با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مثبت فکر نکنید

دانلود و خرید کتاب مثبت فکر نکنید

بصیرت‌هایی از دانش جدید انگیزش

۳٫۶ از ۲۱ نظر
۳٫۶ از ۲۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مثبت فکر نکنید  نوشته  گابریله اوتینگن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مثبت فکر نکنید

کتاب مثبت فکر نکنید نوشته گابریله اوتینگن است که با ترجمه حسین رحمانی منتشر شده است. این کتاب بصیرت‌هایی از دانش جدید انگیزش است. این کتاب با نام عجیبش به شما می‌گوید باید راه موفقیت را تغییر دهید.

درباره کتاب مثبت فکر نکنید

مثبت فکر نکنید کتابی است دربارهٔ آرزوها و نحوهٔ تحقق‌بخشیدن به آن‌ها. مثبت فکر نکنید بر پایهٔ بیست سال تحقیق دربارهٔ دانش انگیزش نوشته شده است و تفکری یگانه و غافل‌گیرکننده ارائه می‌کند: موانعی که بیش از هر چیز دیگری ما را از عزیزترین آرزوهایمان دور می‌کنند عملاً می‌توانند تحقق این آرزوها را سرعت بخشند. عزیزترین آرزویتان چیست؟ برای آینده چه رؤیاهایی دارید؟ می‌خواهید چه کسی باشید و چه کار کنید؟ تصور کنید رؤیایتان به حقیقت پیوسته است. چه شگفت‌انگیز خواهد بود و چقدر احساس کامیابی خواهید داشت!

چه چیزی شما را از نیل به آرزویتان بازمی‌دارد؟ چه چیزی در شما هست که نمی‌گذارد واقعاً به دنبال آرزویتان بروید؟ 

این به شما پاسخ می‌دهد و در مسیر رسیدن به هدف راهنمایی‌تان می‌کند.

خواندن کتاب مثبت فکر نکنید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی موفق پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب مثبت فکر نکنید

یکی از دوستانم مرد چهل‌وچندساله‌ای است که اینجا بن صدایش می‌کنم. او به خاطر می‌آورد که اواخر دههٔ ۱۹۸۰ وقتی در دانشگاه تحصیل می‌کرده احساس یک‌طرفهٔ شدید و تا حدی لوس به یکی از هم‌کلاسی‌هایش داشته است. بن چندین بار هنگام صرف شام با دوستانش در کافه‌تریای محوطهٔ دانشگاه آن زن را دیده بوده است. صبح‌ها که بن صورتش را اصلاح می‌کرده یا وقتی تلاش می‌کرده که سر کلاس حواسش را روی درس متمرکز کند، ذهنش منحرف می‌شده و تصور می‌کرده که رابطه با آن زن چطور می‌تواند باشد. خیال می‌بافته که زنی هنرمند است و همراه او در خرابه‌های باستانی رم سیاحت می‌کند و دوتایی به سقف کلیسای سیستین خیره می‌شوند. شاید زن هوس می‌کرده او را که زیر آفتاب روی زیراندازی دراز کشیده و کتاب می‌خواند طراحی کند یا ای بسا مانند خودش که معمولاً آخر هفته‌ها پیانو می‌زده تا پول بیشتری دربیاورد، زن هم نوازندهٔ پیانوی جز باشد. آیا گذراندن لحظاتی آرامش‌بخش در کنار کسی که می‌توانست درکش کند و در خلاقیتش سهیم شود معرکه نبود؟ چقدر خوب می‌شد اگر زنی داشت که می‌توانست با او به سینما برود، غروب خورشید را تماشا کند و همراهش توی اتوبوسی بپرد و به شهرهای اطراف سفر کند!

بن چیزی از این رؤیابینی‌ها به دوستانش نگفت. این رؤیابینی‌ها را راز کوچک خودش می‌دانست، تصوراتی که فوق‌العاده رضایت‌بخش بودند، اما شوربختانه در همان مرحلهٔ تصور باقی ماندند. راستش بن نتوانست خودش را قانع کند که از آن زن بخواهد با او قراری داشته باشد. با خودش می‌گفت که او کاملاً غریبه است و اگر بخواهد سر صحبت را باز کند خودش را پیش او ضایع کرده است. از این گذشته، به قدری سرش به درس‌ومشق گرم بود که وقت نداشت با کسی بیرون برود. بن می‌خواست نمرات خوبی بگیرد و این‌طور هم نبود که آخرهفته‌ها دوستانی برای وقت‌گذرانی نداشته باشد.

