با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دروغگوهای دوست‌داشتنی

دانلود و خرید کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی

فریب دنیای رسانه

۴٫۲ از ۶ نظر
۴٫۲ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی  نوشته  رایان هالیدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی

کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی نوشته رایان هالیدی، درباره‌ی فریب دنیای رسانه است. چیزی که امروزه تقریبا تمام کارهای ما بر اساس آن می‌چرخد و هالیدی به شما توضیح می‌دهد که تمامش، دروغی بیش نیست. 

کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی را می‌توانید با ترجمه‌ای روان از رضا اسکندری آذر بخوانید. 

درباره‌ی کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی

چندوقت پیش در یکی از پادکست‌های رادیویی معتبر، سوالی مطرح شد که از مردم می‌پرسید به نظر شما وضع دنیا چگونه است؟ این سوال درباره‌ی چیزهای مختلف مانند وضعیت کار، فقر، گرسنگی، امکانات رفاهی و ... بود. تعداد بسیار زیادی از مردم، بر اساس آنچه که در اخبار دیده بودند یا در رسانه‌های مختلف خوانده بودند، وضعیت دنیا را بسیار بد می‌دانستند. در حالی که کسی که سوال را مطرح کرده بود، به خوبی می‌توانست با ارائه‌ی آمار و ارقام مستند به مردم دنیا ثابت کند وضعیت دنیا، بسیار بهتر از چیزی است که فکر می‌کنند. در حقیقت ما در تمام عمر، فریب دنیای رسانه را می‌خوریم. این دروغگوهای دوست‌داشتنی به خوبی می‌دانند چطور می‌توانند حرفشان را به کرسی بنشانند. 

رایان هالیدی در کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی درباره‌ی انحطاطی صحبت می‌کند که جهان مجازی به آن گرفتار شده است. کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی در دو بخش به دو مساله‌ی خیلی مهم رسانه‌ها می‌پردازد: بخش اول، چگونگی فرآیند دست‌کاری کردن اخبار در جهان امروز را تشریح می‌کند و در بخش دوم می‌بینیم که دست‌کاری اخبار چه نتایجی دربر خواهد داشت.

کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی اثری عالی برای تمام کسانی است که در رسانه‌ها فعالیت می‌کنند. کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی همچنین می‌تواند سواد رسانه‌ای شما را بالا ببرد. 

بخشی از کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی

اگر بخواهید ملاحظه به خرج بدهید، احتمالاً می‌گویید شغل من بازاریابی و روابط عمومی، یا استراتژی آنلاین و تبلیغات است. اما این پوشش مؤدبانه‌ای است برای مخفی کردن یک حقیقت تلخ. من، اگر بخواهم رک و بی‌پرده بگویم، مسئول فریب رسانه‌ها هستم؛ پول می‌گیرم تا مردم را فریب بدهم. کار من این است که دروغ تحویل رسانه‌ها بدهم تا آن‌ها هم دروغ تحویل شما بدهند. من کلک سوار می‌کنم، رشوه می‌دهم و برای نویسنده‌های پرفروش و برندهای میلیارد دلاری پارتی‌بازی می‌کنم و برای این کار از شناختی که از اینترنت دارم، سوءاستفاده می‌کنم.

من از راه تبلیغات میلیون‌ها دلار راهی وبلاگ‌ها کرده‌ام. خبرهای دست‌اول و داغ را به جای برنامهٔ تلویزیونی صبح به‌خیر آمریکا تحویل وبلاگ‌ها دادم و وقتی این ترفندم نتیجه نداد، اعضای خانواده‌شان را اجیر کردم. وبلاگ‌نویس‌ها را به سرتاسر کشور رسانده‌ام، با خریدن ترافیک مخاطب، درآمدشان را به سقف رسانده‌ام، اخبار را برایشان نوشته‌ام، انواع کلک‌ها را سوار کرده‌ام تا توجهشان را جلب کنم و با دعوت به رستوران‌های گران‌قیمت و دادن اخبار داغ دست‌اول، سبیلشان را چرب کرده‌ام. احتمالاً کلی کارت هدیه و تی‌شرت برای وبلاگ‌نویس‌های مُد فرستاده‌ام تا لباس تن مردم کشورهای کوچک کنند.

و چرا تمام این کارها را انجام داده‌ام؟ چون این تنها راه موجود بود. این کارها را کردم تا آن‌ها را به منابع تبدیل کنم؛ منابعی که بتوانم روی آن‌ها به نفع مشتریانم تأثیر بگذارم و به آن‌ها جهت بدهم. من از وبلاگ‌ها برای تحت کنترل درآوردن اخبار استفاده کردم...


