی دارد آفریده نشده است
کاربر ۲۱۱۵۱۶۹
نخوندمش ولی این نظر مرا ترغیب به خوندن کرد وگویی با خواندن این نظر،یک بار قبلا کتاب را خونده ام.
arad
نظر خوبی بود ❤
بلاتریکس لسترنج
مری تویی😍😍😍😍😍
M.A.L
(از گناه آدم‌ها نهراسید، آدمی را در گناهش نیز دوست بدارید، چه این شباهت به محبت خداوند اوج محبت در زمین است.《کتاب برادران کارامازوف》) راجع به کتاب که باید بگم واقعا شاهکاره و جا داره آدم بارها و بارها اونو بخونه. هر فصل و صفحه و حتی هر خط این کتاب میتونه آدمو‌ به فکر فرو ببره و چیزهای جدیدی یادمون‌ بده. به نظر من کتاب طوری نوشته شده که ناخودآگاه باعث میشه ذهنمون فعال بشه و به فکر فرو بریم. اگه بخواهم راجع به کتاب و برداشتم از اون بنویسم میتونم از الان تا چند ساعت فقط بنویسم و از فکر کردن به کتاب لذت ببرم. کتاب پر است از حقایق ذاتی انسان و خیر و شر در افکار انسان که به صورت بالفعل وجود داره و بنا به شرایط میتونه بالقوه خودشو‌ نشون بده. یکی از چیز های جالب کتاب این بود که ، دروغ تو کتاب به شدت عمل بد و زشتی به تصویر کشیده شده همچنین دزدی که در بعضی از اوقات حتی از قتل هم منفور تره. در هر صورت به همه پیشنهاد میکنم از دستش‌ ندید. راجع به گوینده هم که نیاز نیست که چیزی بگم چون هر کس کتاب صوتی گوش میده میدونه که آقای سلطان زاده محشره.
𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
رمان یا وصیت‌نامه‌ی جهانی در عصر حاضر کمتر کسی است که نام نویسنده مشهور روسی «فئودور داستایفسکی» و کتاب پرآوازه‌اش «برادران کارامازوف» را نشنیده باشد. در باب این کتاب نقدها و بررسی‌های بسیاری انجام شده و اکثر آن‌ها این کتاب را یکی از بهترین آثار وی می‌دانند. داستایفسکی کتاب «برادران کارامازوف» را در سال‌های پایانی عمر خود نگاشته و بسیاری آن را وصیت‌نامه وی نه تنها برای مردم روسیه که برای کل جهان می‌دانند. کتاب «برادران کارامازوف» رمانی فلسفی است که به‌طور عمیقی در حوزهٔ الهیات و وجود خدا، اختیار و اخلاقیات سخن می‌گوید. بسیاری از منتقدان بر این عقیده‌اند که داستایفسکی در این کتاب به بررسی عقاید خود می‌پردازد و آن‎ها را زیر سوال می‌برد و در نگارش کتاب بسیاری از تکنیک‌های ادبی را با هم تلفیق کرده است. داستایفسکی در این کتاب به شرح زندگی خانواده‌ای عجیب و نحوه‌ی ارتباط آن‌ها با هم می‌پردازد. خانواده ای که متشکل است از پدر، سه برادر از دو مادر و فردی مصروع و معلول که به طور ضمنی فرزند نامشروع خانواده از مادری عقب‌مانده‌ی ذهنی است؛ هر چهار فرزند این خانواده از پدر فاسدالاخلاق و متمول خود متنفرند. یکی از نکاتی که این کتاب را برای مخاطب جذاب می‌کند غیرعادی بودن شخصیت‌های داستان است. همه مهره‌های دیگر از کوچک و بزرگ و بی‌اهمیت و بااهمیت، همگی افرادی غیر عادی‌اند، حتی می‌توان گفت از تعادل روحی برخوردار نیستند، و نکته دیگر هسته اولیه داستان است که ریشه در واقعیت دارد و زمانی که داستایفسکی دوران زندان با اعمال شاقه را در سیبری می‌گذراند از دهان یکی از هم‌زنجیرهایش شنیده بود. داستایفسکی و ادبیات روسیه داستایفسکی در سال 1821 در مسکو به دنیا آمد. وی را به همراه تولستوی بزرگترین نویسندگان روس می‌دانند. در دوران کودکی همیشه بیمار بود و با وجود بیماری در سن جوانی او را به خدمت سربازی بردند. در بیست سالگی استوار ارتش شد و در سال 1844 ارتش را ترک گفت و در پترزبورگ مستقر شد. بعد از ترک ارتش دوران سختی را سپری کرد و با فقر دست به گریبان بود و با انتشار کتاب «بیچارگان» به موفقیتی ناگهانی دست یافت. از وی کتاب‌های زیادی به یادگار مانده که می‌توان به قمار باز، جنایت و مکافات، شیاطین، ابله، همیشه شوهر و یادداشت‌های زیرزمینی و .... اشاره کرد. وی در سال 1881 بر اثر بیماری صرع دار فانی را وداع گفت.
𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
خواهش میکنم ♡
S
خوب بود ممنون👌🌸
ادریس
avanameh.com
Arash Salari
کتابی با نکات اجتماعی-دینی فراوان که متعلق به یک زمان نبوده و قابل تعمیم به عصر حاضر نیز هست. بسیار از شنیدن کتاب لذت بردم.
کاربر ۱۶۳۲۰۶۳
خیلی گرونن
کاربر ۲۲۱۶۱۶۲
پنجاه ساعت کتابه ، طبیعیه این قیمت
sahand
بی نظیره این کتاب بخصوص با صدای آرمان سلطان زاده عزیز که چه حرفه ای از پس این کار براومده.. واقعا قسمتهایی از متن کتاب منو میخکوب میکنه.
Feri
کتابی بسیار زیبا بود، خصوصا با صدای دلنشین آقای آرمان سلطان زاده که با گویندگی بی نظیرشان فرد را به دنبال شنیدن ادامه داستان می کشانند. جناب آرمان سلطان زاده، خیلی ممنون می شوم کتاب ابله از داستایوسکی را نیز اجرا کنید. سپاس بیکران
کاربر ۱۳۰۹۳۷۵
صدای گوینده عالی بود. واقعا خسته نباشید. کیف کردم. کتابی بود که من به شخصه اگر صوتیش نبود اصلا نمیخواندم. خواندن توصیف ریز به ریز، دقیق و طولانی از یک اتاق یا ظاهر یک شخص واقعا در این زمانه طاقت فرساست ولی شنیدنش لذت بخش. همچنین توصیف و یادآوری بعضی از خصوصیات روحی و صفات اخلاقی انسان که الان فراموشمان شده قابل تامل است.
09123873585
بی نظیر رمان واقعی پر از احساس صاف و صادقانه کاش خوندن این کتاب تو مدارس جز واحدهای درسی بود
علی عاملی
بسیار زیبا مثل سایر نوشته های داستایفسکی عالی بود من کتاب رو تموم کردم ولی واقعا دلم برای این کتاب و شخصیت هاش تنگ میشه کتاب طولانی هست و مدت زمانی که درگیر خودش میکنه زیاده واقعا ادم بعد از اینکه کتاب تموم میشه احساس میکنه از اون شهر و اون شخصیت ها دور و دلتنگشون میشه عالی بود و لذت بردم و صدای بینظیر اقای سلطانزاده پیشنهاد میکنم به دوستانی که این کتاب را نخوندن حتمن گوش بدن
صفحه قبل۱۲...۸صفحه بعد