با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب مثبت فکر نکنید اثر گابریله اوتینگن

دانلود و خرید کتاب مثبت فکر نکنید

بصیرت‌هایی از دانش جدید انگیزش

۳٫۶ از ۴۱ نظر
۳٫۶ از ۴۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مثبت فکر نکنید  نوشته  گابریله اوتینگن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مثبت فکر نکنید

کتاب مثبت فکر نکنید نوشته گابریله اوتینگن است که با ترجمه حسین رحمانی منتشر شده است. این کتاب بصیرت‌هایی از دانش جدید انگیزش است. این کتاب با نام عجیبش به شما می‌گوید باید راه موفقیت را تغییر دهید.

درباره کتاب مثبت فکر نکنید

مثبت فکر نکنید کتابی است دربارهٔ آرزوها و نحوهٔ تحقق‌بخشیدن به آن‌ها. مثبت فکر نکنید بر پایهٔ بیست سال تحقیق دربارهٔ دانش انگیزش نوشته شده است و تفکری یگانه و غافل‌گیرکننده ارائه می‌کند: موانعی که بیش از هر چیز دیگری ما را از عزیزترین آرزوهایمان دور می‌کنند عملاً می‌توانند تحقق این آرزوها را سرعت بخشند. عزیزترین آرزویتان چیست؟ برای آینده چه رؤیاهایی دارید؟ می‌خواهید چه کسی باشید و چه کار کنید؟ تصور کنید رؤیایتان به حقیقت پیوسته است. چه شگفت‌انگیز خواهد بود و چقدر احساس کامیابی خواهید داشت!

چه چیزی شما را از نیل به آرزویتان بازمی‌دارد؟ چه چیزی در شما هست که نمی‌گذارد واقعاً به دنبال آرزویتان بروید؟

این به شما پاسخ می‌دهد و در مسیر رسیدن به هدف راهنمایی‌تان می‌کند.

خواندن کتاب مثبت فکر نکنید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی موفق پیشنهاد می‌کنیم. همچنین می‌توانید اگر اهل شنیدن کتاب‌های صوتی هستید، کتاب صوتی مثبت فکر نکنید را هم از طاقچه پیدا کنی د.

بخشی از کتاب مثبت فکر نکنید

یکی از دوستانم مرد چهل‌وچندساله‌ای است که اینجا بن صدایش می‌کنم. او به خاطر می‌آورد که اواخر دههٔ ۱۹۸۰ وقتی در دانشگاه تحصیل می‌کرده احساس یک‌طرفهٔ شدید و تا حدی لوس به یکی از هم‌کلاسی‌هایش داشته است. بن چندین بار هنگام صرف شام با دوستانش در کافه‌تریای محوطهٔ دانشگاه آن زن را دیده بوده است. صبح‌ها که بن صورتش را اصلاح می‌کرده یا وقتی تلاش می‌کرده که سر کلاس حواسش را روی درس متمرکز کند، ذهنش منحرف می‌شده و تصور می‌کرده که رابطه با آن زن چطور می‌تواند باشد. خیال می‌بافته که زنی هنرمند است و همراه او در خرابه‌های باستانی رم سیاحت می‌کند و دوتایی به سقف کلیسای سیستین خیره می‌شوند. شاید زن هوس می‌کرده او را که زیر آفتاب روی زیراندازی دراز کشیده و کتاب می‌خواند طراحی کند یا ای بسا مانند خودش که معمولاً آخر هفته‌ها پیانو می‌زده تا پول بیشتری دربیاورد، زن هم نوازندهٔ پیانوی جز باشد. آیا گذراندن لحظاتی آرامش‌بخش در کنار کسی که می‌توانست درکش کند و در خلاقیتش سهیم شود معرکه نبود؟ چقدر خوب می‌شد اگر زنی داشت که می‌توانست با او به سینما برود، غروب خورشید را تماشا کند و همراهش توی اتوبوسی بپرد و به شهرهای اطراف سفر کند!

بن چیزی از این رؤیابینی‌ها به دوستانش نگفت. این رؤیابینی‌ها را راز کوچک خودش می‌دانست، تصوراتی که فوق‌العاده رضایت‌بخش بودند، اما شوربختانه در همان مرحلهٔ تصور باقی ماندند. راستش بن نتوانست خودش را قانع کند که از آن زن بخواهد با او قراری داشته باشد. با خودش می‌گفت که او کاملاً غریبه است و اگر بخواهد سر صحبت را باز کند خودش را پیش او ضایع کرده است. از این گذشته، به قدری سرش به درس‌ومشق گرم بود که وقت نداشت با کسی بیرون برود. بن می‌خواست نمرات خوبی بگیرد و این‌طور هم نبود که آخرهفته‌ها دوستانی برای وقت‌گذرانی نداشته باشد.

