با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
غروب فاطمی

دانلود و خرید کتاب غروب فاطمی

۴٫۷ از ۶ نظر
۴٫۷ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب غروب فاطمی  نوشته  محمدرضا انصاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب غروب فاطمی

محمدرضا انصاری( -۱۳۶۶)، پژوهشگر دینی است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «دوشنبه بیست و هشتم ماه صفر سال یازدهم هجری پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله از دنیا رفت در حالی که امیرالمؤمنین علیه‌السلام را جانشین خود اعلام کرده بود. اما انصار و مهاجرین در سقیفه بنی‌ساعده جمع شدند تا برای فرستاده پروردگار خلیفه تعیین کنند!! در چنین شرایطی امیرالمؤمنین علیه‌السلام با توجه به عظمت مقام پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله، با همراهی اصحابِ خاص خود، بدن مطهر حضرت را غسل داد و کفن نمود. آنگاه به مدت سه روز بر بدن پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله نماز خوانده شد و سپس امیرالمؤمنین علیه‌السلام، رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌و‌آله را به خاک سپرد. آن‌حضرت در کنار انجام مراسم خاکسپاری پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله، از مسئله خلافت غافل نبود. لذا شبانه همراه حضرت زهرا و امام حسن و امام حسین علیهم‌السلام بر در خانه‌های مهاجرین و انصار رفتند و در این باره اتمام حجت کردند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
سیّد جواد
۱۳۹۶/۱۱/۳۰

کافران، دست خدا را بسته اید بازوی مشکل گشا را بسته اید گر بریدش سوی مسجد با طناب ور سلام او بماند بی جواب من امیرالمومنین میخوانمش قبله ی اهل یقین میدانمش هر چه آید پیش، زهرا با علی است اول و آخر کلامش یا علی است شهادت

- بیشتر
parnian
۱۳۹۷/۰۸/۱۱

💔💔💔امیر المومنین (ع) به رسم امانتداری عرض کرد« یا رسول الله(ص) این امانت شب ازدواج است که بسویت باز میگردانم» درپاسخ از قبر اینگونه صدا امد« یا علی دران شب پهلویش شکسته ورویش کبود وچشمانش پر از خون نبود» امیرالمومنین

- بیشتر
میـمْ.سَتّـ'ارے
۱۳۹۶/۱۲/۰۳

عجب واژه ی غریبی است مادر... عجب واژه ی غریبی است پدر اما بعد از مادر... شهادت بانوی دو جهان تسلیت...

مرتضی ش.
۱۳۹۹/۱۰/۲۳

وقت نماز شد، اما سجاده مادر دیگر پهن نبود! مادر هرگز در این وقت نمیخوابید! 😞📿 غریبانه بودن دختر پیامبر (و آل عبا) در این کتاب قابل حس است! 😞💚 ⁉️ البته هنوز یک سوال اساسی در ذهنم باقیست که جوابی نیافته

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۱)
فاطمه علیهاالسلام عرض کرد: «من چهار وصیت دارم: اول آنکه اگر از من کوتاهی دیده‌ای عفو کنی و مرا ببخشی». امیرالمؤمنین علیه‌السلام فرمود: «تو و کوتاهی، ای بانوی بانوان عالم؟! هرگز! بلکه تو درباره من در کمال محبت و رضایت و تشکر و قناعت بودی». حضرت زهرا علیهاالسلام در ادامه عرض کرد: ای پسر عمو، وصیت دوم اینکه از تو می‌خواهم به فرزندانم توجه کنی که آن دو در روزگاران بعد از من کشته می‌شوند و فرزندانشان آواره می‌گردند. وصیت سوم آنکه مرا شب دفن کن و دشمنان شاهد و حاضر نباشند. چهارمین وصیت این است که زیارتت را نسبت به قبر من قطع نکنی، چرا که با تو انسی عظیم دارم. امیرالمؤمنین علیه‌السلام وصیت‌ها را قبول کرد
parnian
سپس آن‌حضرت مقابل جنازه برای نماز ایستاد، و از مردها امام حسن علیه‌السلام، امام حسین علیه‌السلام، سلمان، ابوذر، مقداد، عمار و حذیفه؛ و از زن‌ها حضرت زینب علیهاالسلام، ام‌کلثوم علیهاالسلام، فضه، اسماء، ام سلمه و ام ایمن ایستادند. آنگاه امیرالمؤمنین علیه‌السلام نماز را شروع کرد، و با هر تکبیرِ حضرت، جبرئیل و ملائکه مقرب نیز تکبیر می‌گفتند. پس از نماز تابوت را برداشتند و به سوی قبر تشییع کردند؛ در حالی که شاخه‌ای نخل را برای روشنایی آتش زده بودند و همراه تابوت حرکت می‌کردند تا به محل قبر رسیدند.
parnian
خدایا، تو شاهد باش... نیمه شب، غریبانه، مخفیانه، سکوت! بدن دختر پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و این تشییع؟! وای بر مردم مدینه، که حرمت پیامبرشان را این گونه پاس داشتند. امیرالمؤمنین علیه‌السلام با قلبی سوزان و دیدگانی اشکبار بدن حضرت زهرا علیهاالسلام را در تابوت گذاشت و ابوذر را فراخواند و با کمک او تابوت را به مکان نماز بردند.
parnian
حضرت زهرا علیهاالسلام سومین شهید آل‌محمد علیهم‌السلام بود که پس از رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و حضرت محسن علیه‌السلام به لقای حق شتافت. آن‌حضرت پس از نود و پنج روز در حالی که هنوز از جراحات سینه و پهلویش خون جاری بود در سن هیجده سالگی در غروب چهارشنبه سوم جمادی الثانی سال یازدهم هجری قمری دنیا را وداع گفت.
parnian
هزار و اندی سال منتظریم او بیاید، تا با ظهورش قاتلان مادر را به محاکمه کشاند؛ اولین محاکمه برای آغاز عدالت جهانی. همچنان منتظریم، یابن الحسن! محمد رضا انصاری
maryam ayan fard
مدینه، شهر پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله... کجاست قبر یادگار او؟ کجاست مزار بانوی اشک‌ها؟ کجاست آنجا که علی علیه‌السلام غریبانه از دوری همسرش می‌گریست؟
parnian
قرن‌هاست که شیعه می‌سوزد برای سوختن در و دیوار خانه علی و فاطمه علیهماالسلام.
maryam ayan fard
ندای فاطمی فدک اما این ماجرا پایان نداشت! باید چراغی ابدی بر سر درِ باغ فدک نصب می‌گردید: درخششی با صدای فاطمی! آن روز فرا رسید... بانوی عصمت با گام‌هایی همچون رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌و‌آله به سوی مسجد می‌آمد تا محاکمه تاریخی غاصبان ولایت را بر بلندای تاریخ ثبت کند. ازدحام مردم در مسجد دیدنی بود: یک سو مردان و سوی دیگر بانوان همراه با دختر پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله پشت پرده. صدای سوزناک فاطمه علیهاالسلام می‌آمد! ندایی که سخن از مظلومیت ولایت و حق غدیر داشت اینگونه آغاز شد:
😍Mobina😍
آنجا بود که عمر سیدة النساء علیهاالسلام را با لحنی تمسخرآمیز خطاب کرد و گفت: «ما را با زنان چه کار است»!!
maryam ayan fard
چرا باید صاحب غدیر حق خویش را یادآور شود؟ مگر نبودند و نشنیدند سخنان وحی را که علی علیه‌السلام را امیر مردم اعلام فرمود؟
چڪاوڪ

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۹۷-۸۰۳-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۹۷-۸۰۳-۷