با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عشق

دانلود و خرید کتاب عشق

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عشق  نوشته  لئو بوسکالیا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عشق

کتاب عشق اثری از لئو بوسکالیا، نویسنده مشهور آمریکایی ایتالیایی است که عمده کتاب‌هایش درباره مفاهیم و مضامینی همچون عشق و دوستی و دوست داشتن است، درست مانند همین کتاب که با ترجمه مسیحا برزگر در دست دارید.

درباره کتاب عشق

عشق چیست و چه چیزی نیست؟ عشق را چطور می‌توان از میان هزاران هزار احساس دیگر، دریافت کرد و شناخت، در آغوشش گرفت و نگاهش داشت؟ عشق اگر حقیقی باشد همه را دربر می‌گیرد و گرمایش، می‌تواند قلوب سرد آدمیان را دوباره حرارت ببخشد. 

لئو بوسکالیا در این کتاب از این احساس عمیق و از این تجربه جذاب و تاثیرگذار سخن گفته است. کتابی کم حجم که بار معنایی زیادی دارد. شاید ما از عشق کم بدانیم اما این کتاب که حاصل تجربه و زندگی در مدرسه عشق است، آگاهی ما را در این مسیر افزایش می‌دهد و مسیر پیش روی ما را از عشق روشن می‌کند. 

کتاب عشق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن کتاب عشق را به تمام کسانی پیشنهاد می‌کنیم که دوست دارند از ناب‌ترین و دلنشین تجربه انسانی، یعنی عشق، بهره‌ای بردارند.  

درباره لئو بوسکالیا

لئو بوسکالیا با نام کامل فلیس لئوناردو بوسکالیا، سخنران و نویسنده امریکایی-ایتالیایی‌تبار است که در ۱۲۹۴ متولد شد و در ۱۹۹۸ از دنیا رفت. عمده کتاب‌های لئو بوسکالیا درباره معنای زندگی، دوست داشتن، فلسفه زیستن و عشق است.

زاده برای عشق، در تکاپوی انسانیت، هنر عشق‌ورزی و آموختن، پیام‌های مهر ودوستی و عشق، محتوای زندگی از آثار این نویسنده‌اند.

مسیحا برزگر

مسیحا برزگر در سال ۱۳۴۰ در تهران در خیابان حافظ به دنیا آمد. او که ایران و زبان فارسی را یکی از بزرگ‌ترین موهبت‌های زندگی‌اش می‌داند، سال‌هاست که به انتشار مقالات و کتاب‌هایی که همگی به انسان‌ها برای داشتن زندگی بهتر کمک می‌کند، مشغول است. 

مسیحا برزگر خود را ستایشگر عشق و خنده و زندگی می‌داند. او همچنین وبسایتی را راه‌اندازی کرده است و در آن به ارائه‌ی خدماتی مثل قراردادن مقالات و سخنرانی‌هایش مشغول است.

بخشی از کتاب عشق

عشق می‌آید.

عشق، رستاخیزِ دل‌های مرده است.

ذهنی که در حالِ انحطاط است و در روزمرگی‌ها دست و پا می‌زند، هرگز به قدرتِ اعجاب‌انگیزِ عشق باور ندارد. این ذهنِ منحط، عشق را توهم، خودفریبی، افیون و غیرِعلمی می‌خوانَد.

خوشبختانه بسیاری از عالمان در رشته‌های گوناگونِ علمی، به اهمیتِ جایگاهِ عشق در سامان دادن به اوضاعِ درونی و بیرونی زندگی انسان‌ها واقف شده‌اند. برای مثال، اقتصاددانِ برجسته، ساموئلسون در کتابِ درسی خود که پیرامونِ موضوعِ اقتصاد است، فصلی را با عنوانِ «عشق و اقتصاد»، به عشق اختصاص داده است. دلیلِ پُرفروش شدنِ این کتاب نیز همین است. او در بخشی از این فصل می‌گوید: «می‌دانم همکارانم در دانشگاهِ هاروارد به من می‌خندند و گمان می‌کنند که عقلم را از دست داده‌ام. اما باید به همۀ آن‌ها بگویم که من تازه عقلم را پیدا کرده‌ام و زندگی را از نو تجربه کرده‌ام.»

سوروکینِ روانشناس نیز می‌گوید: «ما تنگ‌نظرانه به قدرتِ عشق در سامان دادن به شخصیت و رفتارِ آدمی نگاه می‌کنیم. ما از پذیرفتنِ نقشِ بنیادینِ عشق در جریانِ بیولوژیکی، اجتماعی، ذهنی و تاریخی زندگی آدمی اِبا داریم و از اقرار به تأثیرِ آن بر روندِ تاریخی و تأسیسِ نهادهای اجتماعی و فرهنگی، اجتناب می‌کنیم. ما هرکس را که از عشق سخن می‌گوید، جاهل و خرافاتی و بی‌خبر از علم می‌خوانیم.»

می‌خواهم برای‌تان بگویم که چگونه انسانی شوید دوست‌داشتنی، مهربان، شیرین‌حرکات، بصیر و گشاده. اگر عاشقید، پیش از هرچیز، مراقبِ خویشتن باشید. منظورم آن نیست که خودپرست باشید. منظورم آن است که بدانید شما گذرگاهِ عشقید و هرچه این گذرگاه فراختر باشد، نیروی عشق، با شدت و ظرفیتی بیش‌تر، از گذرگاه و بسترِ وجودِ شما جاری خواهد شد و به دیگران خواهد رسید. دلِ شما هرچه بزرگ‌تر باشد، عشقی بیش‌تر را در خود جای می‌دهد؛ و هرچه بیش‌تر داشته باشید، بیش‌تر می‌بخشید و دیگران را از داشته‌های خود بهره‌مند می‌سازید. هریک از شما، توانِ آن را دارد که به زیباترین، دوست‌داشتنی‌ترین، عاشق‌ترین و سخی‌ترین موجودِ جهان تبدیل شود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۳/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۲۶-۴-۱
تعداد صفحات۲۱۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۳/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۲۶-۴-۱