با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دو خواهر

دانلود و خرید کتاب دو خواهر

داستان پدری با دو دخترش در سفر به سوریه، جهاد

۲٫۵ از ۸ نظر
۲٫۵ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دو خواهر  نوشته  آسنه سیرستاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دو خواهر

کتاب دو خواهر نوشته آسنه سیرستاد است که با ترجمه الهام سادات یاسینی منتشر شده است. این کتاب، شرح حال زندگی پدری و دو دخترش در سفر به سوریه است؛ نویسنده آن را براساس مستندات جمع‌آوری‌شده نوشته است.

این کتاب روایتی مستند و جذاب است که لحظه‌ای خواننده را رها نمی‌کند و او را با خودش به دنیایی می‌برد که شاید از آن اطلاعی نداشته باشد. توصیر تلاش برای زندگی و قدرت بی‌رحمانه داعش در این کتاب از  درون‌مایه‌های اصلی است.

لیلا و آیان دو خواهر هستند که در این کتاب مسیر حرکت و زندگیشان را دنبال می‌کنیم

خواندن کتاب دو خواهر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به خواندن حوادث واقعی درباره جنگ سوریه پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب دو خواهر

مضان امتحان سختی بود، سالی که گذشت روزه‌داری مصادف بود با ماه جولای، زمانی‌که خورشید بعد از ساعت ده شب غروب و چند ساعت بعد طلوع می‌کرد، این زمان برای تحمل گرسنگی و تشنگی طولانی است. حالا دخترها دوباره در ماه ذی‌الحجه، ماه زیارت خانه خدا، روزه بودند و بیشتر نماز می‌خواندند. در تقویم اسلامی توجه بسیاری به این ماه شده و بهترین زمان برای سفر حج است. ثواب اعمال نیک در این ماه، بیش از سایر ماه‌های سال محاسبه می‌شود.

اسماعیل، برادر سوم، کوچک‌تر از آیان و بزرگ‌تر از لیلا بود، با حولهٔ حمام وارد آشپزخانه شد. او هرگاه خواهرانش را می‌دید که نیمه‌عریان هستند، برای شوخی یواشکی به سمت آن‌ها تلوتلو می‌خورد و اغلب دخترها فریاد می‌کشیدند:

نکن! مامان، اسماعیل ما رو اذیت می‌کنه!

دنیای آیان نوزده ساله، اسماعیل هجده ساله و لیلا شانزده ساله از هم فاصله گرفته بود. خواهرها از این شکایت داشتند که اسماعیل مدام مشغول ورزش، گردش با دوستان و بازی‌های کامپیوتری است. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
مانا
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

ارزش خواندن دارد. اطلاعات دقیق و مستندی از اسلام به سبک داعش می دهد و حوادثی این دو خواهر مصببش میشوند. گاهی خودخواهی افراد باعث داغون شدن خانواده میشود. کافر خواندن بقیه ادیان شروع خودخواهی هاست. پیامبری که به همه احترام می گذاشت را

- بیشتر
پروانه
۱۴۰۰/۰۵/۰۱

خیلی طولانی وبیخود بود.با پایانی موهوم

Sharareh Haghgooei
۱۴۰۰/۰۵/۰۲

من همیشه دوست دارم بفهمم گروههای مختلف چطور فکر و عمل میکنند.با این کتاب چیزهای زیادی در مورد داعشر و طرفداراشون متوجه شدم و برام جالب بود. به نظرم خیلی مهمه که به پیش زمینه های این افراطی گری ها

- بیشتر
Ftm B
۱۴۰۰/۰۱/۲۳

مزخرف ارزش وقت گذاشتنو نداره. یه خانواده بی ریشه دوتا دختر احساساتی وجوزده وپدر ومادر بی منطق واحساساتی تر ودروغگو کلا کتاب مزخرفی بود.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
امّ‌مثنی در توییتر نوشت: «چه چیزی را می‌توانی بیشتر از این بخواهی که پرورش‌دهندهٔ نسل بعدی باشی و فرزندانت اسلام را همه جا گسترش دهند؟» بر اساس تحقیقات و تخمین‌ها، بیشتر از سی هزار زن باردار زیر پرچم خلافت داعش زندگی می‌کردند. به بچه‌ها از همان سنین کودکی آموزش می‌دادند تا از کافران متنفر باشند و البته یاد می‌گرفتند قرآن بخوانند. به آن‌ها وفاداری می‌آموختند تا مبلغان نسل بعد باشند و بتوانند بجنگند.
محمدحسین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۳۷-۳۵-۴
تعداد صفحات۳۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۳۷-۳۵-۴