با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بازداشتگاه صورتی

دانلود و خرید کتاب بازداشتگاه صورتی

و سایر نیروای پنهانی که طرز فکر احساس و رفتار آدمی را شکل می‌دهد

۳٫۸ از ۱۶ نظر
۳٫۸ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بازداشتگاه صورتی  نوشته  آدام آلتر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بازداشتگاه صورتی

کتاب بازداشتگاه صورتی نوشته آدام آلتر است که با ترجمه هوشمند دهقان منتشر شده است. این کتاب به تاثیر رنگ صورتی و و سایر نیروای پنهانی که طرز فکر احساس و رفتار آدمی را شکل می‌دهد می‌پردازد.

بعد از یک آزمایش نتایج آزمایش‌ها به‌شدت با یکدیگر همخوانی داشت. همه آزمودنی‌ها، جز دو نفر، پس از خیره‌شدن به مقوای صورتی، قدرت کمتری داشتند و به‌ندرت در مقابل اِعمالِ فشارِ رو به پایینِ آزمایشگر مقاومت کردند. در مقابل، نگاه‌کردن به مقوای آبی، چه در مرتبهٔ اول دیده می‌شد چه در مرتبهٔ دوم، خللی در نیروی آزمودنی‌ها ایجاد نکرد. محقق این آزمایش را تکرار می‌کند و متوجه می‌شود حتی زندانی‌هایی که در اتاق‌های صورتی نگهداری می‌شوند توان کمتری برای بروز خشونت دارند، بعد از این اتفاق‌ها نویسنده به این فکر افتاد دنیای درون انسان را بررسی کند.

خواندن کتاب بازداشتگاه صورتی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به علوم روان‌شناسی و شناخت روان انسان پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب بازداشتگاه صورتی

هر نامی با باروبندیلی جمعیت‌شناسیک همراه است: سن و سال صاحبِ نام، جنسیت، قومیت و سایر مؤلفه‌های شخصی. فی‌المثل اسم دوروتی را در نظر بگیرید. تصور کنید دارید درِ منزل را به روی غریبه‌ای به نام دوروتی می‌گشایید. انتظار دارید که دوروتی چه جور آدمی باشد؟ اول از همه، دوروتی بیشتر احتمال دارد که خانمی مسن باشد و نه یک زن جوان. در سال‌های ۱۹۲۰، دوروتی دومین نام محبوبِ دخترانه بود و از هر صد دختری که در خلال این دهه به دنیا می‌آمد چهارده نفر دوروتی نامیده می‌شد. لشکر دوروتی‌ها اکنون به نودسالگی پا گذاشته‌اند. برعکس، در میان نام‌هایی که در قرن بیست‌ویکم بر نوزادان دختر گذاشته می‌شود تقریباً از دوروتی اثری نیست. عکس این قضیه در مورد نام اِیْوا صادق است که پیش از سدهٔ بیست‌ویکم تقریباً خبری از آن نبود ولی در آخرین سرشماری آمریکا نامی متداول بوده است.  گذشته از سن و سال، نام‌ها اطلاعاتی قومی، ملی و اجتماعی‌اقتصادی را می‌رسانند. بر اساس نرخ میانگین، کسانی که نامشان دوروتی و ایواست به احتمال قوی سفیدپوست هستند؛ فرناندا احتمالاً اسپانیایی و آلیا سیاه‌پوست است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
صبا بانو:)
۱۳۹۹/۰۷/۳۰

بازداشتگاه صورتی در فصل‌های مختلف نیروهای مختلفی که باعث بروز رفتار های خاص در ما می‌شود، توضیح می‌دهد. شاخه‌های مختلفی از روانشناسی، مانند روانشناسی محیطی سال‌هاست که ادعا می‌کنند، رنگ، فرم، ابعاد و سایر مشخصات یک محیط یک فرد را

- بیشتر
محسن
۱۳۹۹/۱۰/۲۷

نویسنده‌ی کتاب دکترای روانشناسی دارد و استادیار رشته بازاریابی است. در فصل‌های مختلف این کتاب تاثیر عوامل محیطی بر فکر، احساسات، تصمیمات و رفتار ما را با مثال‌های فراوان نشان می‌دهد. هر فصل روی تاثیر یکی از این عوامل صحبت

- بیشتر
saeede74
۱۴۰۰/۰۱/۲۸

چقد چقد چقد عالی بود. و تاثیرگذار بعد از گذشت چندماه از خوندنش، هنوز به جمله هاش فک میکنم!