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Hamed Khalilian
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

موضوع کتاب خوب و جالب‌بود. مطلب مهمی رو توضیح میداد. اما به نظر من ترجمه روان نبود. به علاوه کتاب بیش از حرف های تکراری میزد. تمام مطلب‌کتاب‌رو میشد در ۱۰۰ صفحه به خوبی توضیح داد.

جف
۱۳۹۹/۱۰/۱۴

اول اینکه ممنون که گذاشتین تو کتابخانه بی نهایت قبل از اینکه بخرم خیلی دوستش داشتم دوم من فکر می کردم خیلی بهتر از این که هست باشه من خوشم نیومد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷)
تمام اخبار برتر آن‌هایی هستند که بین مردم دودستگی می‌اندازند. اگر کاری کنید که این سه چیز (رفتار، اعتقاد و دارایی مردم) تهدید شوند، اخبارتان مثل ویروس منتشر می‌شود.
M.S.Rostami
مطالعات نشان می‌دهد کودکان هرچه بیشتر در فضای آنلاین وقت تلف کنند نمراتشان بدتر می‌شود. طبق گفتهٔ نیلسن، کسانی که بیشتر از همه در فضای آنلاین وقت تلف می‌کنند، ۲۶ درصد بیشتر احتمال دارد دربارهٔ سیاست و وقایع جاری نظر بدهند، با اینکه آن‌ها دقیقاً همان افرادی هستند که نظرشان کمترین اهمیت را دارد.
M.S.Rostami
در عصر تصاویر و سرگرمی، در عصر ارضای آنی احساسات، ما صداقت و واقعیت را نه جست‌وجو می‌کنیم و نه می‌خواهیم. واقعیت چیز پیچیده‌ای است. واقعیت حوصله‌سربر است. ما نمی‌توانیم با پیچیدگی‌هایش کنار بیاییم و البته تمایلی هم به این کار نداریم.
M.S.Rostami
البته محتوا باید منفی باشد، اما نه خیلی منفی. ناامیدی و حزن باعث می‌شوند ما کاری انجام ندهیم. حس دل‌سوزی و همدردی باعث می‌شود دلمان بخواهد از پشت کامپیوتر بلند شویم و کاری کنیم. اما خشم، ترس، هیجان، یا خنده باعث می‌شود محتوا را به اشتراک بگذاریم. وادارمان می‌کنند کاری کنیم تا حس کنیم واقعاً کاری کرده‌ایم،
M.S.Rostami
ترفند شمار ۳ چیزی به ایشان بده که خوب پخش می‌شود، نه چیزی که خوب است
M.S.Rostami
ترفند شمار ۶ تمام همّ‌وغمتان تیتر باشد
M.S.Rostami
من از ترفندهایم برای فروش تی‌شرت و کتاب استفاده کرده بودم، اما متوجه شدم که دیگران از این ترفندها حرفه‌ای‌تر و برای رسیدن به مقاصد شوم‌تر استفاده می‌کنند. آن‌ها همه‌چیز را از این طریق به فروش می‌رساندند، از نامزد ریاست‌جمهوری گرفته تا عواملی برای حواس‌پرتی که امیدوار بودند مردم را آرام کند. آن‌ها در این جریان، میلیون‌ها دلار به جیب زدند یا از مال مردم تباه کردند.
M.S.Rostami
در دنیای وب، شما نیاز ندارید قبل از گزینش محتوای حرف‌هایتان، اول به سخنان دیگران گوش کنید. این دقیقاً همان بلایی است که فرهنگ وب سرتان می‌آورد. روان‌شناسان این پدیده را «اختلال نارکوتیک» می‌نامند که در آن افراد هیاهوی رسانه را با دانش واقعی اشتباه می‌گیرند و وقت تلف کردن را انجام دادن کار مفید می‌دانند.
M.S.Rostami
محتوا را اول الگوریتم‌های کامپیوتری محرمانه پردازش می‌کنند، بعد سیستم‌های تحلیل داده (به جای سردبیر) آن‌ها را اصلاح می‌کنند، تازه اینجاست که محتوا برای نوشته شدن به دست نویسندگان سپرده می‌شود. این نویسندگان پول می‌گیرند تا دقیقاً مطابق با دستورالعمل‌های دیگری که به نوبهٔ خود حاصل تحلیل داده‌ها هستند، مطلب بنویسند. زمانی که محتوا برای انتشار آماده می‌شود، از قبل آگهی‌های تبلیغاتی مختص آن را به فروش رسانده‌اند.
M.S.Rostami
ترفند شمار ۱ وبلاگ‌نویس‌ها فقیرند، کمک کنید اموراتشان بگذرد
M.S.Rostami

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۲۷-۳
تعداد صفحات۲۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۲۷-۳