با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در بند اعدام

دانلود و خرید کتاب در بند اعدام

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در بند اعدام  نوشته  آنتونی ری هینتون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب در بند اعدام

کتاب در بند اعدام نوشته آنتونی ری هینتون و لارالاو هاردین است که با ترجمه مریم رئیسی منتشر شده است. این کتاب روایت زندگی مردی است که بهترین سال‌های عمرش را در انتظار اعدام گذراند.

درباره کتاب در بند اعدام

آنتونی ری هینتون، سوم آوریل ۲۰۱۵، پس از سی سال تحمل سلول انفرادی در بند اعدامی‌های زندان آلاباما، آزاد شد. آقای هینتون کسی که در امریکا، یکی از طولانی‌ترین دوره‌های محکومیت را در انتظار اعدام تجربه کرده و در نهایت بی‌گناه شناخته و آزاد شده است. خیلی از ما نمی‌توانیم حتی تصور این را بکنیم که دستگیر، به جرمی وحشتناک متهم و زندانی شویم و در نهایت به دلیل نداشتن پول کافی برای استخدام وکیلی کارآزموده به اعدام محکوم شویم. حتی تصور چنین چیزی برای اغلب انسان‌ها غیرممکن است. بااین‌حال لازم است بپذیریم چنین چیزی در امریکا اتفاق می‌افتد و باید برای جلوگیری از وقوع مجدد آن کاری بکنیم. این کتاب سرگذشت مردی است که عمرش را در زندان گذراند اما ذهنش در زندان اسر نبود.

خواندن کتاب در بند اعدام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به خواندن زندگینامه پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب در بند اعدام

حتی با وجود شواهد موجود، من هرگز در هیچ پرونده‌ای حسی قوی‌تر از چیزی که در دادگاه هینتون تجربه کردم نداشتم. دادگاهی که از متهمش گناهکاری و شر مطلق می‌بارید.

دادستان، باب مک‌گریگور آدم هرگز نمی‌داند دقیقاً در کدام لحظه از زندگی‌اش همه‌چیز برای همیشه عوض می‌شود. فقط زمانی می‌تواند آن لحظه را تشخیص دهد که توی آینه‌عقب زندگی‌اش نگاه کند، و اگر از من می‌شنوید، باید بگویم که آدم اصلاً و ابداً انتظارش را هم ندارد. آیا زندگی من در روزی که دستگیر شدم برای همیشه تغییر کرد، یا آن لحظه‌ای که زندگی‌ام را عوض کرد، حتی قبل‌تر اتفاق افتاده بود؟ آیا آن روز نقطهٔ اوج مجموعه‌ای از لحظات سرنوشت‌ساز، تصمیم‌گیری‌های اشتباه و بدشانسی بود یا جریان زندگی‌ام را فقر، رنگ پوست و زندگی در مناطق جنوبی رقم زده بود؟ جنوب، جایی بود که حتی در عصر حقوق مدنی هم به مدنیت بها نمی‌دادند. سخت می‌توان به این سؤال‌ها پاسخ داد. وقتی مجبور باشید زندگی‌تان را در اتاقی به‌اندازهٔ یک توالت بگذرانید (یعنی فضایی یک‌ونیم در دو متر)، کلی وقت دارید که تک‌تک لحظات زندگی‌تان را دوباره و دوباره مرور کنید. با خودتان تصور می‌کنید اگر وقتی‌که آمدند سراغتان فرار کرده بودید چه می‌شد؛ یا واقعاً چه می‌شد اگر آن بورسیهٔ بیسبال را قبول کرده بودید؛ یا وقتی امکانش را داشتید، با فلان دختر ازدواج کرده بودید. همه‌مان این کار را می‌کنیم. لحظات وحشتناک زندگی‌مان را مرور می‌کنیم و بعد فکر می‌کنیم چه می‌شد اگر به‌جای راست، به چپ رفته بودیم؛ یا به‌جای اینکه این‌طور رفتار کنیم، آن‌طور رفتار کرده بودیم؛ یا اگر جور دیگری تصمیم گرفته بودیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۱۷۹۹۲۰۲
۱۳۹۹/۱۰/۲۱

شاید به احترام همچین آدمایی در هر کجای دنیا تمام قد ایستاد. خواهش میکنم این کتاب رو بخونید حتماااا بخونید فراتر از یک کتابه هر چیزی رو بخواین تو این سرگذشت پیدا میکنید... عشق . امید. بی عدالتی. ظلم...........بخونید بارها

- بیشتر
کاربر ۸۷۱۰۴۸
۱۴۰۰/۰۲/۰۳

ساعت ۲ونیم شبه ویه بندکتاب روتاآخرخوندم.وقتی تموم میشه ازینکه میفهمین چه نعمتیه آزادی توپوست خودتون نمبگنجین..ازصدتاکتاب خودیاری بیشتربازدهی داره براتون..قول میدم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
وقتی لابه‌لای جمعیتی که دارند فریاد می‌کشند شما هم فریاد سر بدهید، کسی صدایتان را نمی‌شنود، ولی وقتی در سکوت فریاد بزنید صدایتان رساتر خواهد بود.
sahebeh68
به قول مارتین لوتر کینگ: «تا وقتی کمر خم نکنید کسی نمی‌تواند سوارتان شود.»
مهدی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۰۲-۰
تعداد صفحات۳۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۰۲-۰