با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قربانی طهران

دانلود و خرید کتاب قربانی طهران

۵٫۰ از ۱۲ نظر
۵٫۰ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قربانی طهران  نوشته  حامد اشتری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قربانی طهران

کتاب قربانی طهران داستانی از حامد اشتری است که در دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است. این داستان درباره جوانی عدالت‌خواه است که در دوران مشروطه زندگی می‌کند و برای عملی کردن آرمان‌هایش به مرکز تحولات، طهران، می‌آید...

درباره کتاب قربانی طهران

حامد اشتری در کتاب قربانی طهران با نگاهی داستانی، وقایع و رخدادهای دوران مشروطه را بررسی کرده است. در این داستان با جوانی عدالت خواه آشنا می‌شویم که با رویای عملی کردن آرمان‌هایش و به هدف برقرار کردن عدالت، به طهران می‌آید. جایی که مرکز تحولات آن روزگار است ولی او چیزی کاملا متفاوت از آنچه که در روزنامه‌ها خوانده است، در طهران می‌بیند. 

این داستان همزمان در تهران و پاریس رخ می‌دهد. در بخشی از کتاب که در پاریس می‌گذرد، شاهد بازتابی از حضور روشنفکران و سیاسیون اواخر دوره قاجار در دولت‌های اروپایی هستیم.

کتاب قربانی طهران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

قربانی طهران را به دوست‌داران رمان‌های تاریخی و علاقه‌مندان به تاریخ معاصر ایران پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب قربانی طهران

قهوه‌ام را سر کشیدم و به شیشه‌های مه‌گرفته خیره شدم. این کافه دنج را در یکی از گشت‌زنی‌هایم گوشه پارک بولوین پیدا کرده بودم. پاتوق همیشگی‌ام در کافه دولاپه دیگر دنج نبود. هر روز عده‌ای منورالفکر مفت‌خور ایرانی می‌آمدند و مسائل تکراری مطرح می‌کردند.

قجرها فلانی را گرفته‌اند. قزاق‌ها فلان انجمن را بسته‌اند. در آن روزنامه را گل گرفته‌اند. پسرعمویم را از مناصب دولتی عزل کرده‌اند. عمه‌زاده‌ام را از امیرتومانی خلع کرده‌اند ... و هزار و یک خبر و شکایت بی‌ربط.

این‌جا هم نمی‌گذاشتند آب خوش از گلویمان پایین برود. احمق‌ها پاریسِ پایتخت عیش و عشرت را با مرکز ثقل تحولات سیاسی ایران اشتباه گرفته‌اند. یکی نیست بگوید اگر خود ناکس‌تان یا پسرعمو و عمه‌تان سرکار بود باز این‌طور غر می‌زدید؟ بابت هر روز اقامت این‌جا کمِ کم پنجاه تومان هزینه می‌کنند. پنجاه تومان یعنی پول دو اسب کالسکه‌کش جوان. مگر کم‌پولی‌ست؟ با دوبرابر آن می‌شود یک خانه متوسط در تهران خرید. من را خر فرض کرده‌اند. این پول‌ها را از کجا می‌آورید که این‌جا این‌طور قهوه فرانسه بخورید و در تیاتر و اپرا و سیرک جولان بدهید و شقی و لوپق و توپق حواله هم کنید؟

قرار شده بود ترز دوتا تذکره تیاتر بگیرد تا با هم به تماشا برویم. اما وقتی آمد گفت که امشب تیاتر «مرد پریشان» نمایش ندارد و به‌جایش یک تحفه ارزشمند برایم آورده. یک کتاب به نام عشاق پاریس. صفحه اولش پاره شده بود و معلوم نبود نویسنده‌اش که بود. ترز می‌گفت این کتاب خیلی جذاب است و می‌توانیم به ایرانی ترجمه‌اش کنیم. چند صفحه‌اش را خودش با شور و هیجان خواند و در بینش ریز ریز خندید. برای لحظه‌ای مکث کرد و در چشمانم خیره شد.

