با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته

دانلود و خرید کتاب پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته

۴٫۲ از ۹ نظر
۴٫۲ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته  نوشته  کن کیزی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته

کتاب پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته نوشته‌ کن کیزی، است که با ترجمه حسین کاظمی یزدی منتشر شده است. این کتاب یک اقتباس سینمایی مشهور هم دارد که در ایران با نام دیوانه از قفس پرید شناخته می‌شود و جک نیکلسون بازی بی‌نظیری در آن ارائه کرده است.

درباره کتاب پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته

قهرمان اصلی رمان پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته، یک زندانی عادی به نام «رندال مک مورفی» است که به دلیل همخوابگی با دختری جوان‌تر از سن قانونی، محکوم به زندان شده‌ اما برای فرار از کار اجباری در زندان معمولی تمارض به دیوانگی کرده‌ است تا بتواند دوران آسانی را در آسایشگاه روانی بگذراند. اما این بیمارستان را یک پرستار دیوانه اداره می‌کند، زنی که می‌خواهد همه را خورد کند و چیزی از کسی باقی نگذارد. مک‌مورفی سرنوشتی متفاوت از انتظارش را در پیش رو دارد.

در فیلم سینمایی و رمان تفاوت‌های بسیاری وجود دارد، بزرگترین تفاوت آن راوی داستان است، در فیلم ما از زبان راوی سوم شخص داستان را می‌شنویم اما در کتاب با یکی از شخصیت‌های آسایشگاه روانی روبه‌رو هستیم که از گذشته و زندگی‌اش روایت می‌‌کند.

مجله تایم رمان پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته را جزو ۱۰۰ رمان برتر انگلیسی زبان بین سال‌های ۱۹۲۳ و ۲۰۰۵ معرفی نموده است

خواندن کتاب پرواز بر فراز آشیانه‌ی فاخته را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی جهان پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب پرواز بر آشیانه‌ی فاخته

مک‌مورفی برمی‌گشت به بیمارستان، چون دیگر نمی‌توانست بیرون بیمارستان بنشیند و در کارسون‌سیتی یا رنو یا جاهای دیگر پوکر بازی کند و بگذارد پرستار درست جلوی چشم او آخرین حرکتش را انجام دهد و بازی را تمام کند. انگار مک‌مورفی امضا داده بود تا بازی را به آخر برساند و هیچ راه فراری هم از این قرارداد نداشت.

به‌محض این‌که از تختخواب‌های‌مان بیرون آمدیم و دور بخش حلقه زدیم، جریانی که در بخش پیش آمده بود زمزه‌کنان در کل بخش پخش شد. یکی از کسانی که دیشب در جمع ما نبود پرسید: «اونا چی داشتن؟» «یه نشمه؟ توی خوابگاه؟ خدای من!» دیگران به او گفتند که نه‌تنها نشمه که نوشیدنی هم بوده است. مک‌مورفی قصد داشت پیش از آن‌که کارکنان شیفت صبح بیایند، دختر را بیرون بفرستد، ولی از خواب بیدار نشده بود. «این چه حرف چرتیه داری به ما می‌گی؟» هیچ حرف چرتی در کار نیست، من خودم آن جا بودم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
MTA
۱۴۰۰/۰۴/۰۵

باید بگم متاسفانه این کتاب چندان نتونست نظر من رو جلب کنه و دلیل اصلی ترجمه ضعیف و پر از سانسوره. کلمات و جملات در رسوندن پیام و منظور کمی ناتوانند، من ترجمه دیگه‌ای رو پیدا کردم و اون رو

- بیشتر
Maryam Heydari
۱۳۹۹/۰۸/۰۷

برین فیلمشو ببینین چشمتونم بگا ندین داستانش عالیه

Sayo
۱۳۹۹/۰۸/۲۸

طاقچه جان این کتابای فوق العاده رو چرا تو بینهایت نمیذاری؟😔

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۲ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۵۳-۸۸-۲
تعداد صفحات۳۷۲صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۵۳-۸۸-۲