چرا بن انرژی و انگیزه نداشت که قدم پیش بگذارد و کاری بکند؟ او کاری را انجام می‌داد که بسیاری از ما برای موفقیت ضروری می‌دانیم: رؤیاپردازی دربارهٔ رسیدن به آرزوهایی که داریم. چه چیزی جلوی بن را گرفته بود؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
کویر
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

کتاب خوبی هست از این نظر که تلاش یک دانشمند را در بررسی تمام جوانب مسئله مثبت اندیشی و مزایا و معایب آن نشان میده و اینکه این دانشمند چقدر زحمت کشیده و چگونه آزمایشهای مختلف رو طرح کرده. اما برای

- بیشتر
mona
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

قیمت نسخه چاپی ۳۴ تومن، نسخه طاقجه ۲۰ تومن :/// طاقچه جان ما شبیه چی هستیم!؟

ملیکا بشیری خوشرفتار
۱۴۰۰/۰۱/۲۰

سلام لطفا در طاقچه بینهایت قرارش دهید.

Anahid
۱۳۹۹/۱۰/۱۶

دوباره بخوانم خلاصه کتاب در مورد ووپ است wish outcome obstacle plan یعنی مواجهه با مانع و در نظر گرفتن آن به جای تجسم صرف مثبت.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۱)
درست است که خیال‌پردازی می‌تواند کمکمان کند تا بعضی نیازها را برطرف کنیم، ولی نمی‌تواند فایده‌ای برای ارضای نیازهایی داشته باشد که به نیرو و تلاش و تعهد بسزایی نیاز دارند. قبلاً دیدیم که رؤیاپردازی محض دربارهٔ پیامدهای مثبت نمی‌تواند به آدم‌ها کمک کند که به رؤیاهایشان برسند. پژوهش دیگری کرده‌ام که نشان می‌دهد در خیال‌پردازی مثبت چیزی هست که باعث می‌شود از انجام کارهای دشوار چشم بپوشیم و سراغ کارهای آسان برویم.
بهاره مظاهری
غافل‌گیرکننده است که به کمک خیال‌پردازی‌های مثبت به حدی آرامش پیدا می‌کنیم که در سنجش‌های فیزیولوژیک هم نمایان می‌شود. اگر بخواهید به اعصابتان استراحت بدهید، نفس عمیق می‌کشید، ماساژ می‌گیرید و به پیاده‌روی می‌روید؛ ولی می‌توانید به‌سادگی چشم‌هایتان را ببندید و به آینده‌ای فکر کنید که شاید برایتان لذت‌بخش باشد. اما اگر هدفتان این باشد که آرزویتان به حقیقت بپیوندد چطور؟ آخرین چیزی که نیاز دارید آرام‌بودن است. باید به اندازهٔ کافی انرژی داشته باشید که از جایتان بلند شوید و وزنتان را کم کنید، شغل دلخواهتان را بیابید و برای امتحانتان درس بخوانید. باید به اندازه‌ای انگیزه داشته باشید که وقتی موانع و مشکلات اجتناب‌ناپذیر سر راه سبز می‌شوند، دست از تلاش برندارید. قبلاً دیده‌ایم که قاعدهٔ «تصورش کن، آرزویش کن، انجامش بده» اعتباری ندارد. حالا دلیلش را می‌دانیم: وقتی چیزی را تصور می‌کنید، توان و انرژی لازم برای انجام آن را تضعیف می‌کنید. [با این کار] خودتان را در موقعیتی گذرا از خلسه، آرامش و رخوت قرار می‌دهید.
بهاره مظاهری
