با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نورگیر

دانلود و خرید کتاب نورگیر

۳٫۸ از ۱۳ نظر
۳٫۸ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نورگیر  نوشته  آراز بارسقیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نورگیر

نمایشنامه «نورگیر» نوشته دیوید هر( -۱۹۴۷)، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر انگلیسی است. در بخشی از این نمایشنامه می‌خوانیم: «دوباره اتاق روشن می‌شود. تو آشپزخانه بساط تهیه سس اسپاگتی پهن است؛ پیاز و سیر و فلفل قرمزی که هنوز خُرد نشده‌اند. روز میز خانه، کتاب‌های بچه‌مدرسه‌ای‌ها ولو هستند تا برای امروز عصر خوانده شوند. تا لحظه‌ای می‌گذرد صدای زنگ در می‌آید. بعد دوباره صدا می‌آید و صدای کایرا را می‌شنویم که از حمام بیرون می‌آید. کایرا: [ از بیرون صحنه ]گندت بزنن! [ در حالی که به اتاق می‌آید حوله‌ای بزرگ دور خودش می‌بنند. خیس است. زنگ‌ در ممتدتر زده می‌شود ]ای بابا! کیه؟ [ به آشپزخانه می‌رود و از تنها پنجره‌ای که به خیابان دید دارد بیرون را تماشا می‌کند. بی‌اراده و بدون فکر عکس‌العمل نشان می‌دهد ]وای خدای من! گندت بزنن! برو پی کارت. [ دوباره زنگ می‌زنند. کایرا هم پنجره را باز می‌کند و صدا می‌زند ]یه دقیقه وایستا تا کلیدو بندازم».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
سعید
۱۳۹۵/۱۱/۱۸

داستان گیرایی داشت هر چند ترجمه چندان خوب نبود، بعضی جاها به خاطر همین ترجمه ضعیف داستان گنگ می شد.

may
۱۳۹۵/۰۲/۲۵

خوب بود...پیشنهادمیشه.

shabnam
۱۳۹۵/۰۶/۲۲

بد نبود

حسین رسولی
۱۳۹۷/۰۹/۰۲

جالبه که در نمونه متن غلط های فاحش دیده می‌شود. نکته دیگر نوع ترجمه دستور صحنه است که باعث تعجبم شد. در کل بی خیال خواندنش شدم، با اینکه رایگان است!

mobina
۱۳۹۷/۰۴/۰۶

میشه یه توضیح مختصر بدید؟

Roghaye
۱۳۹۷/۰۶/۰۱

سلام یکم تو چینش کلمات سهل انگاری شد. بد نبود.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
داستان، روایت این نیست که چطوری رسیدی این‌جا، تنها داستان مهم اینه که الان که این‌جایی عملکردت چیه...
زهرا
قلبمان را از خیال سیرآب می‌کنیم قلبی که از زیادی خیال کارش به بی‌رحمی می‌کشد. ویلیام باتلر یتس شعرِ «آشیانه‌ی ستاره‌ها بیرون از پنجره‌ی اتاقم» از کتابِ تعمقی در هنگام جنگ داخلی
parnian
کایرا: اگه به قضاوت علاقه داری لطفاً نقش وکیلو بازی کن. شوی سگ اجرا کن. اگه قضاوت کردن علاقه‌ی زندگته کلی کار دیگه هست. ولی بهت نصیحت می‌کنم اگه می‌خوای خشوبخت باشی، قضاوتت همیشه حرفه‌ای باشه. واسه خودت نشین تو خونه تمرین کن.
parnian

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