چرا بن انرژی و انگیزه نداشت که قدم پیش بگذارد و کاری بکند؟ او کاری را انجام می‌داد که بسیاری از ما برای موفقیت ضروری می‌دانیم: رؤیاپردازی دربارهٔ رسیدن به آرزوهایی که داریم. چه چیزی جلوی بن را گرفته بود؟

سایر کتاب‌های گابریله اوتینگن

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
mona
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

قیمت نسخه چاپی ۳۴ تومن، نسخه طاقجه ۲۰ تومن :/// طاقچه جان ما شبیه چی هستیم!؟

کویر
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

کتاب خوبی هست از این نظر که تلاش یک دانشمند را در بررسی تمام جوانب مسئله مثبت اندیشی و مزایا و معایب آن نشان میده و اینکه این دانشمند چقدر زحمت کشیده و چگونه آزمایشهای مختلف رو طرح کرده. اما برای

- بیشتر
ملیکا بشیری خوشرفتار
۱۴۰۰/۰۱/۲۰

سلام لطفا در طاقچه بینهایت قرارش دهید.

Anahid
۱۳۹۹/۱۰/۱۶

دوباره بخوانم خلاصه کتاب در مورد ووپ است wish outcome obstacle plan یعنی مواجهه با مانع و در نظر گرفتن آن به جای تجسم صرف مثبت.

ME
۱۴۰۰/۱۲/۲۹

لطفا در بی نهایت بیارید

فاطمه موسوی
۱۴۰۱/۰۴/۱۴

کتاب خوبی بود، خوندنش رو به خصوص در آشفته بازار مثبت اندیشی کنونی توصیه می‌کنم

Kimiaelyasi
۱۴۰۰/۱۰/۰۸

بیشتر شبیه گزارش کار از تحقیقاتیه که انجام شده اگه برای اینکه به کار ببندیم و راه حلی دستمون بیاد بخوایم بخونیمش خیلی حوصله سر بر میشه مثلا ده دوازده صفحه توضیحاتی بود از روند تحقیقات (که البته ارزشمنده و

