با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جنگل

دانلود و خرید کتاب جنگل

۳٫۵ از ۱۹ نظر
۳٫۵ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جنگل  نوشته  هارلن کوبن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب جنگل

کتاب جنگل داستانی جذاب و معمایی از هارلن کوبن است. داستان جنگل درباره‌ی پیدا شدن جسد مردی است که می‌تواند راز قتلی بیست‌ساله را برملا کند. 

جنگل را با ترجمه‌ی روان نسرین رمضانی رودسری بخوانید. 

درباره‌ی کتاب جنگل

هارلن کوبن در داستان جنگل ما را با معمای عجیب دیگری روبه‌رو می‌کند. جنگل داستان مردی است که سال‌ها است در غم از دست دادن خواهرش سوگواری می‌کند. خواهرش، سال‌ها قبل  شبی به جنگل رفته بود و دیگر بازنگشت. هنوز هم دلیلی برای مفقود شدنش پیدا نکرده‌اند. اما همین که جسد مردی پیدا می‌شود که گمان می‌رود با مفقود شدن خواهر او مرتبط باشد، همه‌چیز تغییر می‌کند. 

کتاب جنگل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر از خواندن رمان‌های معمایی و داستان‌های جنایی لذت می‌برید، کتاب جنگل گزینه‌ی جذابی برای شما است. 

درباره‌ی هارلن کوبن 

هارلن کوبن، ۴ ژانویه‌ی ۱۹۶۲ در یک خانواده‌ی یهودی در نیوجرسی آمریکا به دنیا آمد. در رشته‌ی علوم سیاسی تحصیل کرد و بعد از فارغ‌التحصیل شدنش، به کار در شرکت گردشگری پدربزرگش مشغول شد. هارلن کوبن و دن براون دوستان نزدیکی بودند که در زمان تحصیلشان عضو انجمن دانشگاهی سای اوپسیلون هم بودند. هارلن کوبن اولین اثرش را در بیست‌ و شش‌سالگی‌اش نوشت که با استقبال خوبی هم روبه‌رو شد. در حال حاضر هارلن کوبن را به عنوان نویسنده‌ی رمان‌های معمایی می‌شناسند.

بخشی از کتاب جنگل

دوباره عکس قدیمی مارگوت گرین و دوک بیلینگهام را نگاه کردم. عکس خواهرم کنارشان بود. این عکس را میلیون‌ها بار دیده بودم. رسانه‌ها عاشق این عکس بودند. چون عجیب عادی به نظر می‌رسید. کامیلی پرستار بچه بود و محبوبیت خاصی داشت، اما عکس اصلاً به کامیلی شبیه نبود، عکس دختری بدجنس با چشمانی شیطانی و نیشخندی بیزارکننده بود که هر پسری را از خود دور می‌کند. خواهرم خیلی زیباتر از این عکس بود، اما هرچه بود به قیمت زندگی‌اش تمام شد.

عکس آخری جیل پرز بود. با دیدن عکس چیزی به ذهنم رسید.

قلبم ریخت.

حس خیلی بدی بود. به وسایلی که همراه مانولو سانتیاگو بود نگاه کردم، انگار دستی سینه‌ام را فشرد و به قلبم چنگ انداخت. به‌سختی می‌توانستم نفس بکشم.

یک گام عقب رفتم.

- «‌‌‌آقای کوپلند؟‌»

دستم بی‌اختیار حرکت کرد، ناگهان انگشتانم به عقب کشیده شد و چشمانم تیره و تار شد.

حلقه بود، حلقۀ دخترانه.

به عکس جیل پرز، پسری که با خواهرم در جنگل کشته شده بود نگاه کردم. به یاد رویدادهای بیست سال پیش افتادم و نشانی که روی جیل بود.

- «‌‌‌آقای کوپلند؟‌»

گفتم: ‌«‌‌‌می‌خوام بازوش رُ ببینم.»

- «‌‌‌ببخشید؟‌»

- به سوی پنجره برگشتم و به جسد اشاره کردم؛ ‌«‌‌‌بازوش، بازوی این لعنتی رُ نشونم بدید.»

[یورک به دیلون علامت داد. دیلون کلید سیستم ارتباطی را فشار داد.]

‌- «‌‌‌می‌خواد بازوی رفیقمون رُ ببینه.»

زن در سردخانه پرسید: ‌«‌‌‌کدوم؟‌»

همه به من نگاه کردند.

گفتم: ‌«‌‌‌نمی‌دونم هردو، البته حدس می‌زنم.»

گیج شده بودند، اما زن کارش را کرد و ملحفه را عقب زد.

قفسۀ سینه‌اش پُرمو بود، انگار هیکلی‌تر شده بود. دست‌کم پانزده کیلو بیشتر از پیش نشان می‌داد، اما تعجبی نداشت. همه‌چیزش تغییر کرده بود. من اما در پیِ چیزِ دیگری بودم؛ می‌خواستم زخم کهنه‌اش را ببینم.

همان‌جا بود.

سمتِ چپِ بازویش. به‌سختی نفس می‌کشیدم. این نشان مرا به سال‌های دور بُرد. بی‌حس شدم و همان‌جا بی‌حرکت ایستادم.

