پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو
۳٫۲از ۲۳ نظر

دانلود کتاب پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو

خرد و حکمت زندگی ۶

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۳٫۲از ۲۳ نظر
۳٫۲از ۲۳ نظر
۳٫۲از ۲۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو

کتاب پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو نوشته ارلینگ کاگه جلد ششم از مجموعه خرد و حکمت زندگی است. این اثر هم مانند دیگر آثار این مجموعه به روایت‌های زندگی و بیان پرسش‌های مهم در باب زندگی و دعوت به تفکر می‌پردازد. 

کتاب پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو را با ترجمه شادی نیک‌رفعت در اختیار دارید.  

درباره کتاب پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو

کتاب پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو جلد ششم از مجموعه خرد و حکمت زندگی است. ارلینگ کاگه در کتاب پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو از عناصر مهمی نوشته است که به انسان‌ها کمک می‌کند تا درباره مفاهیم مختلف زندگی تفکر و تامل کنند. عمیق شوند و به درک تازه‌ای برسند. او انسان‌ها را به سکوت دعوت می‌کند. همان چیزی که جای خالی‌اش در زندگی پر از سر و صدای امروزی به شدت به چشم می‌خورد. مجموعه خرد و حکمت زندگی آثاری را ارائه می‌کند که هدفشان آوردن فلسفه و اندیشه به درون زندگی روزمره انسان‌های امروزی است. البته فلسفه‌ای که باعث تفکر و تعمق در مسائل حتی ساده‌ی زندگی شوند. 

کتاب پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به فلسفه نوین و دوست‌داران کتاب‌های تفکربرانگیز از خواندن کتاب پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو لذت می‌برند. 

بخشی از کتاب پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو

هزاران سال است آدم‌هایی که دور از بقیه زندگی کرده‎اند ‌ـــ راهبانی که بر قلهی کوه زیسته‌اند، تارِکانِ دنیا، دریانوردان، چوپانان یا مکتشفان که همیشه در سفرند ـــ به این باور رسیده‌اند که کلید اسرار و کشف رموزِ زندگی در سکوت به دست می‌آید. نکته همینجاست. حسابی دریانوردی می‌کنید، اما در راه برگشت ممکن است بفهمید آنچه در پیاش بوده‌اید در درون خودتان است.

بتهوون، همانطور که همه می‌دانند، آخر سر کاملاً ناشنوا شد. این تحولْ اصالتی عمیق و روحی آزادمنش در وجودش پروراند. سمفونیِ نهم را فقط با صداهایی که در سرش خانه کرده بود نوشت و رهبری کرد. در طول نخستین اجرای قطعه، پشت به جمعیت ایستاده بود تا ارکستر را رهبری کند. وقتی اجرا تمام شد، باید برمی‌گشت تا ببیند حضار دارند کف می‌زنند یا هو می‌کنند. نه تنها تشویق می‌کردند، بلکه اشتیاق و هلهله‌شان چنان اوج گرفته بود که پلیس وین را خبر کردند تا دوباره نظم و آرامش را برقرار کند. 

به باور من، هر کسی می‌تواند سکوت درون خودش را پیدا کند. همیشه درونمان هست، حتی اگر دائم در دل سروصدا باشیم. در اعماق اقیانوس، زیر آن موج‌های بلند و کوتاه، می‌توانید سکوت درونتان را بیابید. وقتی زیر دوش حمام آب از سرورویتان جاری می‌شود،‌ وقتی جلوِ آتشی شعله‌ور نشسته‌اید، وقتی در رودخانه‌ای جنگلی شنا می‌کنید یا جایی مشغول پیاده‌روی هستید: در همهٔ این موقعیت‌ها می‌شود سکوت مطلق را حس کرد. عاشق این حالتم.