-خوشت نیامد علی‌قلی؟

-چرا! اما حواسم به کتاب نبود.

ابروهای نازک قهوه‌ای ش را درهم گره زد و گفت:

-من را باش که با چه ذوقی برای شما داستان می‌خوانم!

هیچ می‌دانستی اخم که می‌کنی جذاب‌تر می‌شوی؟ من محو تماشای شما بودم بانوی من! وقتی داستان می‌خواندی دست‌هایت را در هوا تکان می‌دادی و همراه با حالت افراد قصه چهره‌ات تغییر می‌کرد. انگار خودت همان پسری بودی که در شب برفی به کمک دختر بی‌نوا رفته بود. وقتی قصه زنی را می‌گفتی که برای فروش جنس‌هایش در شب کریسمس جلوی مردم مست را می‌گرفته و مدام از سرما دست‌هایش را هااا می‌کرده، چهره‌ات سرخ شده بود و گونه‌هایت از سرما قرمز.

پوفی کرد و دست‌هایم را دور فنجان گرفت.

-من با تو چه کنم گربه ایرانی من؟ باید قول بدهی کمکم کنی با هم این کتاب را ترجمه کنیم. می‌خواهم انتلکتوئل‌های ایرانی با عشق‌های فرانسوی آشنا شوند.

دست‌هایم را از زیر دستانش درآوردم و رویش گذاشتم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
Omid H
۱۴۰۰/۰۳/۱۰

نسخه ی چاپی رمان رو خوندم. رمان باعث شدن قسمتی از تاریخ ایران که همیشه برام مبهم بود بیشتر روشن بشه و روی اون قسمت از تاریخ کشورم حساس تر بشم. رمان جذابیه و بهتون پیشنهاد می کنم بخونیدش.

ovin
۱۴۰۰/۰۳/۱۳

کتاب بسیار بسیار زیبایی هست و ی رمان بسیار جذاب

sm
۱۴۰۰/۰۴/۱۸

تاریخ توی بستر عشق و مبارزه... خیلی خوب بود

Luma
۱۴۰۰/۰۴/۱۹

رمان نثر روان و جذابی دارد و بخشی از تاریخ مشروطه را به زیبایی به تصویر کشیده است .

دریا
۱۴۰۰/۰۴/۱۹

یه کتاب تاریخی جنایی عاشقانه که نمی‌تونی ولش کنی. یوقت از دستش ندی!

z.khakpour
۱۴۰۰/۰۴/۱۸

توی این کتاب به خوبی به قسمتی از تاریخ کشورمون پرداخته شده. داستان پردازی خوبی هم داشت. داستان از تاریکی به سمت روشنایی حرکت کرده.

کاربر ۲۰۸۱۰۵۱
۱۴۰۰/۰۴/۱۸

قربانی طهران اثری تاریخی با روایتی جذاب. به طوری که مخاطب این تفکر در ذهن اش ایجاد می شود که نویسنده در این دوره می زیسته و قسمتی از تاریخ را تجربه کرده

کاربر ۲۶۸۶۰۱۱
۱۴۰۰/۰۴/۱۸

متنی روان و لذت بخش در بستر تاریخ.

ghabasat
۱۴۰۰/۰۴/۱۸

یک طلبه‌ی جوان برای انجام ماموریتی سری راهی طهران می‌شود. اما تیغ عشق برّنده تر است... روایتی روان از مقطعی جذاب در تاریخ معاصر ایران گشت و گذار در طهران ملتهب دوران مشروطه هم‌قدم با یک طلبه‌ی قمی و یک لوطی اهل دل رمانی

- بیشتر
roya.k
۱۴۰۰/۰۲/۲۹

واااای مرسی که این کتاب رو تو طاقچه قرار دادین ؛ طاقچه جان لطفا بذارینش تو قسمت بینهایت🙆

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۲۱۵-۵
تعداد صفحات۱۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۲۱۵-۵