- «‌‌‌آقای کوپلند؟‌»

گفتم: ‌«‌‌‌می‌شناسمش.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
کاربر ۱۴۲۴۱۱۹
۱۳۹۹/۰۷/۲۰

من نسخه چاپی این کتاب رو از انتشارات آموت خوندم، یه داستان جنایی آمیخته با روانشناختیه. متن روان و ترجمه خوبی داشت دوسش داشتم، از اون کتاباس که شما رو بدون لحظه ای توقف به دنبال خودش میکشونه، بنابراین توصیه میکنم

- بیشتر
کاربر ۱۵۵۷۴۰۶
۱۳۹۹/۰۵/۱۸

این کتاب رویایی و زیبا بود و برای سن ۱۳ سال به بالا خوبه

*لپی*
۱۳۹۹/۰۹/۲۵

داستان خوب وگیرایی داشت درمورد پیداشدن جسدمردی که تصورمیشد بیست سال پیش درجنگل به همراه چندنفردیگه کشته شده...داستان کشش خوبی داره ترجمه هم خیلی خوب نبود مخصوصا اولهای کتاب تا براتون جابیفته یه کم اذیت میشید ولی بعد بهش عادت

- بیشتر
کاربر ۱۷۹۹۲۰۲
۱۳۹۹/۱۰/۰۸

حیف آثار کوبن با همچین ترجمه افتضاااحی...

shayestehbanoo
۱۳۹۹/۱۱/۰۴

کوبن جنایی نویس مورد علاقه ی منه یعنی کتابی نیست مه ازش نخونم و لذت نبرم و جنگل هم از این قاعده مستثنی نیست پاول کوپلند دادستان نیوجرسی بعد از بیست سال هنوز به خوبی با غم خواهرش که شبی

- بیشتر
آنِه
۱۴۰۰/۰۱/۰۶

من نشر آموت این کتاب رو مطالعه کردم و به نظرم یکی از بهترین کتاب های جنایی ، پلیسی و معمایی بود که خوندم . حتما حتما بخونیدش چون اگر کتاب رو دستتون بگیرید دیگه نمیتونید بزاریدش زمین

گیسیا
۱۴۰۰/۰۳/۲۹

ترجمه افتضاح هست...و ناراحت کننده تر اینه که پول رو پرداخت میکنی و بعد از خوندن یک فصل متوجه میشی هیچی از کتاب نمیفهمی! واقعا آدم رو عصبانی و مایوس میکنه😒

saideh khatami
۱۴۰۰/۰۴/۱۱

ترجمه و ویراستاری خیلی مشکل داشت و اعصاب آدمو خرد میکرد موقع خوندن کتاب.. اگه ژانر جنایی دوست داشته باشید، کتاب جالبیه اما از یه مترجم و ناشر دیگه بگیرید

rima jam
۱۴۰۰/۰۴/۲۱

ترجمه غیر حرفه ای و بسیار بد، داستان معمایی- جنایی متوسط بود.

میس سین
۱۴۰۰/۰۲/۱۵

یک داستان جنایی عالی که تا آخر تعلیقش رو حفظ میکنه. با وجودیکه ترجمه خوب نبود ولی باز از قدرت داستان کم نشده بود هر چند توصیه میکنم اگه ترجمه دیگه ای از کتاب موجود هست اون ترجمه رو بخونن.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
به باور بعضی، مرگ سنگدلانه‌ترین اتفاق است، اما به باور من، انتظارِ بازگشتِ آن‌که دوستش داری هولناک است.
n re
در این سال‌های خیلی سخت، آموختم که بین زندگی و مرگ، بین پاک‌ترین جاها و سنگدل‌ترین حمام‌های خون، بین زیباییِ بسیار و زشتیِ تهوع‌آور، دیوار نازکی هست که در آنی فرومی‌ریزد و زندگی را به پوچی می‌کشاند.
n re
مرگ، شکننده، ویرانگر و ناگزیر است. می‌توان زندگی را از نو شروع کرد، اما بی آگاهی از مرگ، و انتظار آزاردهنده است، مانند موریانه‌ای سنگدل درونت را می‌خورد چیزی جلودارش نیست. با این تردیدهاست که انسان فرسوده و نابود می‌شود.
n re
کسانی که برای تشخیص هویت آمده بودند، بی‌قراری می‌کردند و رفتارهای خاصی داشتند؛ شاید نوعی دلگرمی یا امیدواری بود. به‌هرروی، در اینجا امید، شتابان رنگ می‌بازد. اگر جسد همان باشد که در پی‌اش بودید، چاره‌ای جز پذیرش نیست، در اینجا، در لحظهٔ آخر معجزه نمی‌شود، به‌هیچ‌روی.
n re
آنانی که گمان می‌کنند انسان وحشی نیست سخت در اشتباه‌اند. کافی است آدم گرسنه باشد. آنانی که دارند و ناگزیر نیستند با کشتن دیگران شکم خود را سیر کنند، لباس‌های شیک می‌پوشند و خود را از دیگران بالاتر می‌بینند، اما تا با مشکل روبه‌رو شوند، همه‌چیز را فراموش می‌کنند و درگیر ددمنشی‌های ناشی از گرسنگی می‌شوند. انسان مانند حیوان، برای بقا دست به کارهای زشت می‌زند.
میس سین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۶-۷۰-۰
تعداد صفحات۴۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۶-۷۰-۰