کاربر ۳۳۴۲۹۹۷
۱۴۰۰/۰۴/۱۳

هیچ ربطی به بازداشتگاه صورتی نداشت. من فکر کردم رمان هست و جالبه🙁

الهه
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

من این کتاب رو پیشنهاد میکنم کتاب کلی مثال از آزمایش هایی ک انجام شده بر روی مردم داره برای اینک نشون بده چقدر همه چیز در تصمیم گیری و رفتار ما به صورت ناخود آگاه تاثیر دارند

Saeedian
۱۳۹۹/۱۱/۰۴

علی رغم اینکه قبل از خرید و خوندن کتاب، تحقیق میکنم اما واقعا از خرید این کتاب پشیمونم و خوشحالم که به صورت الکترونیکی خریدمش و هزینه کمتری پرداخت کردم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۶)
بازیکنان خبره از حضور دیگران انرژی گرفتند، ولی حضور همان افراد برای بازیکنان ضعیف عذاب‌آور بود. به طریقی مشابه، نویسندگان و محصلین اقرار می‌کنند که، وقتی آدم دارد جمله‌ای پیچیده را ساده می‌کند یا مشغول حل یک مسئلهٔ سخت ریاضی است، هیچ‌چیزی به اندازهٔ چپ‌چپ نگاه‌کردن یک نویسنده یا یک معلم تمرکز آدم را بر هم نمی‌زند.
محسن
سوای از افسردگی، که افرادی که به اجبار منزوی می‌گردند دچارش می‌شوند، عامل دیگر این است که وقتی ما قادر نباشیم تفسیر خودمان از دنیا را با تفسیر دیگران از دنیا تطبیق دهیم، به‌طور معمول حس واقعیت را از دست می‌دهیم.
محسن
در نظر غربی‌ها مؤلفهٔ فردْ بزرگ‌تر جلوه می‌کند و در نظر شرقی‌ها مؤلفهٔ جمعْ وزن بیشتری دارد.
محسن
سربازانی که به جبههٔ جنگ می‌روند هیچ‌چیزی را بیشتر از عکس معشوق عزیز نمی‌دارند و تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که کار این افراد، که در خلال سختی‌ها به این قبیل عکس‌ها خیره می‌شوند، عملی معقول است.
محسن
پژوهشگران دریافته‌اند که همهمهٔ دائمی زندگی روزانه خلاقیت و یادگیری را تضعیف می‌کند و روند پیشرفت تحصیلی را کُند می‌سازد
محسن
آدم‌ها وقتی سرعت و قدرتشان در جمع اندازه‌گیری می‌شود اغلب سریع‌تر و قوی‌تر عمل می‌کنند تا وقتی‌که این اندازه‌گیری در تنهایی انجام می‌شود.
محسن
معصومیت کودکان از خالص‌ترین نمادهای شفافیت اخلاقی است.
محسن
افراد زمانی‌که روی یک کودک نیازمند تمرکز می‌کنند پول بیشتری بابت امور خیریه می‌دهند تا زمانی‌که روی نیازِ ازپادرآورندهٔ میلیون‌ها کودکِ گرسنه: صَرف انرژی ذهنی و عاطفی برای هدفی محدود بسیار آسان‌تر و مقبول‌تر است تا اینکه انرژی‌مان را صَرف هدفی چنان گسترده بکنیم که تقریباً نتوانیم هیچ دردی را از آن دوا کنیم.
محسن
در ایالت‌های جنوبی و غربی تا اندازهٔ بیشتری دامداران و گله‌داران اقامت داشتند و معیشت آنان هر لحظه ممکن بود که با خطر دزدان و شکارچیان غیرمجاز تهدید شود. در گسترهٔ جنوب و غرب، خصوصاً زمانی‌که افراد اول‌بار در آنجا سکنا گزیدند، به‌دشواری می‌شد جرایم را مجازات کرد، در نتیجه گله‌داران ناچار بودند خودشان دست‌به‌کار شوند. در این اثنا، آب‌وهوای گرم‌تر و تنگ‌دستی به خشونت و دفاع از خودْ دامن می‌زد. بدین ترتیب ارتباط خشن و درگیری‌های خانوادگیِ طولانی‌مدت، که مشخصهٔ فرهنگ امروزین ناموسی است، پدید آمدند.
محسن
موقعی که پشت ما به کمک یادآورنده‌های نمادین پول گرم می‌شود (حتی وقتی که پولِ واقعی در کار نیست یا آن پولْ مال ما نیست)، هم درد جسمی و هم درد اجتماعی کمتر احساس می‌شود.
محسن

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۹۱-۴۷-۹
تعداد صفحات۳۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۹۱-۴۷-۹