پیتر و همکارش، ورونیکا برندشتاتر، در تحقیقاتشان به این نتیجه رسیدند که وقتی قاطعانه به هدفی متعهد می‌شویم، برنامه‌ریزی مشخص برای نیل به آن هدف می‌تواند کمکمان کند که دست‌به‌کار شویم و موانع را پشت سر بگذاریم. در یکی از نخستین تحقیقاتشان، که با مشارکت دانشجویان انجام شد، وظیفهٔ دشواری برای مشارکت‌کنندگان در نظر گرفتند. از آن‌ها خواستند که دو روز پس از شب کریسمس گزارشی بنویسند و توضیح بدهند که تعطیلاتشان را چگونه گذرانده‌اند. (۸) از نیمی از شرکت‌کنندگان تقاضا کردند که بگویند کجا، کی و چگونه می‌خواهند این گزارش را بنویسند (به بیان دیگر، برنامه‌ای مشخص در نظر گرفتند) و بقیه این موارد را مشخص نکردند. ۷۱ درصد از کسانی که زمان و مکان و شیوهٔ اقدامشان را برنامه‌ریزی کرده بودند گزارش خود را برای محققان فرستادند، درحالی‌که فقط ۳۲ درصد از شرکت‌کنندگانی که برنامه نریخته بودند گزارششان را ارسال کردند. کار سادهٔ برنامه‌ریزی همچون ابزاری برای خودتنظیمی عمل می‌کرد و در پیگیری اهداف نقشی اساسی داشت.
بهاره مظاهری
این نتایج با تجربهٔ روزانهٔ بسیاری از آدم‌ها مطابقت دارد. در مواجهه با دردسرهای بزرگ یا وظایف طاقت‌فرسای روزانه، آدم‌ها اغلب مشغول این خیال‌پردازی می‌شوند که اگر آن کار را با موفقیت انجام دهند، چه احساسی خواهند داشت. این خیال‌پردازی‌ها درلحظه احساس خوشایندی دارند و آرامش‌بخش‌اند و این احساس آرامش به اندازه‌ای است که دست به عمل نمی‌زنیم.
بهاره مظاهری
اشتباه است که رؤیاهایمان را کنار بگذاریم؛ درست هم نیست که کورکورانه فرض کنیم صرفاً با رؤیاپردازی دربارهٔ چیزی می‌توان به آن رسید.
کویر
غرق‌شدن در لذت خیال‌پردازی‌های مربوط به آینده سودی ندارد.
Starr
اما رؤیاپردازان اغلب اهل عمل نیستند. پژوهش من تأیید می‌کند که رؤیاپردازیِ صرف دربارهٔ آینده انسان‌ها را از تحقق آرزوهایشان دورتر می‌کند
Starr
نکتهٔ کلیدی این است که بیشتر از آنچه خیال‌پردازی‌هایمان می‌توانند در اختیارمان بگذارند انتظاری نداشته باشیم. اگر قدرت و محدودیت‌های خیال‌پردازی‌های مثبت را به‌درستی درک کنیم، این خیال‌پردازی‌ها می‌توانند یاری‌گرمان باشند، نه اینکه محدودمان کنند. اشتباه است که رؤیاهایمان را کنار بگذاریم؛ درست هم نیست که کورکورانه فرض کنیم صرفاً با رؤیاپردازی دربارهٔ چیزی می‌توان به آن رسید.
بهاره مظاهری
خیال‌پردازی‌ها، آرزوها و رؤیاهای مثبتی که با ارزیابی تجربیات قبلی همراه نبودند به انگیزه‌ای برای عمل در جهت زندگی پرانرژی‌تر و مسئولانه‌تر تبدیل نمی‌شدند. نتیجهٔ این خیال‌بافی‌ها درست برعکس بود.
Anahid
خبر خوب این است که می‌شود با انرژی زیاد به‌طرف آرزوهایمان حرکت کنیم و این امکان هست که عملکرد بسیار بهتری داشته باشیم در اینکه آرزوهایی را که ارزش تلاشمان را دارند از میان بقیهٔ آرزوها انتخاب کنیم. همان‌طور که بسیاری از آزمایش‌های دیگرم تأیید می‌کنند، راه‌حل این نیست که رؤیاپردازی و مثبت‌اندیشی را کنار بگذاریم، بلکه باید از این خیال‌پردازی‌ها دقیقاً برای چیزی استفاده کنیم که بیشترمان یاد گرفته‌ایم نادیده بگیریم یا از اهمیتش بکاهیم، یعنی موانع و مشکلاتی که در مسیرمان قد علم می‌کنند.
بهاره مظاهری

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۹۱-۷۳-۸
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۹۱-۷۳-۸