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۳)
درست است که خیال‌پردازی می‌تواند کمکمان کند تا بعضی نیازها را برطرف کنیم، ولی نمی‌تواند فایده‌ای برای ارضای نیازهایی داشته باشد که به نیرو و تلاش و تعهد بسزایی نیاز دارند. قبلاً دیدیم که رؤیاپردازی محض دربارهٔ پیامدهای مثبت نمی‌تواند به آدم‌ها کمک کند که به رؤیاهایشان برسند. پژوهش دیگری کرده‌ام که نشان می‌دهد در خیال‌پردازی مثبت چیزی هست که باعث می‌شود از انجام کارهای دشوار چشم بپوشیم و سراغ کارهای آسان برویم.
بهاره مظاهری
غافل‌گیرکننده است که به کمک خیال‌پردازی‌های مثبت به حدی آرامش پیدا می‌کنیم که در سنجش‌های فیزیولوژیک هم نمایان می‌شود. اگر بخواهید به اعصابتان استراحت بدهید، نفس عمیق می‌کشید، ماساژ می‌گیرید و به پیاده‌روی می‌روید؛ ولی می‌توانید به‌سادگی چشم‌هایتان را ببندید و به آینده‌ای فکر کنید که شاید برایتان لذت‌بخش باشد. اما اگر هدفتان این باشد که آرزویتان به حقیقت بپیوندد چطور؟ آخرین چیزی که نیاز دارید آرام‌بودن است. باید به اندازهٔ کافی انرژی داشته باشید که از جایتان بلند شوید و وزنتان را کم کنید، شغل دلخواهتان را بیابید و برای امتحانتان درس بخوانید. باید به اندازه‌ای انگیزه داشته باشید که وقتی موانع و مشکلات اجتناب‌ناپذیر سر راه سبز می‌شوند، دست از تلاش برندارید. قبلاً دیده‌ایم که قاعدهٔ «تصورش کن، آرزویش کن، انجامش بده» اعتباری ندارد. حالا دلیلش را می‌دانیم: وقتی چیزی را تصور می‌کنید، توان و انرژی لازم برای انجام آن را تضعیف می‌کنید. [با این کار] خودتان را در موقعیتی گذرا از خلسه، آرامش و رخوت قرار می‌دهید.
بهاره مظاهری
خیلی وقت‌ها مردم در زندگی از تجربیات قبلی‌شان تأثیر می‌پذیرند. آنچه که قبلاً برایشان اتفاق افتاده، برای آنچه که حس می‌کنند می‌توانند به دست بیاورند، محدودیت‌هایی پدید می‌آورد.
Colorful Dark ( starr )
بسیاری از ما دوره‌هایی از اضطراب و افسردگی داریم که به نظرمان می‌رسد قرار نیست چیزی بهتر شود. چه‌بسا کسانی هم که مضطرب و افسرده نیستند، ازآنجاکه فقط به منفی‌بافی عادت دارند، هرگز به ذهنشان نرسیده باشد که آیندهٔ مثبتی را برای خود تصور کنند، بخش‌هایی از زندگی که تا حد افراط احساس می‌کنند گویی چیزی تغییر نخواهد کرد و امیدی به آینده نیست.
Colorful Dark ( starr )
اما رؤیاپردازان اغلب اهل عمل نیستند. پژوهش من تأیید می‌کند که رؤیاپردازیِ صرف دربارهٔ آینده انسان‌ها را از تحقق آرزوهایشان دورتر می‌کند
Colorful Dark ( starr )
اشتباه است که رؤیاهایمان را کنار بگذاریم؛ درست هم نیست که کورکورانه فرض کنیم صرفاً با رؤیاپردازی دربارهٔ چیزی می‌توان به آن رسید.
کویر
پیتر و همکارش، ورونیکا برندشتاتر، در تحقیقاتشان به این نتیجه رسیدند که وقتی قاطعانه به هدفی متعهد می‌شویم، برنامه‌ریزی مشخص برای نیل به آن هدف می‌تواند کمکمان کند که دست‌به‌کار شویم و موانع را پشت سر بگذاریم. در یکی از نخستین تحقیقاتشان، که با مشارکت دانشجویان انجام شد، وظیفهٔ دشواری برای مشارکت‌کنندگان در نظر گرفتند. از آن‌ها خواستند که دو روز پس از شب کریسمس گزارشی بنویسند و توضیح بدهند که تعطیلاتشان را چگونه گذرانده‌اند. (۸) از نیمی از شرکت‌کنندگان تقاضا کردند که بگویند کجا، کی و چگونه می‌خواهند این گزارش را بنویسند (به بیان دیگر، برنامه‌ای مشخص در نظر گرفتند) و بقیه این موارد را مشخص نکردند. ۷۱ درصد از کسانی که زمان و مکان و شیوهٔ اقدامشان را برنامه‌ریزی کرده بودند گزارش خود را برای محققان فرستادند، درحالی‌که فقط ۳۲ درصد از شرکت‌کنندگانی که برنامه نریخته بودند گزارششان را ارسال کردند. کار سادهٔ برنامه‌ریزی همچون ابزاری برای خودتنظیمی عمل می‌کرد و در پیگیری اهداف نقشی اساسی داشت.
بهاره مظاهری
غرق‌شدن در لذت خیال‌پردازی‌های مربوط به آینده سودی ندارد.
Colorful Dark ( starr )
این نتایج با تجربهٔ روزانهٔ بسیاری از آدم‌ها مطابقت دارد. در مواجهه با دردسرهای بزرگ یا وظایف طاقت‌فرسای روزانه، آدم‌ها اغلب مشغول این خیال‌پردازی می‌شوند که اگر آن کار را با موفقیت انجام دهند، چه احساسی خواهند داشت. این خیال‌پردازی‌ها درلحظه احساس خوشایندی دارند و آرامش‌بخش‌اند و این احساس آرامش به اندازه‌ای است که دست به عمل نمی‌زنیم.
بهاره مظاهری
نکتهٔ کلیدی این است که بیشتر از آنچه خیال‌پردازی‌هایمان می‌توانند در اختیارمان بگذارند انتظاری نداشته باشیم. اگر قدرت و محدودیت‌های خیال‌پردازی‌های مثبت را به‌درستی درک کنیم، این خیال‌پردازی‌ها می‌توانند یاری‌گرمان باشند، نه اینکه محدودمان کنند. اشتباه است که رؤیاهایمان را کنار بگذاریم؛ درست هم نیست که کورکورانه فرض کنیم صرفاً با رؤیاپردازی دربارهٔ چیزی می‌توان به آن رسید.
بهاره مظاهری

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۸۰۹۱۷۳۸
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۸۰۹۱۷۳۸