در اسلو، کار سخت‌تر است. من در شهر کار می‌کنم و گاهی مجبورم آن‌جا برای خودم سکوت دست‌وپا کنم. گاهی سروصدا چنان زیاد است که صدای آهنگی را که گوش می‌دهم بیشتر می‌کنم، نه برای پرت کردن حواسم، برای خلاص شدن از صداهای دیگر. راه‌حل خوبی‌ست، البته اگر قطعه برایم آشنا باشد و مدام غافلگیر نشوم. اگر واقعاً بخواهید، در باند فرودگاه هم که باشید می‌توانید سکوت را احساس کنید. یکی از دوستانم می‌گفت تنها موقعیتی که در آن می‌تواند به سکوت مطلق برسد حین رانندگی‌ست.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
روزبه
۱۳۹۹/۰۸/۰۴

نویسنده در لابه‌لای کتاب به ماجراجویی‌هایش اشاره می‌کند که برای من به اندازه خود موضوع اصلی یعنی «سکوت» جالب بود. در‌مورد مقوله سکوت در دنیای پر هیاهوی امروز نیز مواردی را مطرح می‌کند که شاید تا به امروز به آن

- بیشتر
بهشت
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

کتاب در جاهایی جملات درخشان داشت اما در تمام طول کتاب حس میکردم نویسنده چقدر پریشان حرف میزنه شاید هم ایراد ترجمه ست اما انقدر پرگویی در حیطه چیزی مثل سکوت خیلی نوبره!! نه متن نه ترجمه جذابیت خاصی ندارند.

muhammad
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

جلد روی کتاب انگار شبیه شوپنهاور هست که با سگ اش به پیاده روی می رفت

R.A
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

عالی است

hedie_tgh
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

گفتید که با تخفیف بخرید، پس کو تخفیف؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
در مسیر شناختن خودتان به شناخت دیگران می‌رسید.
falaah_ho
سکوت شکوه و ابهتی خاص هم در خود دارد، بله، همچون اقیانوس، یا پهنهٔ بی‌پایانی از برف. و هر کس با حیرت به تماشای این شکوه ننشیند، از آن هراس دارد. و به احتمال زیاد علت واهمهٔ بیشتر مردم از سکوت هم همین است (بی‌خود نیست هر جایی می‌روی، هرجا، موزیک به راه است).
اسکندر
_ سکوت در ژاپن بخش مهمی از مکالمه است. وقتی دو نفر را می‌بینم که مدتی طولانی با هم ژاپنی حرف می‌زنند، به این فکر می‌کنم که چقدر مکث‌های کوتاه و بلند به اندازهٔ یافتنِ کلمهٔ درست دشوار است. سکوت به‌نظر همان‌قدر در مایه غنی‌ست که کلمه.
falaah_ho
صبح زود از خانه‌های کوچکشان آمده‌اند بیرون تا دقایقی یا حتی ساعتی در ترافیک معطل بمانند. عینهو فیلم‌های صامت. پس از آن، داخل ساختمان‌های غول‌آسا می‌شوند و هشت، ده، یا دوازده ساعت را نشسته، خیره به صفحهٔ مانیتور، می‌گذرانند. بعدش هم در همان ترافیک به خانه‌های کوچکشان بازمی‌گردند. و هر شب هنگام شام خوردن اخبار می‌بینند. به همین منوال، سال از پی سال می‌گذرد
اسکندر
هایدگر میان زندگی کردن و گذران زندگی تمایز قائل می‌شود. این فیلسوف بر این باور است که آدم‌ها باید به خودشان سختی دهند تا به آزادی برسند. اگر مدام سهل‌ترین مسیر را انتخاب کنید، آن راه‌حلی که حداقلِ چالش را دارد همیشه ارجح می‌شود. انتخاب‌هایتان حالتی از پیش تعیین‌شده به خود می‌گیرند و نه‌تنها آزادی از زندگی‌تان رخت برمی‌بندد، که به ملال هم دچار می‌شوید.
falaah_ho
راه ندادن دنیا به درون به معنیِ پشت کردن به فضای پیرامونمان نیست، بلکه برعکس این‌جور کناره‌گیری از دنیا موجب می‌شود آن را کمی شفاف‌تر ببینیم، ثابت‌قدم‌تر باشیم، و سعی کنیم زندگی را دوست بداریم.
falaah_ho
«تمام مشکلات انسان از این نشئت می‌گیرد که نمی‌تواند یک جا تنها، ساکت، و آرام بنشیند.»
ناهید
سرِ خود را به چیزی گرم کردن می‌شود غایتی فی‌نفسه، جای آن‌که بگذارید همین بی‌قراری شما را به مسیر بهتری سوق دهد.
ناهید

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۰۹
شابک‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۲۸۹-۵۹-۴‬
تعداد صفحات۲۱۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۰۹
شابک‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۲۸۹-۵۹-۴‬