با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مغز پویا

دانلود و خرید کتاب مغز پویا

پشت پرده تغییرات پیوسته مغز

۴٫۵ از ۲۷ نظر
۴٫۵ از ۲۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مغز پویا  نوشته  دیوید ایگلمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مغز پویا

کتاب مغز پویا اثری از دیوید ایگلمن است که با ترجمه قاسم کیانی مقدم در دست دارید. در این کتاب از پشت پرده تغییرات پیوسته مغز می‌خوانید. تغییراتی که سبب می‌شود تا انسان توانایی هماهنگی با محیط زندگی خود و همچنین توانایی مقابله و رویارویی با چالش‌ها و مشکلات مختلف را به دست بیاورد.

درباره کتاب مغز پویا

مغز پویا اثری جذاب از دیوید ایگلمن است که درباره تغییرات پیوسته مغز صحبت می‌کند. مغز عضوی از بدن است که به صورت پیوسته در کار است و فرماندهی کل بدن را بر عهده دارد. اما اگر نگاهی دقیق‌تر به ابعاد مختلف آن بیندازیم متوجه می‌شویم که تا چه حد می‌تواند شگفت‌انگیز باشد. مغز به صورت مداوم و پیوسته خود و بدن را با شرایط محیطی تطبیق می‌دهد. یک مثال بارز آن رشد است. 

وقتی کودکی متولد می‌شود، توانایی‌های چندانی ندارد ولی به مرور که رشد می‌کند توانایی‌های متفاوتی به دست می‌آورد. اگر یک انسان بزرگسال تصمیم بگیرد که تغییری وسیع و عمده در زندگی‌اش ایجاد کند، مثلا اگر تصمیم بگیرد که شغلش را تغییر دهد، مغز زمینه‌ای را فراهم می‌کند که این تغییر ایجاد شود. به این ترتیب درمی‌یابیم که مغز به صورت پیوسته و مداوم در حال تغییر است. 

دیوید ایگلمن در کتاب مغز پویا، با زبان ساده، از رازی که در پس این تغییرات نهفته است، پرده برمی‌دارد و به سوالات علمی دیگری نیز پاسخ می‌دهد.

کتاب مغز پویا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

مغز پویا اثری جذاب است که به تمام دوست‌داران کتاب‌های علمی پیشنهاد می‌شود. مزیت این کتاب در این است که به زبان ساده و قابل فهم، مسائل پیچیده بسیاری را توضیح داده است، بنابراین تمام علاقه‌مندان به مطالعه کتاب‌های علمی از خواندن آن لذت می‌برند و می‌توانند پاسخ سوالات خود را بگیرند. 

بخشی از کتاب مغز پویا

کودکی مدرسه‌ای را در نظر بگیرید که به کره جغرافیایی نگاه می کند و فکر می‌کند که مرزهای کشورها کاملا قطعی و بدون تغییرند. ولی یک تاریخدان حرفه‌ای می داند که مرزهای کشورها براساس پیشامدها تعیین شده اند و در هر مورد ممکن بود داستان به صورت دیگری رقم بخورد: ممکن بود کسی که قرار است شاه شود، در کودکی بمیرد؛ مزارع ذرت از آفت در امان بماند؛ یا یک کشتی جنگی در دریا غرق شود و سرنوشت یک جنگ به صورت دیگری نوشته شود. تغییرات کوچک می‌توانست به صورت آبشاری به نقشه متفاوتی از جهان منجر شود.

در مورد مغز هم همین طور است. گرچه در تصاویر سنتی کتاب‌های درسی چنین نمایش داده می‌شود که گویی نورون‌های مغز مانند دانه‌های اسمارتیز در یک شیشه، خوش و خرم در کنار هم قرار گرفته‌اند، ولی نباید گول این گونه تصاویر را بخورید: نورون‌ها به سختی برای بقا با هم رقابت می‌کنند. نورون‌ها هم درست مانند کشورهای هم جوار، مرزهای خود را مشخص می‌کنند و همواره از آن دفاع می‌کنند. آن‌ها در تمام سطوح برای قلمرو و بقای خود می‌جنگند: هر نورون و هر اتصال میان نورون‌ها بر سر منابع با دیگران در نبرد است. با تداوم جنگ مرزها در طول عمر مغز، نقشه‌ها به گونه‌ای بازآرایی می‌شود که تجربیات و اهداف شخص همواره در ساختار مغز منعکس می شود.

اگر یک حسابدار کار خود را رها کند تا نوازنده پیانو شود، ناحیه ی عصبی اختصاص یافته به انگشتان او گسترش می‌یابد؛ اگر اپراتورِ میکروسکوپ شود، قشر بینایی او تفکیک پذیری بالاتری برای جزئیات کوچکی که در پی دیدن آن است، پیدا می کند؛ اگر کارشناس عطر شود، ناحیه مغزی مربوط به بویایی در او بزرگ تر خواهد شد...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۳)
زهرا انصاری
۱۳۹۹/۱۱/۳۰

مطالعه کتب مربوط به نوروساینس برای افزایش آگاهی و شناخت انسان ها احتمالا بر همه راه های دیگه ارجحیت داره، با قلم دیوید ایگلمن جذابیت این کار بیشتر هم میشه. من نسخه چاپی این کتاب رو تهیه کردم اما با توجه

- بیشتر
زهرا
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

من که این کتاب رو دوست داشتم 😘😘😘

Sevin
۱۴۰۰/۰۴/۱۲

خیلی خوب بود با اینکه یکم خوندنش سخت بود ولی در کل میشه مفهومش رو فهمید و کتاب خیلی جذابیه به طوری که دلتون میخواد هی ادامش رو بخونید پیشنهاد میکنم این کتاب رو حتما بخونیم

Bahar Abdalvand
۱۴۰۰/۰۴/۲۴

بسیار عالی بود کتاب در مورد کارکرد نورونهای مغزی و تکامل مغز انسان از طریق تجربه و نوع زندگی و محیط اطرافش بصورت علمی توضیح میده به نوعی با رویکرد جدید به بررسی شکل پذیری مغز پرداخته و اینکه چگونه

- بیشتر
ب ت
۱۴۰۰/۰۲/۰۷

مطالب‌کتاب خیلی خوب و جالب بود اما نویسنده جوری همه چیز را بارها تکرار می کنه انگار استاد کلاسی هست با دانشجویان با توان ذهنی کم و‌همین موضوع کتاب خسته کننده می‌کنه اما در‌کل مطالب خیلی جالب بود اگر علاقه

- بیشتر
کاربر ۲۴۲۰۰۰۶
۱۴۰۰/۰۳/۲۹

عاای روان شگفت

ملیکا بشیری خوشرفتار
۱۴۰۰/۰۱/۱۵

یک کتاب عالی و علمی در رابطه با مغز و نوروساینس

بزرگمهر
۱۴۰۰/۰۱/۱۹

با درود به همه عاشقان دانش آگاهی و فلسفه طبیعی یا علم مدرن یا همان علم مدرن کتاب مغز پویا که توسط یک نورولوژیست باذوق طبیعی نوشتن و تبریز و روان گویای نیس همراه است برای هر کسی که به

- بیشتر
멜리 카
۱۴۰۰/۰۱/۲۲

کتاب بسیار عالی بود❤

رضا د.ب
۱۳۹۹/۱۲/۰۱

واقعا ممنون از مازیار که انقدر سریع نسخه الکترونیک را منتشر کرد. مازیار فقط فکر سود نیست و آگاهی مردم هم براش مهمه به نظر من.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۰۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۰۶۱۱۲-۳
تعداد صفحات۳۴۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۰۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۰۶۱۱۲-۳